April 25, 2024, 02:10:39 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Savet o pocetniku  (Pročitano 3616 puta)

Van mreže mrtisrb

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Savet o pocetniku
« poslato: April 17, 2017, 02:16:21 posle podne »
Pozdrav!

Imam 16 godina i krenuo sam u teretanu ima 7 dana i novi sam u ovom sportu, moze li mi neko reci kojim danima bih ja trebao da odmaram i kojim danima bih trebao sta da radim?
Prvi dan u teretani sam radio Grudi triceps, drugi dan sam radio Ledja biceps, treci dan sam radio Noge i ramena, i 4ti dan sam odmarao, da li valja taj raspored za pocetnika, znaci bukvalno pocetnik. Cuo sam dosta prica da pocetnici trebaju 2-3 puta nedeljno da idu u teretanu. Hvalaa!!
« Poslednja izmena: April 17, 2017, 02:18:07 posle podne mrtisrb »

Van mreže Lefty

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Savet o pocetniku
« Odgovor #1 poslato: April 17, 2017, 02:48:52 posle podne »
Pa rasporedis da treniras svaki drugi dan.Znaci ponediljak,srida i petak treniras,a ove druge dane odmaras

Van mreže mrtisrb

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Savet o pocetniku
« Odgovor #2 poslato: April 17, 2017, 03:09:42 posle podne »
Moze ovako
Pon: Grudi triceps
Utorak: /
Sreda : Ledja biceps
Cetvrtak:/
Petak: Noge ramena
Subota: Kardio
Nedelja: /

Van mreže kokos

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: Savet o pocetniku
« Odgovor #3 poslato: April 17, 2017, 03:43:16 posle podne »
Fokusiraj se na compound vezbe i neka ti one budu osnova svakog treninga, sredi ishranu koliko si u mogucnosti (za to iscitaj nutrition deo foruma), trebao bi da odvojis ramena i noge jer ne mozes obe partije kvalitetno u jednom danu da odradis, posebno ako si pocetnik.. Nego, sta je tvoj cilj, koliko si visok i koliko imas kg?

Van mreže mrtisrb

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Savet o pocetniku
« Odgovor #4 poslato: April 17, 2017, 04:00:29 posle podne »
Pa visok sam oko 178cm i tezak 63kg , znaci imam malo sala na stomaku. Cilj mi je da dobijem na masi i tako to. Pa sta da radim za noge i ramena kako da ih odvojim, da idem 4 puta u teretani nedeljno kao pocetnik ili?

Van mreže mrtisrb

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Savet o pocetniku
« Odgovor #5 poslato: April 17, 2017, 04:02:32 posle podne »
Ali sada za ovo leto bih radio na definiciji, pa posle leta malo mase i tako to

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Savet o pocetniku
« Odgovor #6 poslato: April 17, 2017, 04:18:01 posle podne »
Pre svega objasni mi na kojoj definiciji da radis sa 178cm i nepunih 70kg?

Trening 3x nedeljno full body sistem,privikni se na vezbe,nauci pravilno da ih izvodis itditd...

Ishranu nema potrebe sa 16 godina da se cimas,ali kad si u prilici jedi sto vise mesa,jaja,ribe... :)

Shvati da imas 16 god,jos se razvijas i nikakva definicija nije prioritet u ovom trenutku :)

Van mreže mrtisrb

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Savet o pocetniku
« Odgovor #7 poslato: April 17, 2017, 04:21:42 posle podne »
Koliko da radim Full body trening?
Mislim koliko nedelja ili cega vec?

Van mreže mrtisrb

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Savet o pocetniku
« Odgovor #8 poslato: April 17, 2017, 04:28:45 posle podne »
I u cemu je razlika ako radim full body i ako radim odvojene delove tela?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Savet o pocetniku
« Odgovor #9 poslato: April 17, 2017, 05:04:09 posle podne »
Radi full body dok ne naucis sve vezbe pravilno da izvodis... pa kada I fizicki napredujes kreni polako da sklapas split...

Van mreže kokos

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: Savet o pocetniku
« Odgovor #10 poslato: April 17, 2017, 06:19:50 posle podne »
I u cemu je razlika ako radim full body i ako radim odvojene delove tela?

Sama ti rec kaze, treniras 3 puta nedeljno celo telo, vezbe koje se rade su osnova treniranja i one su ti i najvaznije jer pokrecu vecu grupu misica..

