April 20, 2024, 02:17:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Određeni parovi baraža za prvenstvo Evrope za rukometaše  (Pročitano 11084 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Određeni parovi baraža za prvenstvo Evrope za rukometaše
« poslato: Januar 26, 2007, 07:50:56 posle podne »
Do Norveške preko Portugalije

PODGORICA - Da bi se našla na šampionatu Evrope, koji će se od 17. do 27. januara iduće godine održati u Norveškoj, muška rukometna repezentacija Crne Gore, u "baraž" meču mora da savlada odgovarajuću selekciju Portugalije!
To je juče odlučeno žrijebom u sjedištu Evropske rukometne federacije u Beču, kojem je prisustvovao i Zoran Radojičić, predsjednik RSCG.
Prve reakcije čelnih ljudi RSCG, ali i mnogih igrača, bile su da je protivnik "po mjeri", što znači ni jak, ni slab. Ipak, kada se pogledaju rezultati portugalske reprezentacije u minulom periodu,onda se mora reći da se radi o veoma jakom sastavu, koji je,  ne tako davno, igrao značajnu ulogu na evropskoj i svjetskoj rukometnoj pozornici.
- Mogli smo proći i bolje, ali i slabije, kada je žrijeb u pitanju - bila je prva reakcija našeg selektora Pera Miloševića, koji se nalazi u Španiji. Naime, izbjegli smo izuzetno jake ekipe kao što su Island, Švedska, pa i Srbija, ali mogli smo dobiti i lakše protivnike, kao što su Bjelorusija, Švajcarska i Rumunija. No, što je, tu je, nema lakog protivnika u "baražu", što znači da moramo biti maksimalno pripremljeni i motivisani da bi savladali tako jaku selekciju kao što je portugalska.  Srećna okolnost je što revanš igramo pred svojom publikom, a to znači  da će nam u tim odlučujućim momentima publika biti izuzetno dragocjen saveznik. Uostalom, kroz tri kvalifikacione utakmice koje smo odigrali u Budvi, na Cetinju i u Bijelom Polju, atmosfera u gledalištu bila je veličanstvena, pa mogu misliti kako će sve to izgledati  u odlučujućem meču sa neugodnim Portugalcima.
Selektor Milošević, odmah po saznanju ko nam je protivnik, latio se posla i počeo da prikuplja podatke o budućem rivalu. Portugalski rukomet, inače, veoma dobro poznaje, pa zbog toga i kaže:
- Radi se o veoma jakoj i kvalitetnoj ekipi. Istina, nije na onom nivou od prije nekoliko godina, ali je još veoma čvrsta, homogena i neugodna. Za nas je velika povoljnost, što za Portugaliju, vjerovatno, neće nastupiti njihov najbolji igrač Kueljo, ljekar po profesiji,  igrač iz moje ekipe u Spaniji. On je izjavio da neće više nastupati za nacionalni sastav, mada se na njega vrši veliki pritisak da ponovo obuče repezentativni dres.
Vremena za neke posebne pripreme neće biti. Prve utakmice "baraža" igraju se 9. ili 10. juna, a samo nedjelju dana ranije završavaju se nacionalna prvenstva u mnogim evropskim zemljama.
- To znači da nećemo imati ni pet radnih dana do prve utakmice - objašnjava Milošević. - Ali, u sličnoj situaciji su i ostale repezentacije. Početkom aprila  ima jedan slobodan termin, pa ćemo tu nedjelju dana iskoristiti da se okupimo i učestvujemo na jednom jakom turniru…    


Goran Đukanović:
Prolazimo sigurno


Gorana Đukanovića pronašli smo na "radnom mjestu" u klubu čije boje brani, a još nije bio obaviješten ko nam je protivnik u "baražu". Kada je čuo da se radi o slekciji Portugalije, rekao je:
- Nijesmo imali baš mnogo sreće, ali  bez obzira ko nam je protivnik, sasvim je sigurno da ćemo uložiti maksimum truda kako bi ga eliminisali. Dobili smo šansu da igramo u dresu na čijim se grudima nalazi crnogorski grb, a to je svetinja. Po završetku kvalifikacija, odnosno utakmice u Paningenu, kada smo se rastajali, svi mi koji branimo  boje Crne Gore, zakleli smo se da ćemo do kraja izdražati, odnosno  da ćemo se naći u Norveškoj. Zbog toga slobodno napišite, Crna Gora sigurno prolazi "baraž" i naći će se na evropskoj smotri rukometa.

