Mart 28, 2024, 04:34:35 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)  (Pročitano 297983 puta)

Van mreže DIJAN JAHJEFENDIC

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 656
  • Osobni Fitness Trener
ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« poslato: Januar 26, 2007, 03:02:24 pre podne »
Najbolji preparat za skidanje masnog tkiva, koji nije anabolički steroid je E/C/A. Objasnimo prvo što je to, za one koji možda još nisu čuli za njega. Sam naziv je kraćenica, a znači ; Efedrin- coffein-aspirin.

Te tri stvari zajedno stvaraju sinergički efekat. Sinegički efekt se sastoji u tome da iako svaki od ovih proizvoda ima određene kvalitete i snagu, kada se kombiniraju zajedno u određenim količinama, njihova snaga i djelotvornost se višestruko povećava. Inače to se u bodybuilding krugovima naziva "Stack", a stakiranje tj. kombiniranje dva ili više proizvoda je uobičajeno i u uporabi proteina, vitamina, kreatina i ostalih bodybuilding i fitness artikala.

Razmotrimo sada detaljnije dijelove E/C/A-stacka :

Prvi od njih i najvažniji je efedrin:

Efedrine tj. ephedrine hydrocloride je već stoljećima poznata supstanca u svijetu. Još prije 2000 g. u drevnoj se Kini koristio čaj biljke Ma huang iz koje se prirodnim putem dobivao efedrin da bi se postigla velika izdržljivost i snaga potrebna u čestim bitkama. 300 mg ephedre iz Ma Huang-a daje, ovisno o kvaliteti proizvoda oko 25 mg efedrina.

Efedrine ima nekoliko korisnih svojstava; njegovo djelovanje na centralni živčani sustav, on je beta agonist i bronhodilator, (ima ga i u kapljicama za nos jer širi dišne putove), tako da stimulira određene receptore u tijelu koji su odgovorni za više efekata, npr. unaprijeđuje mišićnu koncetraciju i koordinaciju, više kisika u krvi, što rezultira mogućnošću dužeg i intenzivnijeg treninga uz manje umora.

Oko 15 minuta nakon uzimanja, počinje lučenje epineferina ili kako ga mi zovemo adrenalin i to izaziva tzv."KICK", psihičko-fizički poticaj, dodatne eksplozivne snage i energije.

Slijedeće svojstvo efedrina je fat burning efekt, tj. vrlo učinkovito otapa masne naslage i spriječava pojavu novih. Efedrin stimulira tiroidnu žlijezdu (štitnjaču ili štitnu žlijezdu) čime ubrzava metabolizam masti trošeći ih za energiju. Tijelo inače troši prvo rezerve ugljikohidrata za energiju pa zatim masne naslage; efedrin radi suprotno i time brže troši nagomilane masti. Efedrin "štedi" glukozu , dakle pri uzimanju , tijelo više orijentira na korištenje masti, a ne glukoze kao energetskog izvora, dok je za vrijeme normalne dijete situacija obrnuta, tj. prvo se troši glukoza, a onda masno tkivo.

Slijedeći sastavni dio je kofein. Oni koji se ujutro ne mogu razbuditi bez kave, jako cijene njegov utjecaj na centralni živčani sustav. Dakle, kofein je sastavni dio kave, Coca Cole, Red Bulla i još niza popularnih napitaka. Kofein stimulira i i izgaranje masti putem procesa zvanog "lipoliza" i uz pomoća adrenalina jer povećava termogenički efekt. Ponekad ga se može (iako vrlo teško) pronaći i u koncentriranom obliku kao tablete.

Posljednji sastojak je aspirin. Onaj obični aspirin koji uzimamo kad nas nešto boli ili imamo gripu. Aspirin širi krvne žile, čisti ih od kolesterola i pomaže boljoj cirkulaciji krvi. Glavobolje obično i nastaju kada nedovoljno krvi, a time kisika i hrane dolazi do mozga. Svojim djelovanjem, aspirin otklanja teškoće. Upravo zato se aspirin i nalazi u ovoj kombinaciji, on je svojevrsni ubrzavač lipolize masnih stanica i raznosač tvari, stoga je važan dio E/C/A stacka.

Zanimljivo je da su neka ispitivanja pokazala da se uzimanjem E/C/A i bez treninga postižu određeni rezultati, samo uz određenu dijetu, koliko li je tek onda efekt bolji ako kombiniramo pravilnu prehranu sa programom treninga za skidanje masnog tkiva.

