April 25, 2024, 11:29:00 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko ishrane i treninga  (Pročitano 1808 puta)

Van mreže boza9010

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Pomoc oko ishrane i treninga
« poslato: Maj 19, 2017, 04:12:24 posle podne »
Pozdrav ljudi! Imam neke nedoumice oko treniranja I ishrane pa bi ih podelio sa vama u nadi da neko od iskusnih forumasa moze da mi da savet I pomogne.
Naime skoro sam imao malih zdravstvenih problema I nisam mogao da treniram predhodnih 6 meseci I kao sto predpostavljate nabacio sam 10ak kilograma… Sada kada je sve proslo krećem da treniram punom parom bez ikakvih ogranicenja ili restrikcija. Sad imam nekih nedoumica oko ishrane I treniranja.
Pre svega bih napomenuo da sam iscitao dosta tekstova na internetu tako da imam neke osnove.
Moj cilj je pre svega skidanje kilograma kao primarno a uz to bi voleo malo da se zategnem I dobijem sto bi rekli pumpu 😊
Znam da je jako tesko ( u mom slucaju skoro neoguce) da se u isto vreme skidaju kilogrami I dobija misicna masa.
E sad ovde krecu nedoumice. Kako da se hranim I kako da treniram.
Moja neka ideja bi bila ovakva:
Pre svega moje mere: 184cm   86kg   26god   BMR: 1900   TDEE: 2440
Krenuo bi sa rotacijom hidrata: visok (250gr), srednji(150) nizak (do 100) I veoma nizak (do 75)
Unos kalorija bi bio oko 2000 s tim da bi odnos makronutrijenata u danima bio
Visok ( 30% protein, 50% hidrati, 20% masti)
Srednji ( 40% prot, 30% hidr, 30% masti)
Nizak ( 50% prot, 20% hidr, 30% masti)
Veoma nizak ( 55% prot, 15 hidr, 30% mast)

Od namirnica koje koristim:
Proteini ( Belo meso, celo jaje, belanca,ćuretina, govedina, svinjetina (manje masni delovi), grcki jogurt, ella sir, mladi sir)
Hidrati ( pirinač, ovsene pahuljice, krompir)
Masti ( orah, badem, maslinovo ulje, kokosovo ulje, grozdjano ulje, avokado)

Sta mislite da li je to dobar početni plan ishrane I sta bi menjali?
Drugi deo pitanja se odnosi na treniranje. Za sada treniram kod kuce ( ne idem u teretanu). Imam sipku za zgibove I propadanja, bućice sa promenjljivim tezinama. Od kardia idem na trcanje ( 8km 40 min ili 25min hiit treninga) I voznja bicikla (2h, 40km 20kmh prosecna brzina)

Kako bi mi vi savetovali da treniram I kako to da ukomponujem u ishranu ( kojim danima kako da treniram) da stignem do mog cilja.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko ishrane i treninga
« Odgovor #1 poslato: Maj 19, 2017, 04:17:46 posle podne »
Pa vidi
osnova tj temelj je korektan,sa tim da ces pricu morat da menjas sigurno nakon 4 ned i da izbacujej neke stvari kako iz ishrane ,tako i iz glave tipa ( svinsko mesno,manje masno) itd itd.Mislim,lepo zvuci ali to je kao da kazes da imas cvarke manje masne od magnulice i ove obicne itd
us vakom slucaju
treba da krenes ovako,pa da pratis