Sada ocekujem da budem negiran ali moram da iznesem svoje misljenje, ono sto se meni ne svidja kod minimalistickih treninga sa malim brojem ponavljanja jeste sto se tu stavlja mali akcenat na hipertrofiju, a velika se paznja obraca usavrsavanju liftova sa povecavanjem tezina sto cesce.. E sada, ima ljudi koji ce i u misicnoj masi da napreduju dobro, ali ima i onih koji bas nece i ovakav nacin treniranja ce dovesti do prezderavanja kako bi se napredovalo u liftovima (jer ako se ne jede dobro- malo sutra ces da napredujes)- tako da, vrlo lako mozes da zavrsis ovaj program sa veoma visokim bf-om, e sada.. jeste, dobijas dobru formu na najvaznim liftovima, ali si prvih par meseci kada su promene najvece mozda i izgubio.. ,Zato mislim da je split superiorniji u odnosu na minimalisticke programe i na pocetku, UZ OBAVEZNO, da se za svaku misicnu partiju rade OSNOVNI liftovi, pa tek onda izolacione vezbe.

To je moje gledanje, zeleo bih da cujem i ostale sta imaju da kazu po ovom pitanju.

Van mreže Lefty

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Savet o pocetniku
« Odgovor #11 poslato: April 17, 2017, 06:26:01 posle podne »
Pa moze i full body raditi za hipertrofiju.Bit je samo da radi sto vise compound vjezbi da ima neku osnovu,a poslije lako prijede na split.A mislim da za taj pocetni boost nema velike razlike jer ce napredka biti bez obzira sto radis ali je za kasnije bolje da na pocetku radi osnove
« Poslednja izmena: April 17, 2017, 06:29:16 posle podne Lefty »

Van mreže mrtisrb

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Savet o pocetniku
« Odgovor #12 poslato: April 17, 2017, 06:33:57 posle podne »
Kokos, kao sto rekoh, novi sam.
Vecinu tvog teksta nisam razumeo.
Mozes li mi malo to pojasniti.
Izvini na dosadi :)
Hvala.
« Poslednja izmena: April 17, 2017, 06:48:37 posle podne mrtisrb »

Van mreže kokos

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: Savet o pocetniku
« Odgovor #13 poslato: April 17, 2017, 07:00:05 posle podne »

Odg: Savet Oko Treninga
« Odgovor #17 poslato: Februar 21, 2017, 12:14:42 posle podne »
Citat: Crnobradi  Februar 21, 2017, 12:05:52 posle podne
Peđoni, hvala na savetu, jako korisne informacije. Od sada ću noge da radim odvojeno, i posvetiću im bolji i intezivniji trening. Ali, zanima me još nešto, u vezi hipertrofije mišića. Da li je 8 ponavljanja dovoljno? Osećam, ako radim ispod 8, da mi ide na snagu, a preko 12 ponavljanja jednostavno nema efekta. Pravo pitanje bi glasilo da li je broj ponavljanja uopšte bitan za rast mišića?

Da
svakako da range od 4-5-6 rep je za aktivacju nekih drugih vlakana i ajde..da prelomim pa kazem za snagu (mada postoje pojedinci koji napreduju i u masi sa tim.To je uglavnom iz neznanja,a vise zbog natezanja na tezine,imrepsiniranja nekoga itd itd,ali jbg..lucky bustards :D :D

A svakako da je ragne od 8-9-10 repsa okvirno za aktivaciju nanosenje vecih mikro ostecenja koje treba kasnije krpati sa onim sa cim je vec dobro poznato itd itd itd

-


^

Ovo gore je Pedjin post, i na ovo sam mislio, sto se tice tvog posta o full body sistemu i hipertrofiji, druze, u tim programima je premalo volumena, a ako on bude radio setove i volumen za hipertrofiju.. ne znam kako ce to da se zavrsi na njegovih 60 kg i 178 cm, mislim na oporavak..

Van mreže Lefty

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Savet o pocetniku
« Odgovor #14 poslato: April 17, 2017, 07:12:06 posle podne »
Pa svrha full body treninga je da nauci liftove i da ima neku osnovu.Ne mozes nauciti neki lift kad ga radis jedan put tjedno,moras ga raditi malo cesce.A i nakon par tjedana full body moze preci na split.