Već smo nešto rekli o "Kicku”, stimulativnom efektu: efedrin u kombinaciji sa kofeinom ima vrlo jak stimulativni efekat, povećanjem adrenalina postajete agresivni (ne tako da nekoga istučete, kako alkohol može djelovati), nego ste užasno motivirani za trening, iskaljujete se na željezu koje dižete i to mogli bi reći "životinjskom" snagom. I nakon najteže serije imate osjećaj (i ne samo osjećaj) da možete napraviti još više i više.

Tjelesna temperatura time raste i time počinje drugi, a to je termogeni učinak, jer se ubrzava metabolizam izmjene tvari, a time i trošenje masti kao energije.( Sjetite se,već smo rekli da efedrin prvo koristi mast za energiju ). Dakle; sa više napora je veća potrošnja energije, a rezultat je veće izgaranje masnih naslaga.
Time se poništava situacija da ako nemamo dovoljno ugljikohidrata u tijelu prije treninga, tijelo koristi i mišićne proteine za energiju. Zalihe glikogena u krvi ostaju na normali, a topi se mast.

E/C/A ujedno ima jedan jako korisni efekt susprezanja apetita što jednostavno znači da se ne osjećate stalno gladni, što pomaže reguliranju količine hrane u obrocima. Naravno NIKADA nemojte uzimati zato samo 2-3 obroka dnevno. Uzimajte uvijek 5-6 obroka, ali smanjite količine unesenih kalorija u svakom obroku i pazite na omjer proteina-ugljikohidrata-masti. (preporuceni omjer 50-35-15).

Negativni efekti E/C/A ; Osobe koje pate od visokog tlaka i bolesti srca, dijabetesa, štitnjače, trebali bi se držati dalje od ovog proizvoda. Poznato je da adrenalin stimulira srce i povećava tlak (koristi se i u medicini za osobe u arestu prilikom reanimacije, kada se ubrizgava direktno u srce kako bi nastavilo svoju funkciju). Osobe koje uzimaju lijekove za smanjenje tlaka, mogle bi imati problema, jer na jednoj strani ga smanjuju, a sa E/C/A povećavaju, što je vrlo opasno.

U početku uzimanja većina korisnika osjeća laganu drhtavicu ruku i pomalo ushićeno-uzbuđeni osjećaj.

Kada prestajemo sa uzimanjem E/C/A, to opet treba učiniti piramidalno, jer su moguće glavobolje i nevoljkost, slaba motivacija, kao kada se ujutro probudimo i idemo raditi bez uobičajene doze kave, sve je to u stvari jedna vrst navike ili ovisnosti. Već nakon nekoliko dana negativni efekti prestaju i tijelo se vraća u normalu.

Svakako preporučujem prije bilo koje supstance, pa čak i prije nego uopće počnemo trenirati, dobro je otići kod liječnika i provjeriti zdravlje, možda ni ne znamo koji nas problemi muče ili koje bolesti "čuče” u nama i čekaju povoljan trenutak ili stimulaciju da se pojave.

Ovaj članak služi isključivo za informiranje, ovim tekstom ne potičem uzimanje E/C/A pa se stoga ograđujem od bilo kakvih poteškoća ili negativnih posljedica!!!

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2007, 12:18:14 pre podne »
odlican text,taman malo za citati dok se ne vrati topic Steroida,bas kad sam se poceo  zanimati za ECA ,da pocnem citati kad ono nigdje topica :D :D

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #2 poslato: Februar 04, 2007, 01:23:30 posle podne »
Procitao sam vec ovde na forumu da je odlicna ova kombinacija. Sada malo u opsirnijem izdanju.
Ali ja NE efedrin vise. To tolko lupa srce da mi ne bude dobro.
A efedrin se povezuje stalno sa onim "iznenada je samo pao na fudbalskom terenu, mlad momak od 22god" npr....
Efekat mu je stvarno fenomenalan. Bas onako kako pise, da imas mnogo vise snage, da mozes mnogo vise da podgines, da istrcis itd sto jeste bas tako. Ujedno ceo organizam razbudi na najvisu tacku i ne postoji nikakva malaksalost u organizmu.
« Poslednja izmena: Februar 04, 2007, 01:25:25 posle podne princo »

UsViTeNa

  • Gost
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #3 poslato: Februar 04, 2007, 03:42:22 posle podne »
Efedrin je super za skidanje....plus manje ti se jede.....al ako se uzima malo duze a i povecane doze narano jer on nakon par dana prestaje da deluje....pricam iz licnog iskustva....imala sam opasne probleme....cak sam zavrsila u bolnici od jake tahikardije.....a to sve mi se desilo odkad sam prestala da uzimam efedrin....recimo nakon dve tri nedelje....da sam produzila srce bi mi bilo kanta za smece.....opasan je al je efikasan

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #4 poslato: Februar 04, 2007, 06:54:24 posle podne »
Odličan i edukativan tekst.Hvala!

