April 18, 2024, 10:51:14 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: MISICNA MASA - KRATKO i JASNO  (Pročitano 1164 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
MISICNA MASA - KRATKO i JASNO
« poslato: Jul 28, 2017, 06:03:56 posle podne »
Ovaj clanak mi je jedan od omiljenih pa sam odlucio da ne ostane mrtvo slovo na  papriu I nekom casopisu ili slicno

Kada se radi o nutricionizmu za body building I trudu da se odredi koliko proteina,UH ili masti treba da se unosi,stvari mogu biti I te kako zbunjujuce za nase citaoce

.Aako pitate tamo neke ‘gurue” ,oni ce vam reci das u UH potpuno beskorisni I da ih potpuno treba izbaciti.

Drugi ce da vam kazu da je visok unos Uh potreban za maximalan anabolizam.

Stara skola bodi bildera bi mogla da vam kaze da je jedina stvar koja je bitna, unosenje miljardi mg proteina po kg tel tezine.

Oni ce vam takodjer reci da drugi koji imaju drugacije misljenje od njih,nemaju pojma.U stvari prilagodniji naslov za ovaj clanak bi mogao biti “MISLJENJA SU KAO GUZICE.SVI IH IMAJU I SVI MISLE DA TUDJA VISE SMRDI”.

Da budte sigurno,u puno navarta se lose osecam zbog nasih citaoca,jer dobijaju mnogo protivrecnih infomacija iz jako puno razlcitih izvora.Pa ko je onda u pravu,dali bi trebali da potpuno izbacite Uh I dap unite svoj bazen sa maslinovim uljem radi boljeg potapanja u zdravim mastima?

Dali bi trebali da jedete toliko puno proteina,dali bi trebali da podignete novi kredit da bi pokrili troskove za teletinu koju jedete?

Ili bi trebali da jedete toliko UH, da provedete pola dana u delirijumu insulinkse kome?

Pa,tu sam da vam to resim.svi ti gurui su u pravu…I u isto vreme NI JEDAN NIJE U PRAVU.

Kakvo sokantno beskorisno otkrice ha?

Ali pre nego sto kontaktirate BOSS BLACKMAN-a I zatrazite moju glavu ,dopustite mi da vam objasnim sta sam hteo da kazem.

Umesto da nasa tela imaju svi iste metabolicke puteve,nasa tela su veoam razlicita od osobe do osobe I u njihovim reagovinjima na razne makronutricionisticike profile.Moda je to zasto u cak I u naucnim okruzenjima vidimo prilicne razlike u rezultatima istpitivanja,koja izucavaju razlictie makronutricionisticike profile.

Povecani br infomracija o polimorfizmu gena I razlicte individualne tolerancije na lekove I nutricinosticke elemente,stvaraju jasnu sliku d ace u narednim godinima nutricinosticki saveti morati da se promene od generlanih preporuka do specificnih,namanjenih prepruka ZA POJEDINCA .

Prakticni primer ovoga o cemu pricam bi bili slucajevi nekoliko stvarnih klijeneta sa kojima sam radio.

Hajde da im samo promenim imena u John ili Joe da bi im zastitio privatnost.Obojica, John I Joe su bili priblizno istih godina (43 tj 47 god),iste visine (160cm) I grubo iste tezine,pre pocetka priprema za njihova takmicenja (oko 85 kg). Obojica su zavrsila an istoj tezini pre samog takmicenja (oko 72kg odnosno 75kg). .........

NASTAVAK teksta, procitajte na nasem BLOGU,klikom na link ispod:

 http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2011/06/velika-makronutricionisticka-debata.html