April 26, 2024, 02:59:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: POPRAVITE VAS TRICEPS U 4 KORAKA + video  (Pročitano 1171 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
POPRAVITE VAS TRICEPS U 4 KORAKA + video
« poslato: Septembar 29, 2017, 05:02:21 posle podne »
Kladio bih se da ako ste pričali sa 100 dizača preko 30 godina sa više od pet godina iskustva u treningu snage, oni bi vam rekli da je njihov izbor vežbi za triceps povećano opadao kroz svaku prolazeću godinu.

Ovo je  tužno i zabrinjavajuće, ali ne neočekivano.
Ekstenzije bućicama i šipkom mogu da unište laktove.
Propadanja iritiraju medijalni aspekt lakta u donjem delu, ili jednostavno zamaraju zglobove ramenog pojasa.

Na kraju, sve što ostaje je dizač sa benč i varijacijama potisaka iznad glave i potiscima na sajli...i kickbackovima sa roze bućicama.

Da li možete izgraditi veliki triceps samo sa ovim vežbama? Osim sa kickbackovima , apsolutno. Da li vam to omogućava vrstu varijabilnosti koja trening čini zanimljivim? Ne baš.
Još bitnije, to je samo znak da ignorišete nešto što je pogrešno.
Evo šta vam je potrebno da vrati vaš triceps ponovo u akciju.

Funkcionalna anatomija tricepsa


Većina ljudi samo prepoznaje triceps kao mišić koji opruža lakat, i iako je ovo tačno , oni zanemaruju ključni deo njegove anatomije : duga glava tricepsa prelazi rame da bi se pripojila na supraglenoidnu tuberkulu skapule.On pomaže mnogo jačem latissimus dorsiju u opružanju ramena.
Drugim rečima, da bi doveli dugu glavu tricepsa kroz svoj pun pokret, vi trebate punu ekstenziju lakta  i punu fleksiju ramena u isto vreme.Ja ne znam koliko vas radi ovo kroz dan, ali ja to sigurno ne radim.

Da vam kažem iskreno, nisam ubeđen da je to samo vezano za dužinu tkiva.Da, kada mišić hipertrofija (raste), on ima običaj da to radi u skraćenom stanju.

Međutim, vrlo je retko da ćete naići na dizača koji ne mogu da pomere svoj gornji ekstremitet u poziciju iznad, iako je za to zaista potrebna velika dužina latisimusa i mobilnost torakalnog dela kičme.

Još nešto, video sam dosta pitchera ( bejzbol ) sa zadnjim deltoidima, tricepsom i iritacijom zadnjeg dela lakta kada su imali dosta congenitalne laksitacije ( labave zglobove) koji su im dozvoljavali da dođu u ovu poziciju ekstremno lako.


Pa šta onda?
Odgovor (bar za mene) je jedan od kvaliteta tkivne gustine/mekoće.Zvao sam lakat kao naj ''klaustrofičniji'' zglob u telu; iako je relativno mali zglob, postoji mnogo više mišića i tetiva koji se tu pripajaju i prelaze nego u zglobu kolena.

Dodajte ligamentozne strukture, nerve, dovod krvi, fasciju i stvari tu mogu da postanu veoma ''odvratne''.Drugim rečima, dosta struktura prave frikciju jedna od drugu, pogotovo kada se tetive pripajaju na kosti i prenose silu.

Možete lako napipati gusta, neprijatna fibrotična tkiva na medijalnom epikondilu, lateralnom epikondilu , prednjem delu lakta ( mesto pripajanja biceps brahiia), i - ono što je najspecifičnije za triceps - zadnji deo lakta........


NASTAVAK 
teksta, procitajte na nasem BLOGU, klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2013/01/popravite-vas-triceps-u-4-koraka.html