April 19, 2024, 06:38:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: MILOŠ ŠARČEV- NAJBOLJE VREME ZA RAST  (Pročitano 1235 puta)

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
MILOŠ ŠARČEV- NAJBOLJE VREME ZA RAST
« poslato: Avgust 10, 2017, 03:48:20 posle podne »
Pitanje:  Miloše, ja sam takmičar i dolazim iz Portorika i želeo bih da ti se zahvalim zbog velike pomoći koju si nesebično pružio mom velikom idolu – Gustavu Badelu. Veoma sam srećan što ga sada mogu videti među najboljima. Takođe, iskreno se nadam da će iz godine u godinu sve više napredovati i da će jednog dana postati prvi latinoamerikanac Mr. O. Kada me je put poslao u Evropu, čuo sam od prijatelja da si upravo sa Gustavom držao sjajan seminar u San Žuanu.

Nažalost, nisam mogao da dođem, inače bih imao mnoštvo pitanja za obojicu. Od ljudi koji su prisustvovali čuo sam tvoju zanimljivu tvrdnju: najbolje vreme za mišićni rast, tj. za uvećanje mišićne mase jeste NEPOSREDNO POSLE takmičenja.  Razlog zbog kojeg ti šaljem ovaj mail jeste moje iskustvo: do sada sam se takmičio 6 puta i nakon svakog takmičenja sam se gojio. Zato te sada pitam, da li si bio ozbiljan govoreći o ovome  i da li bi hteo da mi otkriješ  tajnu? Nadam se da ćeš naći vremena da pročitaš moj mail i iščekujem tvoj odgovor. Sve najbolje!

Odgovor:  Pozdrav! Pre svega želim da ti se zahvalim na rečima podrške! Kao što verovatno i sam znaš Gustavo mi je blizak prijatelj i uspeh koji je do sada postigao mnogo mi znači. Ti i ja delimo nadu da će ubrzo i Gustavo poneti titulu Mr. O. Ranije je bio samo JEDAN OD brojnih takmičara. A nakon 2004. slobodno se može reći da ima šanse za pobedu u svakom takmičenju u kojem učestvuje.


Dva puta se našao u prva tri takmičara na Mr. Olimpiji i to mu sigurno daje pravo da se smatra jednim od najboljih bodibildera na svetu. Mnogi misle da bi jednog dana mogao biti naslednik velikog Ronija.  Gustavo je mlad i ambiciozan. Ali, ono što mene najviše privlači kod njega (pored sjajne forme) jeste njegova ljubav prema ovom sportu, čvrsta disciplina i posvećenost.

 Trenirali smo zajedno i mogu ti reći da mu je trening jedna od najvećih ljubavi u životu. Dok drugi treniraju samo zato što im je to svakodnevni posao, Gustavo sa druge strane jedva čeka da kroči u teretanu i onda kada uđe, teško ćeš ga izvući odatle. Ništa manju ljubav Gustavo ne gaji prema pro takmičenjima i na ovom mestu polako krećem sa odgovorom na tvoje pitanje: najbolje vreme za rast JESTE neposredno posle takmičenja! Samim tim: više takmičenja=više sjajnih prilika za rast! Upravo zato si Gustava mogao videti na sceni svakog proleća i svake jeseni u poslednje dve godine.

Ukoliko si pratio moju karijeru znaš da sam se takmičio 72 puta. Godine 1991, kada sam prvi put počeo da se takmičim, mnogi su mislili da sam lud pošto sam se pojavljivao na svakom takmičenju koje se organizovalo u mojoj državi. Mnoge kolege i eksperti su mi govorili da ponavljam veliku grešku svakog puta. Glavni argument je bio da ne dajem sebi dovoljno odmora za oporavak i rast, jer konstantno treniram i podvrgavam se dijetama.  Uopšteno gledano, mnogi profesionalci se takmiče jednom godišnje.

Logika je u tome da je nakon takmičenja potrebno određeno vreme za oporavak i onda sledi lagano vraćanje treningu. S obzirom na jedno takmičenje godišnje bodibilder ima prilično dugu ,,off sezonu’’ koju može iskoristiti za rast. Idalje je prihvaćeno gledište da offsezona predstavlja vreme nabacivanja mišićne mase, dok period u kojem se takmičimo predstavlja vreme definisanja i spuštanja telesne masnoće.

Što se mene tiče, ja sam veoma rano iskusio drugačije stvari. Primetio sam da u nedeljama koje su dolazile neposredno nakon takmičenja imam neverovatnu hipertrofiju. Upravo zato mogu reći da ja otprilike nikad i nisam bio u offsezoni (a nisam ni želeo da budem). Zašto? Pa prosto je, svaki put nakon takmičenja iskusio sam neverovatan napredak na polju mišićne mase, pa nisam ništa drugo želeo da isprobavam. (Ipak, uopšteni pristup koji sam malopre spominjao sam oprobao 1994. kada sam celu godinu ostavio za pripremanje za Mr. O 1994. Ne moram ti posebno naglašavati da ništa značajno nisam napravio).


Evo moje tajne:
Moja svakodnevna ishrana izgleda ovako: 500g proteina, 500g hidrata i oko 100g masti (otprilike 5000kalorija dnevno).

Moj trening izgleda ovako: za svaku mišićnu grupu izaberem 4 vežbe. Prve dve vežbe (3-4 serije) izvodim kako bih aktivirao brzokontrahujuća vlakna – 6 do 10 ponavljanja sa značajnim težinama, istovremeno obezbeđujući dovoljno stimulacije za hipertrofiju. Preostale dve vežbe odradim prilično kreativno: ili se poslužin nekom od Weiderovih tehnika sa manjim težinama, ili se opredelim za veći broj ponavljanja (često uz superserije ili opadajuće serije)....


NASTAVAK teksta, procitajte na nasem BLOGU, klikom na link ispod

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2012/03/milos-sarcev-najbolje-vreme-za-rast.html

Van mreže Mare012

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
Odg: MILOŠ ŠARČEV- NAJBOLJE VREME ZA RAST
« Odgovor #1 poslato: Avgust 12, 2017, 07:40:45 posle podne »
Da li je moguce, nekako, videti postove sa Milosevog starog foruma, posto je ugasen?

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: MILOŠ ŠARČEV- NAJBOLJE VREME ZA RAST
« Odgovor #2 poslato: Avgust 14, 2017, 06:02:23 pre podne »
Da li je moguce, nekako, videti postove sa Milosevog starog foruma, posto je ugasen?

na zalost ne