April 19, 2024, 11:02:57 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Poruka svim pusacima  (Pročitano 5807 puta)

Van mreže Lukavi

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Poruka svim pusacima
« poslato: Septembar 07, 2017, 10:45:44 posle podne »
Eto posto nisam ovde video temu o cigaretama hteo bih da zapocnem jednu.

Bio sam pusac 11 godina, od svoje 16 dp 27 godine. Pusio sam kao turcin (dve pakle dnevno a nekada i vise), i nikada mi nije palo na pamet da ih ostavim a znate zasto? Zato sto posle toliko vremena izgubis pojam i nemas predstavu kako je biti ne pusac.

Necu da pisem o posledicama jer to svi vec dobro znaju a pusaci o posledicama ne zele da cuju jer odbacuju i poricu taj problem. Napisacu samo pozitivne stvari i prednosti kada prestanete da pusite.

Sve u svemu jedan dan sam odlucio da ne pusim narednih nedelju dana jer sam imao velikih problema sa gastritisom, gorusicom i kasljanjem. Samo prvih 4-5 dana je bilo tesko jer tada nastupa fizicka kriza kroz koju se lagano prodje ako je motivacija i zelja dovoljno velika. Kada je proslo tih nedelju dana rekao sam sebi "jebote ako je sam nedelju dana proveo bez cigara, mogu i dve", i eto sada je proslo godinu dana od moje poslednje cigare.

Imam osecaj kao da sam u necijem tudjem telu, a kada to kazem mislim samo pozitivno. Evo samo par stvari koje sam osetio posle mesec dana ne pusenja:

-Culo mirisa i ukusa mi se vratilo. Konacno sam osetio koliko je odvratan indeks sendvic sa onom salamurom
-Prestale su glavobolje, gastritis, umor, lose jutarnje raspolozenje
-Prodisao sam. Samo ovaj razlog je dovoljan da batalite duvan
-Konacno sam krenuo da doruckujem i uzivam u njemu kao nikada ranije
-Novca imam dosta vise, mada to nije ni bitno kada se poredi sa zdravljem
-Pluca su mi proradila, vise se ne zadisem kao konj kada vezbam
-Ne smrdim na amonijak i katran kada prolazim pored ljudi, i osecam tek sada koliko pusaci smrde
-Nisam vise rob cigara i ne razmisljam da li ih imam kod sebe i da li treba da ih kupim

Ovo je samo 10% dobrih stvari koje sam osetio. Toplo preporucujem knjigu od Alan Cara "lako je prestati pusiti", pa je procitajte makar ne zeleli da ostavite duvan. Eto to je to, a ako imate nekih pitanja pucajte :)
Zivite zdravo, ostavite cigare

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Poruka svim pusacima
« Odgovor #1 poslato: Septembar 08, 2017, 01:07:00 pre podne »
Taj faktor novca i poskupljenje cigara je mnoge navelo da batale iste... nikotinska zavisnost je mnogo jaka.. licno ne verujem ni u kakve metode i knjige, jer se sustinski sve svodi na karakter... I na uspostavljanje kontrole nad sobom...

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Poruka svim pusacima
« Odgovor #2 poslato: Septembar 08, 2017, 06:25:12 pre podne »
Taj faktor novca i poskupljenje cigara je mnoge navelo da batale iste... nikotinska zavisnost je mnogo jaka.. licno ne verujem ni u kakve metode i knjige, jer se sustinski sve svodi na karakter... I na uspostavljanje kontrole nad sobom...

Bravo!!
@Lukavi
isto ti je i u svim ostalim segmetnima
mozes ti da citas milione knjige itd itd, ako nisi resen u glavi i karakter nije dovoljno jak - DZABA GA BILO
dakle ne postoji TAJNA knjiga, kako nabacti masu ili skinuti salo ili kako ostaviti pusenje
POSTOJE upustva kako to uraditi, a na pojedincu je da li ce biti dovoljno jak i stbilan ;)

aloha

Van mreže Lukavi

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Poruka svim pusacima
« Odgovor #3 poslato: Septembar 08, 2017, 07:02:21 pre podne »
Uh, nisam ni rekao da ce knjiga SAMA po sebi da nekoga nacini ne pusacem. Ja na knjigu i razne te preparate gledam kao na suplemente u ishrani. Pomaze ali bez volje nista.

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Poruka svim pusacima
« Odgovor #4 poslato: Septembar 08, 2017, 10:15:36 pre podne »
Ja 5 godina nisam pušio i svake noći sam sanjao kako pušim! Je*em ti takav život. Kada se trenira dva puta dnevno najmanji je problem par cigara da čovek zadovolji sebe!

Ua za ljude koji ne puše nikada
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Poruka svim pusacima
« Odgovor #5 poslato: Septembar 08, 2017, 10:21:10 pre podne »
Ja 5 godina nisam pušio i svake noći sam sanjao kako pušim! Je*em ti takav život. Kada se trenira dva puta dnevno najmanji je problem par cigara da čovek zadovolji sebe!

