Mart 28, 2024, 04:03:29 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Power rack  (Pročitano 17322 puta)

Van mreže stefjankovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Power rack
« poslato: Avgust 12, 2017, 09:42:56 pre podne »
Pozdrav.
Planiram da napravim home verziju Power Rack-a, pa su svake sugestije, predlozi ili neki linkovi ka interesantnim sajtovima i vise nego dobrodosli.
Power Rack bih ceo sam napravio, te bukvalno dimenzije, saveti sa neke dodatke koji bi mogli da se dodaju racku, ili bilo sto sto mislite da je vredno pomena.

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Power rack
« Odgovor #1 poslato: Avgust 12, 2017, 11:54:48 pre podne »
Pozdrav.
Planiram da napravim home verziju Power Rack-a, pa su svake sugestije, predlozi ili neki linkovi ka interesantnim sajtovima i vise nego dobrodosli.
Power Rack bih ceo sam napravio, te bukvalno dimenzije, saveti sa neke dodatke koji bi mogli da se dodaju racku, ili bilo sto sto mislite da je vredno pomena.
Pozdrav. Evo ja sam u fazi pravljenja power racka. Nije mi nesto hitno pa se to oteglo skoro godinu dana. Prvo sam trazio po netu prave dimenzije pa onda to gledao da uklopim u prostoriju gde hocu da ga stavim pa kakvu sipku koristim jer nisu sve iste... olimpijska je ok i najbolja je ali su mi problem tegovi tog promera jer mi treba bar 250kg a nisu jeftini...
Spremio sam kutijaste cevi i pune cevi za pinove, napravio sa skicu kakva meni treba i samo da odradim neki dan. Ne znam, procunjaj po netu, imas i fotose i dimenzije pa vidi sta tebi odgovara. Inace, power rack je zakon barem za mene i moje potrebe.
Kad zavrsim izbacicu fot.

Van mreže stefjankovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Power rack
« Odgovor #2 poslato: Avgust 12, 2017, 12:47:21 posle podne »
Ako nije zabranjeno kopiranje voleo bih da vidim te skice i nacrte. Obećavam da tebi ostaju autorska prava :)

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Power rack
« Odgovor #3 poslato: Avgust 16, 2017, 11:52:42 pre podne »
Ako nije zabranjeno kopiranje voleo bih da vidim te skice i nacrte. Obećavam da tebi ostaju autorska prava :)
:D ma nije zabranjeno kopiranje, to i nisu neke sheme nego osnova nacrtana a u toku izrade cu videti kako najbolje uklopiti recimo rupe za pinove, razmak izmedju njih, ukupnu visinu... jer dok ja ne stanem u rack i ne vidim sta mi odgovara nema nista od papira i skice. Masinstvo mi je profesija a  najlakse je precrtati neku skicu za rack ali najbolje prilagoditi sebi. Kad uradim izbacicu foto.

Van mreže west

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Power rack
« Odgovor #4 poslato: Mart 18, 2021, 07:17:12 posle podne »
Dan je sve duzi pa ga treba iskoristiti, za pocetak dici temu iz naftalina :)

Pravio bih power rack, nisam jos nacisto dal komplet, upola ili sklopivi. Volio bih komplet pa da naknadno napravim lat masinu, vidjecu jos. Garaza je oko 220-225cm visine tako da bi bio visok maksimalno 205cm da mogu vratilo da uglavim.

Najveci problem su one rupe po racku, nemam stubnu busilicu i vec me pocinje frka od busenja. Nije mi jasno sto onoliki profili kad gledam rackove na yt, sta fali cijevima 40x40x1.5 ili 2mm, rupe recimo 14mm, sve na vijke da se moze rastaviti lako i prenijeti
Ako je ko pravio volio bih vidjeti rjesenja

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Power rack
« Odgovor #5 poslato: Mart 18, 2021, 07:26:53 posle podne »
To je tanko u pizdu materinu... rek mora da ima svoju tezinu , zato idu veci profili... moja ti je preporuka da nadjes nekog da ti napravi

Van mreže west

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Power rack
« Odgovor #6 poslato: Mart 18, 2021, 07:39:40 posle podne »
Zasto tezinu, utiplacu stope u pod, nece se prevrtati. Imam 4mm profile kuci al ne kontam zato toliko debelo treba biti, plus mi ne pada na pamet da ih busim. Kad se osloni ona "kuka" za sipku na 1.5mm stijenki uduplo, znaci 3mm na jednoj strani samo. Koji to teret mora biti da tu nesto sjebe. Sve sto bih montirao isli bi vijci kroz obe stijenke, siroka podloska, npr lat ako budem pravio...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Power rack
« Odgovor #7 poslato: Mart 18, 2021, 07:54:59 posle podne »
Kako god...

