Mart 28, 2024, 11:54:15 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: Ukocenost i ozljeda leđa  (Pročitano 1891 puta)

Van mreže marincelakers

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Ukocenost i ozljeda leđa
« poslato: Jul 07, 2017, 07:50:14 posle podne »
Pozdrav nedavno sam vam se obratio u pitanju je bila hernija diska na 2 nivoa uradio ponovno mri i hernije su se povukle u prostor diska znaci vise ne pritiscu zivce  :).E sada krecem ponovno u trenazni proces lagano ali ostala je ukocenost i krutost donjh lednih misica u smialu da mi je lakse radity militari press nego prati zube tokom dana gotovo i vjezbanja popusti znaci krutost i ukocenost donjih lednih misica.Najvise olaksanja mi donose vjezbe istezanja zadnj loze i donjih lednih misica npr vjezba koja mi godi je istzanje tako sto prebacim noge preko glave i zadrzim taj polozaj i privucem koljena prsima.znaci ostao mi jeje bol misicnog porijekla saf me zanima vase misljenje fali postoji mogucnost da su skraceni misici jer dok sam vjezbo s ozljedom nisam se istezao nikako cak ni deadlift ni cucanj.Dakle jeli moguce da sam bez istezanja mogao skratiti misice do te mjere da su kruti kao olovo :)
« Poslednja izmena: Jul 07, 2017, 08:00:54 posle podne marincelakers »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.524
Odg: Ukocenost i ozljeda leđa
« Odgovor #1 poslato: Jul 08, 2017, 09:54:02 pre podne »
Da, moras se istezati , misici hoce da se"stegnu" i od stresa, konstantan grc, sedenje... otuda dolaze bolovi u lumbalnom delu na nervnoj bazi...
Sto se tice hernije, nazalost ireverzibilan proces, mozda si se tako namestio tokom snimanja, ali jednom hernija-uvek hernija... ista stvar kada ljudi idu na trakcije kicme... snimak ce pokazati poboljsanje, ali vrlo brzo vremenom se vraca u prvobitno stanje... dobra stvar su redovne vezbe mobilnosti , snage, istezanja... dokle god je taj misic aktivan dobro je, sto kazu , za kicmu je najgore mirovanje

Van mreže marincelakers

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ukocenost i ozljeda leđa
« Odgovor #2 poslato: Jul 08, 2017, 10:44:17 pre podne »
Da slazem se za to jednom uvijek znsci moram se paziti ali me raduje sto prilikom vjezbanja i aktivnosti nema. Bolova nikakvih znaci samo kada se smirim i legnem ostaj ukocenost ali ipak sam optimist jer nisam imao smetnji kroz nogu ili neuroloskih ispada nego suzenje interverbralih prostora i posljedicu toga protruziju diska tj pocetna faza hernije nije puko prstean  ako se prostori isprave vratila na svoje mjesto





Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.524
Odg: Ukocenost i ozljeda leđa
« Odgovor #3 poslato: Jul 08, 2017, 12:08:35 posle podne »
Ne moze to da se ispravi , ni lagana protruzija ni bulging kako oni to zovu, to je stanje koje moze samo da se odrzava, jedini covek koji to moze da ti ispravi je hirurg... suzenje tog prostora nije uzrok nego posledica , a uzrok je degenerativna promena koju imas i ako se budes dalje zajebavao sa kilazama ili radio neke nagle pokrete sa losom biomehanikom, to samo ide u jednom pravcu... disk moze i da pukne, a moze i da iscuri , a onda ces spoznati muke Isusove...