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #5 poslato: Februar 04, 2007, 07:36:30 posle podne »
dijane svaka cast ja sam ga kupio i mogu reci da u tom razdoblju uz dobar kardio trening mozes postici dobru definiciju!

Van mreže DOBAR KOMSIJA

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #6 poslato: Februar 05, 2007, 01:07:11 posle podne »
Bravo Dijan!

Van mreže Milan A.

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #7 poslato: Februar 05, 2007, 11:27:00 posle podne »
odlican tekst majstore!!!da li da se kupi odvojeno,ili ima pakovanje
?ako ima,koji je proizvodjac?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #8 poslato: Februar 05, 2007, 11:35:45 posle podne »
Odvojeno se kupuje i efedrin ne mozes naci legalno kod nas...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #9 poslato: Februar 06, 2007, 12:53:24 pre podne »
Efedrin je super za skidanje....plus manje ti se jede.....al ako se uzima malo duze a i povecane doze narano jer on nakon par dana prestaje da deluje....pricam iz licnog iskustva....imala sam opasne probleme....cak sam zavrsila u bolnici od jake tahikardije.....a to sve mi se desilo odkad sam prestala da uzimam efedrin....recimo nakon dve tri nedelje....da sam produzila srce bi mi bilo kanta za smece.....opasan je al je efikasan

Koje su to doze i posle koliko to dana prestaje da deluje Efi???

Van mreže DIJAN JAHJEFENDIC

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 656
  • Osobni Fitness Trener
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #10 poslato: Februar 06, 2007, 01:16:04 pre podne »
Navest cu vam jedan  primjer uzimanja koji sluzi iskljucivo za informiranje i ovdje se ogradjujem od bilo kakvih posljedica!

Stavite u 0,5 dl coca cole 1 tbl efedrina, 2 tbl coffeina i 1 tbl od 500 mg aspirina sumeceg i ostavite da se rastvori, kad se rastvori popiti odjednom i to oko 1-1:30h prije treninga.

Ne preporucuje se popiti navecer jer moze stvarati probleme sa spavanjem!!!

Moja preporuka je ipak ECA na prirodnoj bazi, ja koristim od A.S. (da ne ispadne da se reklamiram) i odlicno radi!
« Poslednja izmena: Februar 06, 2007, 01:17:56 pre podne DIJAN JAHJEFENDIC »

Van mreže Baltazar

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #11 poslato: Februar 06, 2007, 01:17:48 pre podne »
Pa pazi ovako, ja sam dosta citao o tome posto me je interesovalo, sad samo cekam da napravim ciklus sa ECA i Animal Cutsom

Znas kako, mislim da su efektivne doze od 25 - 100 mg dnevno i da ne treba ici vise, sve zavisi o korisniku da li je vec upotrebljavao, koliko dugo, koje doze, znaci sve zavisi.
Ja planiram da uzimam 1x25mg ujutro pred kardio i 1x25mg posle podne pred anaerobni + cardio trening (ukupno 50mg), a ako bude malo mozda ubacim jos 25mg izmedju. Znaci max 3x25mg(75mg). Uprincipu ne prestaje on bukvalno da deluje, ali sto ga duze uzimas i u vecim dozama dolazi do veceg zasicenja receptora koji posle ili ne reaguju ili reaguju na astronomske doze. Ja mislim da bi to bilo to i nadam se da ce se neko iskusniji javiti i podeliti svoja misljenja i ispraviti ako nesto nismo dobro rekli.

Sto u kucu treba u crkvu se ne prilaze!!!

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #12 poslato: Februar 06, 2007, 01:21:31 pre podne »
Moja preporuka je ipak ECA na prirodnoj bazi, ja koristim od A.S. (da ne ispadne da se reklamiram) i odlicno radi!
Pa, kako ECA na prirodnoj bazi? Jel bi mogao malo da nam pojasnis taj preparat?

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #13 poslato: Februar 06, 2007, 01:23:54 pre podne »
ECA All Stars
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže sele137

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 246
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #14 poslato: Februar 06, 2007, 08:18:29 pre podne »
Moja preporuka je ipak ECA na prirodnoj bazi, ja koristim od A.S. (da ne ispadne da se reklamiram) i odlicno radi!
Pa, kako ECA na prirodnoj bazi? Jel bi mogao malo da nam pojasnis taj preparat?

Imas sinteticki efedrin i onaj iz biljke ma-huang.
Wilow Bark prirodni aspirin.
Koefin najcesce iz guarane.
Arnold didnt do juice ,he was created in a lab with spare bodyparts from dead bodybuiders!!!