Ua za ljude koji ne puše nikada

Da
to je tacno

Van mreže Lukavi

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Poruka svim pusacima
« Odgovor #6 poslato: Septembar 08, 2017, 10:32:14 pre podne »
Ja 5 godina nisam pušio i svake noći sam sanjao kako pušim! Je*em ti takav život. Kada se trenira dva puta dnevno najmanji je problem par cigara da čovek zadovolji sebe!

Ua za ljude koji ne puše nikada

sanjao si 5 godina da pusis?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Poruka svim pusacima
« Odgovor #7 poslato: Septembar 08, 2017, 10:35:48 pre podne »
Ja 5 godina nisam pušio i svake noći sam sanjao kako pušim! Je*em ti takav život. Kada se trenira dva puta dnevno najmanji je problem par cigara da čovek zadovolji sebe!

Ua za ljude koji ne puše nikada

ja sam pusio nekad i dve pakle dnevno bacao i guzvao sto puta paklicu u kantu, dok nisam presekao jer nisam hteo da mi tako neko sranje kontrolise psihu. Dan danas imam snove da uzivam u duvanu i probudim se sa osecajem grize savesti... bas kada tako lepo rasiris plucne alveole , poslednje sto zelis je da lepis katran za iste...   
Mada pouzdano tvrdim da ima ljudi na koje cigare uopste ne uticu, a ima neko ko moze da najebe kao pasivni pusac...
Ono sto me nervira je cinjenica da tek nakon sto je neko skapirao da je lecenje raka pluca skuplje nego zarada na cigarama, tek tada  je pocela  prevencija i anti reklama...

Van mreže Lukavi

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Poruka svim pusacima
« Odgovor #8 poslato: Septembar 08, 2017, 10:39:00 pre podne »
sto si se sada tako uhvatio toga za novac od svih primera koje sam naveo? Ja ne znam NI JEDNU osobu koja je prestala da pusi, i da tako "povremeno zapali" a da se nije vratila u redovne pusace. Sto se tice tih snova i ja ih imam ali mi ni malo ne smetaju. Ne znam sta si oko toga sada napravio ne znam kakvu stvar

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Poruka svim pusacima
« Odgovor #9 poslato: Septembar 08, 2017, 10:43:02 pre podne »
sto si se sada tako uhvatio toga za novac od svih primera koje sam naveo? Ja ne znam NI JEDNU osobu koja je prestala da pusi, i da tako "povremeno zapali" a da se nije vratila u redovne pusace. Sto se tice tih snova i ja ih imam ali mi ni malo ne smetaju. Ne znam sta si oko toga sada napravio ne znam kakvu stvar

evo sada znas - ja....

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Poruka svim pusacima
« Odgovor #10 poslato: Septembar 08, 2017, 10:43:55 pre podne »
ovo je offtopic tema, mogu da pisem sta hocu... a novac , pa znas kako, to ti je najbolje sredstvo da nateras prosecnog srbendu na nesto , a to je da ga osuris po dzepu... najteza kazna i najefikasnija ;) 

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Poruka svim pusacima
« Odgovor #11 poslato: Septembar 08, 2017, 10:44:54 pre podne »
sto si se sada tako uhvatio toga za novac od svih primera koje sam naveo? Ja ne znam NI JEDNU osobu koja je prestala da pusi, i da tako "povremeno zapali" a da se nije vratila u redovne pusace. Sto se tice tih snova i ja ih imam ali mi ni malo ne smetaju. Ne znam sta si oko toga sada napravio ne znam kakvu stvar

Evo znaš sad dvojicu
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Lukavi

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Poruka svim pusacima
« Odgovor #12 poslato: Septembar 08, 2017, 10:46:02 pre podne »
sto si se sada tako uhvatio toga za novac od svih primera koje sam naveo? Ja ne znam NI JEDNU osobu koja je prestala da pusi, i da tako "povremeno zapali" a da se nije vratila u redovne pusace. Sto se tice tih snova i ja ih imam ali mi ni malo ne smetaju. Ne znam sta si oko toga sada napravio ne znam kakvu stvar

evo sada znas - ja....

bravo

Van mreže Lukavi

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Poruka svim pusacima
« Odgovor #13 poslato: Septembar 08, 2017, 10:47:11 pre podne »
ovo je offtopic tema, mogu da pisem sta hocu... a novac , pa znas kako, to ti je najbolje sredstvo da nateras prosecnog srbendu na nesto , a to je da ga osuris po dzepu... najteza kazna i najefikasnija ;)

ako si pusac, uvek ces naci novac za cigare, makar ne jeo taj dan

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Poruka svim pusacima
« Odgovor #14 poslato: Septembar 08, 2017, 10:49:03 pre podne »
makar i tvoja deca ne jela? Statistiski pokazano i dokazano da su ljudi poskupljenjem cigareta, ostavili pusenje...