April 18, 2024, 09:19:34 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko upisivanja: Boks/Kik Boks  (Pročitano 3460 puta)

Van mreže qwer1234

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Pomoc oko upisivanja: Boks/Kik Boks
« poslato: Novembar 21, 2017, 10:12:13 posle podne »
Hteo bih da se upisem na boks ili kik boks, imam 15 godina visok sam 175, tezak ~55, znaci srednje visine sam, cuo sam da takvi idu na kik boks uglavnom, ali moji roditelji su pomalo zabrinuti da ti sportovi nisu za mene, da cu da se povredim i slicno, znate vec. Trenirao sam karate 4-5 godina i bio sam bas uspesan. Ne znam da li vredi upisivati se, kakvi su treninzi, kakav je sparing, i sta je bolje za mene, boks ili kik boks? Da li je to dobro uopste da u ovim godinama pocinjem?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pomoc oko upisivanja: Boks/Kik Boks
« Odgovor #1 poslato: Novembar 22, 2017, 02:01:04 pre podne »
Pazi,
Ni u kakvom slucaju te tvoja gradja(visina,tezina) ne uslovljava u odabir sporta,zbog toga postoje kategorije u svim takmicarskim sportovima.
Znaci sto se samog sporta tice,biraj sta tebi vise lezi i koji sport bi zeleo da treniras i u krajnjem slucaju da se takmicis.

A sve ostalo sto si naveo,treninzi,sparinzi itditd.. zavise od kluba do kluba i od samih trenera,kako i sta rade,ali jedna stvar je neminovna da ces morati da se naviknes na lepu kolicinu udaraca sta god da odlucis da treniras. :)


Van mreže qwer1234

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Pomoc oko upisivanja: Boks/Kik Boks
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2017, 07:17:56 posle podne »
Hvala na odgovoru, planiram da se upišem posle Nove godine, tako da ima vremena još da ubedim i roditelje i da se odlučim :D

Van mreže mare12

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Pomoc oko upisivanja: Boks/Kik Boks
« Odgovor #3 poslato: Januar 02, 2018, 03:50:53 pre podne »
Malo vise kasnim sa odgocorom, posto od skoro pratim forum, ali vidim da planiras da se upises tek posle nove godine pa ti mozda bude od koristi.

Imam 16godina i treniram kikboks nesto vise od godinu dana i mogu da ti kazem da je jedan od najlepsih sportova koje sam trenirao, a trenirao sam skoro sve sem ragbija i vaterpola. Ovde sam se zadrzao najduze i ne planiram skoro da prestanem.

Prvo kao sto ti je Slobodan vec napisao, tvoja gradja je apsolutno nebitna. U zavisnosti od visine ces primienjivati odredjeni stil borbe ukoliko se budes takmicio. Primera radi ja sam sa svojih 187cm veci od vecine takmicara u mojoj kategoriji i u borbama pokusavam da saljem udarce sa sto vece udaljenosti kako bi iskoristio svoju visinu i protivniku maksimalno otezao napad.

Razumem tvoje roditelje posto sam i ja imao slicnih problema, prvenstveno sa majkom, posto se otac u mladosti rekreativno bavio takodje istim sportom pa je donekle znao kako sve to izgleda. Povrede su sastavni deo svakog sporta. Za ovih godinu dana najozbiljnija povreda mi je bila iskrivljen zglob sake, kada sam bez bandazera i rukavice malo jace udario dzak pre zagrevanja. Naravno dolazi i do krvarenja iz nosa i poneke modrice,ali su to bezazlene povrede koje se desavaju u gotovo svakom sportu gde postoji kontakt. Takodje kao i u svakom sportu moze da dodje i do nekih tezih povreda, ali su one zaista retke, pogotovo u nasem uzrastu.

Intenzitet treninga zavisi od trenera do trenera. U vecini klubova imas takmicarsku i rekreativnu grupu pa od toga i zavisi kakvim intenzitetom se radi. Kad posmatras sa strane, deluje daleko opasnije i fizicki manje zahtevno. Ali bi mogao ,za 7-8 meseci kvalitetnih treninga, biti spreman za takmicenja.

Da ne davim vise ukoliko te jos nesto bude interesovalo, rado cu podeliti svoje iskustvo.

« Poslednja izmena: Januar 02, 2018, 03:53:23 pre podne mare12 »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pomoc oko upisivanja: Boks/Kik Boks
« Odgovor #4 poslato: Januar 02, 2018, 04:07:09 pre podne »
Imam 16godina i treniram kikboks nesto vise od godinu dana i mogu da ti kazem da je jedan od najlepsih sportova koje sam trenirao, a trenirao sam skoro sve sem ragbija i vaterpola. Ovde sam se zadrzao najduze i ne planiram skoro da prestanem.

Da li si trenirao mma mozda? :)

Van mreže mare12

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Pomoc oko upisivanja: Boks/Kik Boks
« Odgovor #5 poslato: Januar 02, 2018, 08:59:47 posle podne »
Nazalost u krugu od 30-40km od moje kuce ne postoji mma klub, tako da nisam imao mogucnosti da treniram. Mada me nikad me nisu posebno ni privlacili borilacki sportovi, vise sam bio za one sa loptom. Verovatno nikad ne bi poceo ni sa kikboksom da me najbolji ortak nije namolio da podjem sa njim samo prvi trening. I ja se zaljubio u kikboks i ostao da treniram, a ortak prestao posle mesec dana :)