Mart 28, 2024, 10:17:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: NAPAD NA TRICEPS I BICEPS  (Pročitano 1177 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
NAPAD NA TRICEPS I BICEPS
« poslato: Decembar 08, 2017, 04:15:20 posle podne »




Kao  I  vecina  bodibildera , sam  je  sebi najostriji  kriticar.Mozete  mu  reci  da  mu  ruke  izgledaju  fantasticno,ali  on  ce vas odmah  ispraviti:”Ne,moje  ruke  su  dugacke, I  treba  da  budu  mnogo  vece!”Neupuceni  posmatrac  mogao  bi to da shvati  kao nedostatak  samopostovanja ili  iskrivljenu  sliku  o  sebi.Ruke  su  mu  prilicno  zastrasujuce,medjutim,ako  zelite  da budete  najbolji  bodibilder  na  svetu,a  to je bas  ono  sto je  Sedrik  naumio da postane,neophodno  je  nista  manje  nego  bespostena  potraga za  samopoboljsavaanjem.



Svaka  figura  uvek moze da bude  bolja  na  neki  nacin,pa  cak  I  kada  je  Big  Mec  osvojio  nacionalni  sampionat iz  prve,daleko  od  toga  da  je bio  zadovoljan onim  sto je video u ogledalu.Ustvari  evo  sta  mi  je  odgovorio  kada  sam  mu  poslao  na  pregled  fotografije sa  takmicenja:”Mrzim  te slike,covece  bio  sam  tako  mrsav  I  raven.Ok  ,taj  momak  vise  ne  postoji.Sad  imam 130 kg I  jos  uvek  sam  prilicno  tanak tako  da  cu  imati 120-125kg  na  sceni I  bit  cu u  mnogo  boljoj  formi.”

Prema  tome,sledeci  put  kada  budete  pomislili  da se momci  koje vidite  u MD-u  zadovoljno  sepure  svojim  ogromnim  misicima,znajte  da oni  verovatno  nisu  mnogo  zadovoljniji  svojim  izgledom  od  vas.Sedrik  je  hvaljen  zbog  ruku,ali  I  taj  deo  tela  je  za  njega oblast  na  kojoj  treba  jos  dosta  raditi,na  nju  se  usredsredio I  svo  vreme  je  nemilosrdno  razvaljuje  od  vezbanja.

Nagovorio  sam  ga  da  se  otvori  I  objasni  kako je  stare  dobre  bicepse  I  tricepse  napravio I  sta  sve radi  da bi u Dalasu,nekoliko  nedelja  nakon  sto  procitate  ovaj  clanak,prvi  put  izasao  na  scenu  kao  profesionalac I  pokazao  kako  je te “ganove” pretvorio  u  oruzje  veceg  kalibra.

CILJ  OD  PRVOG  DANA:  IZOLUJ!

Od  pocetka  bavljenja  bodibildingom  vezbao sam  ruke  tako  da  osetim  kako  rade pojedini  misici.Nisam  radio  nikakve  slozene  vezbe  za  tricepse  kao sto  je  propadanje ili  press sa  uskim  hvatom.Nisam  imao  osecaj  d ate  vezbe  dobro  izoluju  misice I  da oni  od  toga  rastu.Suvise  sam osecao  rad  ramena  I  grudi,sto  mi  je delovalo  pogresno.

Evo  kako sam vezbao  ruke od  samog  pocetka sve do nacionalnog  sampionata.Ponekad  sam vezbao  bicepse I   tricepse  zajedno,a  ponekad  odvojeno.U  danima  kad  sam ih  radio  zajedno,vezbao  sam  na nekoliko  razlicitih  nacina.

BICEPS/TRICEPS/SUPERSET  TRENING  A

*3  seta  dvorucnih   pregiba  sa krivom  ili  ravnom  sipkom  na  kablovima,pressdown  superset  sa  krivom  sipkom  za  tricepse(sa  laktovima  priljubljenim  uz  telo,ne  odmaknutim).

*3  seta  pregiba  sa  bucicama(nekad  naizmenicno,nekad  cekic  ili  unakrst),superset  sa  ekstenzijom  bucica u  lezecem  stavu.....

NASTAVAK teksta, procitajte na nasem BLOGU ,klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2011/09/sedrik-mekmilan-big-mac-rucni-napad.html