April 26, 2024, 03:18:07 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc, bol u ruci!  (Pročitano 4943 puta)

Van mreže ultradisaster

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 440
  • Visina 193 cm, Težina 92 kg
Pomoc, bol u ruci!
« poslato: Decembar 27, 2017, 05:47:29 posle podne »
Ovako, pocelo je pre jos nekoliko meseci ali sad je bas izrazito od kada sam povecao kilaze. Znaci javlja mi se bol u desnoj ruci u predelu podlaktice malo iznad prema saci. Znaci obicno posle treninga za ruke i ledja kada taj deo najvise opteretim. Bol nije konstantan ali tokom treninga se poveca. Ne znam sta da radim, ovde gde sam ja nema nekih doktora za sportiste i to. Svi su klasika doktori odmaraj pij ovo ono niko nista konkretno. Ne znam sta da radim povodom toga? Pa sam bas zvog toga ovde i postavio pitanje? Sad cu za ove praznike da pravim pauzu od 4 dana. Malo me hvata panika ne bih zeleo zbog ovoga da stagniram u treningu itd :(

Van mreže Alex_R

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.113
  • IG: rista.fitness
Odg: Pomoc, bol u ruci!
« Odgovor #1 poslato: Decembar 27, 2017, 05:54:55 posle podne »
4 dana neće sigurno stagnirati progres, ako ništa taman da se telo odmori i resetuje od tegova, odradiš kardio samo...oko toga ne brini. Sto se bola tiče posle ta dva treninga obavezno stavljaj led kad dodjes kući... imao sam i ja sličan problem
My biggest competition is always myself. I mean no disrespect, but I do not look at any of the guys as being my competition for the simple reason that I can't control how they're going to look. I can only control how I look.
Ronnie Coleman

Van mreže ultradisaster

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 440
  • Visina 193 cm, Težina 92 kg
Odg: Pomoc, bol u ruci!
« Odgovor #2 poslato: Decembar 27, 2017, 06:15:13 posle podne »
Hvala puno na savetu. Mislim ono uhvatila me panika neka nisam ovolike strahive od povreda imao ni kada sam se pre 10 godina polu profesionalno bavio kosarkom :P

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Pomoc, bol u ruci!
« Odgovor #3 poslato: Decembar 27, 2017, 07:21:43 posle podne »
Kod povreda bilo kakve vrste uvek je savet posetiti lekara, snimiti itd.E sad moguce je da nije nista strasno ali opet.Alex ti je dao korektan savet pa ti prati kako se odvija.

Van mreže Alex_R

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.113
  • IG: rista.fitness
Odg: Pomoc, bol u ruci!
« Odgovor #4 poslato: Decembar 27, 2017, 08:47:11 posle podne »
Naravno, nikome nije prijatno sa bilo kakvim povredama. Voja je u pravu, treba se posavetovati sa lekarima, najbolje sportskim jer ovi zdravstveni radnici tipa gdja Macura nemaju sluha za sportiste a pogotovo ne za ljude u fitnesu i bodibildingu...
My biggest competition is always myself. I mean no disrespect, but I do not look at any of the guys as being my competition for the simple reason that I can't control how they're going to look. I can only control how I look.
Ronnie Coleman

Van mreže denza025

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 176
Odg: Pomoc, bol u ruci!
« Odgovor #5 poslato: Decembar 27, 2017, 10:22:52 posle podne »
Meni se to desavalo kada sam radio biceps ravnom sipkom.. Nisam obracao paznju, vremenom je prestalo. Naravno, bolje da ti neko iskusniji pojasni (npr sigurnije ti je da uradis kao sto ti je Alex rekao) ali eto.. Imao sam slican problem pa da znas da nisi jedini :D
Registruj se i pomozi svojoj virtuelnoj drzavi. Preko 30 000 registrovanih korisnika!
http://secura.e-sim.org/lan.29443/

Van mreže Sniper 74

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 912
  • Kucamo na vrata zaboravljenih asova
Odg: Pomoc, bol u ruci!
« Odgovor #6 poslato: Decembar 27, 2017, 10:27:48 posle podne »
Verovatno jedna od najcescih povreda, bilo da je istegnuce misica ili zapaljenski proces oko tetiva. Meni se razvilo u maltene hronicni tenditis i ne boli samo dok treniram, odnosno kada je misic i vezivno tkivo dobrooo zagrejano. U svakom slucaju na vreme tretirati adekvatno.
Sniper 74 - Dejan
No tren, no fun.