Van mreže west

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Power rack
« Odgovor #8 poslato: Mart 18, 2021, 08:39:08 posle podne »
E jbg sta se odmah ljutis?
Kontam da ni ovi sto prodaju po oglasima ne prave sa preko 2mm stijenkom. Mi smo danas na poslu podigli kamion sticar na neke nogare pravljene od 40x40x2, pravljene su podesive cijev u cijev i osigurac od sipke 10mm
Jel neko pravio pa nije valjalo sa 1.5-2mm stijenkom?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Power rack
« Odgovor #9 poslato: Mart 18, 2021, 08:50:58 posle podne »
Ako hoces ozbiljan rek da na njemu mozes da radis zgibove, da zakucas sipku sa cucnja i slicno, to moraju ici deblji profili , inace ce kratko trajati , tiple se odvaljivati, i moze da padne na tebe... kucaj polu rek , half rack kako izgkeda konstrukcija, najbolje kucno resenje, pogotovo ako je uradi sam

Van mreže west

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Power rack
« Odgovor #10 poslato: Mart 18, 2021, 09:09:37 posle podne »
Gledao sam al tu nemam prostora da ubacim lat a htio bih tu sve nagurati. Dimenzija bi bila znaci visina 205, 100 sirina jer mi pase tako zbog sipke, mozda i dubina 100, to bi mi trebalo biti dovoljno.  Ne bih busio sve one rupe kako bude na pravim rackovima. Treba mi da mogu podesiti visinu za cucnjeve, ravni i kosi bp, ramena, mozda i u dnu jedna pozicija za veslanje
Koristio bih svoju klupu, morao bih odsjeci stalke i malo je prepraviti. Na njoj imam skotovu, doduse presuka mi je al to cu lako prepraviti i trebao bih napraviti onaj dio za noge da mogu pregibe raditi.
Gledao sam danas po oglasima da kupujem i odustao od te ideje, preskupo mi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Power rack
« Odgovor #11 poslato: Mart 18, 2021, 09:25:08 posle podne »
Ne treba ti glupi lat, veslaj u pretklonu i testerisi bucicama

Edit
Ne moras da busis rupe pocelom reku , stavis dva nosaca na nosece stubove i resio si problem  ;) samo podesi duzinu i poziciju istih...
« Poslednja izmena: Mart 18, 2021, 09:30:51 posle podne pirat »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Power rack
« Odgovor #12 poslato: Mart 19, 2021, 06:03:31 pre podne »
Citat
Ne treba ti glupi lat, veslaj u pretklonu i testerisi bucicama

ahhh da....

bb se zasniva na tome da znas da radis vesalnje i cucanj... 8)


evo ja licno, vec 16-u godinu vezbe za ledja radim iskljucivo na lat-u sa svim hvatima, uglovima i svim sto lat nudi.
Zgibovi su nezaobilazni deo treninga

mrtvo dizanje NIKADA U ZIVOTU nisam radio
vesljanje u preklonu mi ne odgvara i radim ga veoma retko
veslanje sa Tsipkom uglavnom u super serijama ako dobro odradim pre te vezbe LAT i dobijem taj "feeling" koji treba da bude, i onda moze Tbar

veslanje sa bucicama, za neki kraj treniga, kada su ledja vec odradjena kako ttreba, ali svakako sa nekim naslonom za grudi ili nesto

Kominovati DA
ali raditi samo veslanja za ledja- BUDALASTINA

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Power rack
« Odgovor #13 poslato: Mart 19, 2021, 06:48:39 pre podne »
nisam mu to napisao u tom kontekstu ,a svakako ne da radi samo veslanje u pretklonu... sajlarice je komplikovanije praviti
rek koji nije fiksiran sa debljim profilom cevi moze da mu sluzi za zgibove, za veslanje u pretklonu, i ako postavi na neku nogu od reka uzglobljeni nosac za landmine, ima i t bar(sto otvara sijaset mogucnosti), bucice su naravno tu.. jeste super bi bilo i lat svakako, ali onda i donji kotur... ;) onda bi imao kompletno sve za ledja ali jbg mi pricamo o kucnim uslovima... stim sto opet kod sajlarica nailazis na mnostvo problematika u pravljenju, ko ce se stim zajebavati... i uvek je lutrija potrefiti prenos sile...

Citat
ali svakako sa nekim naslonom za grudi ili nesto

meni recimo sprave sa naslonom za grudi ne pasu, pogotovo ne mogu da ih kombinujem u nekom treningu grudi /ledja(moram da se drzim nogama i corom da ne vrsim pritisak na grudi), ako postoji naslon mora da bude sto siri inace me bole spojevi na grudima, zato mi dolazi samo u obzir varijante na dobroj klupi za ledja i opet slobodnim tegom
« Poslednja izmena: Mart 19, 2021, 07:09:38 pre podne pirat »

Van mreže west

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Power rack
« Odgovor #14 poslato: Mart 19, 2021, 09:08:21 pre podne »
Vidio sam u oglasima da stave umjesto sajli trake one od spanera, ne one debele od kamiona nego malo tanje one. Plasticni valjci unutra lezajevi, komsija tokar to odradi al to sve ako se dodje to tog, da je meni napraviti ovu kontrukciju da mogu uci pod nju komotno a ne ovako kao sad uzimam teg na cucnju i spustam kao good mornings da radim :)

Ni meni ne pase pretklon nikako, ne mogu da udahnem, pocne da steze oko grudne kosti i na ledjima. Do skora sam radio veslanja tako da prodjem s kontra strane skotove klupe, kao spider curls kad se radi, mozda me od tog i boli ovo ispod rebara