April 25, 2024, 12:37:25 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko plana treninga i po neki savet potreban...  (Pročitano 2554 puta)

Van mreže thebeanswhite

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
Pomoc oko plana treninga i po neki savet potreban...
« poslato: Jul 04, 2017, 10:51:29 posle podne »
Pozdrav, imam 18 god, visok sam 191cm, tezak 65kg
Vec 2 meseca idem u teretanu i od tada nisam nista menjao i ugojio sam se samo 2kg :/
Ishrana mi je dobra i stvarno jedem mnogo mnogo vise nego pre ali jednostavno ide gojenje presporo.
Ovih 2 meseca idem 3x nedeljno u teretanu 2x odradim trbusnjake i komplet gornji deo (benc, lat masina msm da se tako zove poput zgibova, propadanje, onda ona sprava kad vuces prema sebi kao da se odgurujes nogama, onda podlakticu malo sa bucicama i to je to) radim po 3 serije 10 ponavljanja se trudim da uradim uvek. A 3. Trening je noge, trbusnjaci i malo zgibovi sa svojom tezinom.
Hteo bih naravno da dobiiem misicnu masu i da se definisem. Sad mi treba vasa pomoc da li da ukljucim jos jedan trening nedeljno ili je ovo ok, posto nemam mnogo vremena. I sta bih trebao jos menjati??? Sutra mi pocinju pripreme za sezonu u fudbalu ali tu sam odlucio da odem jednom nedeljno cisto da malo trcim.
I hteo bih da dodam da imam rezultat sto se tice izgleda tela i snage iako sam dobio samo 2kg

Van mreže Marvox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 314
  • MOZAK SRCE MUDA
Odg: Pomoc oko plana treninga i po neki savet potreban...
« Odgovor #1 poslato: Jul 04, 2017, 11:16:08 posle podne »
Prvo da dobijes masu i da se izdefinises, to nece da moze.
Drugo, nemas bas puno vremena sa 18 god? Pa ti ne znas sta su obaveze, da ne zvucim arogantno...

3 puta teretana i to sto si napisao je lose. Nemoj pogresno da me shvatis, sve je bolje od nista ali ako hoces rezultate, moras da zapnes. Ima ovde tvojih vrsnjaka koji to rade ozbiljno, jer se trude.

Za pocetak, procitaj malo Nutrition i ostale teme o vezbanju sa tegovima, da ti shvatis sta su ti osnovne vezbe, sta je osnovna ishrana, da stvoris neku sliku o celoj prici.

Ako nista bar ono sto svako zna, grudi-biceps, ledja-triceps, ramena i noge...

Van mreže thebeanswhite

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
Odg: Pomoc oko plana treninga i po neki savet potreban...
« Odgovor #2 poslato: Jul 04, 2017, 11:23:54 posle podne »
Znam za tu rotaciju ali ne znambi koje tacno vezbe da radim i kako bi to izgledalo. Sto se tice vremena mogu 4x  da idem jer mi to odgovara zbog odmora a i tanak sam sa vremenom kao sto sam rekao. U januaru sam isao 5x i imao plan i sve ali nisam mogao da izdrzim jer mi je potreban odmor.Ali ovo sad sa 3-4 treninga mogu da podnesem. Ako mi moze neko napisati te neke vezbe po ovoj rotaciji sto si napisao ne bi bilo lose, dakle 4x trening nedeljno i da napomenem da nisam pocetnik ipak sam u formi kakvoj takvoj...

Van mreže Miodrag00000

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Pomoc oko plana treninga i po neki savet potreban...
« Odgovor #3 poslato: Jul 06, 2017, 12:10:40 posle podne »
Evo primjer za 4 treninga nedeljno:

Trening: grudi biceps (Bench press na ravnoj i kosoj, potisak sa bucicama na kosoj, razvlacenje na ravnoj. Stojeci dvorucni biceps pregib, cekic sa bucicama i neki curl na sajlama)

Trening:  noge (ekstenzija, cucanj, leg pres, iskorak, lezeci pregib za zadnju lozu, mrtvo za zadnju lozu, listovi)

Odmor

Trening:  rame triceps (lateralno podizanje bucica, potisak ispred glave na smith, uspravno veslanje, letenje u pretklonu. Triceps potisak na sajli sa ravnom sipkom, potisak sa cela, potisak iznad glave sa bucicom ili kanap na sajli)

Odmor

Trening: ledja, trapez (lat masina, donji kotur, veslanje dvorucnim tegom ili T veslanje, seganje, ledjna ekstenzija, sleganje ramenima)

Odmor.

Van mreže Marvox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 314
  • MOZAK SRCE MUDA
Odg: Pomoc oko plana treninga i po neki savet potreban...
« Odgovor #4 poslato: Jul 06, 2017, 06:17:17 posle podne »
Decko ti opisao odlican osnovni trening, prava stvar.