Van mreže Alex_R

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.113
  • IG: rista.fitness
Odg: Pomoc, bol u ruci!
« Odgovor #7 poslato: Decembar 27, 2017, 10:29:38 posle podne »
Verovatno jedna od najcescih povreda, bilo da je istegnuce misica ili zapaljenski proces oko tetiva. Meni se razvilo u maltene hronicni tenditis i ne boli samo dok treniram, odnosno kada je misic i vezivno tkivo dobrooo zagrejano. U svakom slucaju na vreme tretirati adekvatno.

Pravo u glavu... s tim da ja dajem prednost zapaljenju tetive.
My biggest competition is always myself. I mean no disrespect, but I do not look at any of the guys as being my competition for the simple reason that I can't control how they're going to look. I can only control how I look.
Ronnie Coleman

Van mreže ultradisaster

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 440
  • Visina 193 cm, Težina 92 kg
Odg: Pomoc, bol u ruci!
« Odgovor #8 poslato: Decembar 27, 2017, 10:31:07 posle podne »
Hvala ljudi. Videcu sad posle treninga sa ledom itd. A od 29 pauza 4 dana taman mirovanja pa da vidim kako ce sa se ponasa. Ne znam za sada sta drugo.

Van mreže Luka Vojnovic

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 378
Odg: Pomoc, bol u ruci!
« Odgovor #9 poslato: Decembar 28, 2017, 11:29:10 pre podne »
Hvala ljudi. Videcu sad posle treninga sa ledom itd. A od 29 pauza 4 dana taman mirovanja pa da vidim kako ce sa se ponasa. Ne znam za sada sta drugo.

Pravac kod lekara. Mani se leda i gluposti, ja sam to radio kada sam zeznuo rame i naneo sam sebi mnogo vise stete
That wee lassie got glassed, and no cunt leaves till I find out what cunt did it!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Pomoc, bol u ruci!
« Odgovor #10 poslato: Decembar 28, 2017, 11:55:08 pre podne »
Odmori pa vidi, samo oprezno i polako posle jer te tetive sake i rucnog zgloba lako mogu da predju u hronicno upalno stanje... meni se tako razvio karpalni tunel, godinama mucilo nosio steznik, trenirao sa istim, jacao podlakticu , vezbe istezanja, na kraju kad je sve proslo ostala smanjena pokretljivost u zglobu, mogu da ga savijem taman toliko da napravim sklek.. i da , sipku mogu samo majmunskim hvatom...

Van mreže Alex_R

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.113
  • IG: rista.fitness
Odg: Pomoc, bol u ruci!
« Odgovor #11 poslato: Decembar 28, 2017, 05:46:45 posle podne »
Hvala ljudi. Videcu sad posle treninga sa ledom itd. A od 29 pauza 4 dana taman mirovanja pa da vidim kako ce sa se ponasa. Ne znam za sada sta drugo.

Pravac kod lekara. Mani se leda i gluposti, ja sam to radio kada sam zeznuo rame i naneo sam sebi mnogo vise stete

A odakle druže ideja da porediš njegovu povredu i povredu ramena? Bas si izmešao babe i žabe
My biggest competition is always myself. I mean no disrespect, but I do not look at any of the guys as being my competition for the simple reason that I can't control how they're going to look. I can only control how I look.
Ronnie Coleman

Van mreže ultradisaster

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 440
  • Visina 193 cm, Težina 92 kg
Odg: Pomoc, bol u ruci!
« Odgovor #12 poslato: Januar 03, 2018, 07:07:11 posle podne »
Mirovao 5 dana, mazao i stavljao led. Danas radio biceps, samo pri vracanju i opustanju sake se oseti taj trenutni bol kao da koska boli. Posle nista. Sad vracam film nazad i kapiram da je meni to biko i kad sam krenuo u teretanu prosle godine u martu. Samo su manje tezine bile pa nisam primecivao. A sada kako sam samo na to fokusiran vise sam psihicki opterecen. Kao da sam udario negde nekad tu ruku ili nesto. Ne znam koji uzrok. Kapiram da odem kod lekara ali znam tacno sta ce da bude. Mirovanje i nema treninga :( Sto je za mene sad nagira osuda.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Pomoc, bol u ruci!
« Odgovor #13 poslato: Januar 03, 2018, 08:01:05 posle podne »
Nazalost to mirovanje od 5 dana ne znaci nista... bez dve nedelje nemoj nikad da racunas... idi kod lekara, mozda ti treba ortoza, mozda fizikalna terapija malo...  ih najgora osuda, sta bi da si se nesto gore sjebo... trenira se druze ceo zivot... nemoj biti.. da ne kazem sta, nego resi problem

Van mreže ultradisaster

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 440
  • Visina 193 cm, Težina 92 kg
Odg: Pomoc, bol u ruci!
« Odgovor #14 poslato: Januar 03, 2018, 08:29:11 posle podne »
Mora, nesto da se preduzme :) Samo da nadjrm nekog iole OK doktora :P