April 23, 2024, 04:59:41 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomozite pocetniku sa par odgovora  (Pročitano 2104 puta)

Van mreže Lukavi

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Pomozite pocetniku sa par odgovora
« poslato: Jul 24, 2017, 04:59:14 posle podne »
Dobar dan dobri ljudi :)

Imam 28 godina, visok sam 183cm i imam 90 kila (dobio sam 15 losh kilograma nakon sto sam prestao da pusim).
Krenuo sam u teretanu pre 2 nedelje sa fullbody treningom ( https://www.bodybuilding.com/content/the-ultimate-beginner-3-day-full-body-routine.html ).

Krenuo sam sa razlogom da smrsam i steknem neku osnovnu kondiciju i snagu. Izgled me ne zanima, niti planiram da se ikada takmicim ili posvetim bodybuildingu. Zaprepastio sam se koliko sam slabasan kada sam krenuo da treniram, ali se trudim i ne odustajem :) Ishranu sam sredio u potpunosti (sem kojeg piva ponekada, toga se ne bih odrekao ni za sta).

Medjutim, imam par pitanja i voleo bih da mi pomognete. Evo ih:
1. Koliko dugo po vama treba raditi fullbody? Kada da krenem da ciljam odredjenu grupu misica odredjenim danima?

2. Citam malo po forumima pa ljudi kazu da u istom danu odrade ruke. Zar to nije pogresno? Mislio sam da treba raditi misice u jednom danu koji nisu blizu jedno drugom, npr. biceps i ledja, pa sutra triceps i grudi.

3. Primetio sam da od kada sam se ugojio da su mi grudi malko postale izbacenije. Nije nista strasno, ali me zanima kojom vezbom se ispravlja to. Bench pressom?

4.Kada smo kod bencha, to mi je stvar koja ide najslabije. Imam veliki problem sa koordinacijom dok dizem (krivo drzim sipku) i dosta male tezine mogu da izbacim (oko 50kg). Da krenem sa manjom tezinom dok ne dobijem osecaj?

5. Da li mi preporucujete kardio posle treninga posto zelim da smrsam i koji je po vama najbolji? Da li je bicikli prihvatljiv umesto trcanja?

To su moja pitanja, a ukoliko vam treba dodatnih informacija, pitajte vi mene :)  Hvala vam puno!

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pomozite pocetniku sa par odgovora
« Odgovor #1 poslato: Jul 24, 2017, 05:25:08 posle podne »
1. Dok ne naucis da izvodis vezbe pravilno.(3-4 nedelje)
2. Nije pogresno.Sve dalje sto si napisao je nebuloza.
3. Smanji procenat masti i bice okej.
4. Male tezine,cak i prazna sipka,dok ne naucis da izvodis pravilno.
5. Moze 15-20 minuta neki srednji intenzitet 2x nedeljno recimo.

Van mreže Lukavi

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Pomozite pocetniku sa par odgovora
« Odgovor #2 poslato: Jul 24, 2017, 07:49:13 posle podne »
Jasno! Samo mi jos reci da li je ovaj full body plan sto sam okacio solidan? izgleda da pokriva sve po meni

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pomozite pocetniku sa par odgovora
« Odgovor #3 poslato: Jul 24, 2017, 09:09:43 posle podne »
Ne bih da komentarisem tu komercijalu sa bb.com,imas na forumu milion primera pa prelistaj :)