April 26, 2024, 10:28:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: NAMIRNICE ZBOG KOJIH VASA JETRA "SVETLI" U MRAKU  (Pročitano 971 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
NAMIRNICE ZBOG KOJIH VASA JETRA "SVETLI" U MRAKU
« poslato: Septembar 27, 2017, 05:13:09 posle podne »



Uzimajući u obzir retko zemljište, teške metale, i razne hemikalije koje su dostupne industriji, ne znam zašto jednostavno ne počnu da skupljaju ljudske jetre.

Zacrnjena, cirotična jetra nađena u lešu većine mrtvih Amerikanaca bez sumnje donosi impresivan niz sastojaka, neke koje su verovatno i doprinele smrti gorepomenutih Amerikanaca.
I dalje, međutim , manje interpretna strana mene želi da nije tako; kad bi Amerikanci pokazali bar malo brige za ono što jedu, tako da bi mogli da nauče koje namirnice mogu da legitimno izbegavaju umesto što se tresu iznad hrane meseca koja im je donela baba roga.

Sa tom namerom prezentujem sledeću listu namirnica koje bi možda mogli da izbegnete kada vam se za to ukaže prilika. Vaša jetra će vas nagraditi na taj način što će ostati zdrava.

1. Škampe
Pre nego što postanete skroz paranoični oko toga što morate da odustanete od svojih škampa, samo su uvezene škampe ono čega treba da se plašite.
Problem sa uvoznim škampama je u tome što su one jedno od najprljavijih namirnica koje postoje i univerzalno sadrže ostatke hemikalija koje služe da bi se čistili kavezi za držanje,antibiotici, i cela skupina insekata i životinjskih delova, da ne pominjem E. Coli. Dodajte na to činjenicu da manje od 2% svih uvoznih morskih plodova prođe inpekciju pre nego što se proda.

Na žalost, kupovanje domaćih škampi nije tako lako, jer oko 90% škampa koja se prodaju u  U.S se uvozi. Većina domaćih produkata dolazi iz Meksičkog zaliva ili Oregona, koja su oba pod okom Marinskog Saveta.

2. Krompiri

Ponovo, dozvolite mi da razjasnim da su ovde problem neorganski krompiri, pre nego što me kamenujete što vam vređam vaš pomfrit.

Naravno, znam da vam je muka od slušanja o navodnim hemikalijama koje se nalaze u našim izvorima hrane, ali pogledajte da li sledeći eksperiment ne čini da budete malo uznemireni: Sledeći put kada kupite neke neorganske krompire,stavite jedan ispod sudopere nekoliko nedelja.
Biće prekriven klicama, zar ne? Uhh, pa ne baš. Neorganski krompir se  prska i tretira, tako da neže. Svet bi naglo mogao da postane kao u Walking Dead a vi bi trebali da održavate sopstvene useve, ali ne možete čak ni da posejete krompir jer je bezvredan!....


NASTAVAK teksta, procitajte na nasem BLOGU, klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2014/02/7-namirnica-koje-cine-da-vasa-jetra_11.html