Ratko Đurković:
Nećemo se uspavati


- Poznajem ekipu Portugalije odavno, još iz vremena kada su eliminisali Jugoslaviju, takođe u kvalifikacijama za evropsko prvenstvo. Sigurno nijesu naivan protivnik, ali mislim da imamo šanse da ih prođemo. Moglo je biti i teže, recimo Srbija je "izvukla" Island. Gledajući kako su Grci igrali sa Portugalcima mislim da smo dobro prošli, mada je riječ o veoma ozbiljnoj ekipi. Kod njih je došlo do smjene generacija, ali ih kao i španski rukomet krasi brza igra, sa puno trčanja i šuteva, čak slično skandinavskim zemljama. Nemaju, možda veliku odgovornost u igri, ali ako ih krene izuzetno su opasni. Ipak, zadovoljan sam sa onim što smo pokazali u kvalifikacijama i ekipa je dobila samopouzdanje. Nadam se da nas to neće uspavati, jer ne smijemo ni pomisliti da će nam biti lako. Ima vremena da se dobro spremimo i u toj situaciji šanse su podjednake - smatra Ratko Đurković, pivot reprezentacije Crne Gore.

Goran Stojanović:
Šanse 50:50%


- Zadovoljan sam žrijebom iako sam priželjkivao Švajcarsku, pogotovo činjenicom da revanš igramo kući. Možda smo mogli dobiti i lakšeg, ali i mnogo težeg protivnika. Ne poznajem dovoljno Portugalce, sem da su u kvalifikacijama savladali veoma dobru grčku selekciju četiri razlike kući, ali i izgubili u gostima sa jednim golom. Znam da je Grčka dobra i nije je lako dobiti, što govori da je i potugalska reprezentacija solidna. Mislim da se možemo ravnopravno boriti sa njima i da su šanse 50:50 posto. Nadam se samo da nećemo putovati dugo, kao do Finske, da ćemo otići čarterom, kako bi bili svježiji i pokušali da ostvarimo što povoljniji rezultat za revanš. 

Alen Muratović:
Ozbiljan protivnik


- Portugalija je vrlo ozbiljan i težak protivnik, jer većina igrača nastupa za jake španske klubove. Povoljna je okolnost što ćemo revanš igrati kod kuće i nadam se da će, upravo ta utakmica biti presudna. Dobro ćemo izanalizirati igru Portugalaca, imamo i mi svojih aduta, tako da će sve biti otvoreno kada je ishod "baraža" u pitanju - kaže Alen Muratović, lijevi bek reprezentacije Crne Gore. - Zadovoljan sam žrijebom jer smo mogli dobiti mnogo jače protivnike, poput Švedske, Srbije, ili Islanda na primjer. Portugalija pripada redu solidnih evropskih reprezentacija, nije u grupi najjačih, ali ni najslabijih, tako da možemo uspješno da se nosimo sa njom.

Radojičić: Dobro smo prošli

Izvlačenju parova u Beču prisustvovao je i Zoran Radojičić, predsjednik RSCG koji nam je, odmah nakon saznanja da se sastajemo sa Portugalom, u telefonskom razgovoru rekao:
- Dobro smo prošli! Izvukli smo Portugaliju, istina jaku rukometnu silu, ali i to je bolje  nego da smo izvukli, na primjer, selekciju Islanda ili Švedske. Naravno,  mogli smo proći i bolje da smo, na primjer, za protivnika dobili Bjelorusiju, ali nijesmo mogli uticati na žrijeb. Sada nam predstoji veliki posao da se što bolje organizujemo i da što spremnije dočekamo mečeve sa Portugalcima. Biće teško, ali ja sam optimista, tim prije što revanš meč igramo pred svojom publikom. U ovakvim okršajima, to je veoma bitan faktor. Moramo ga iskoristiti i idućeg januara naći se na poprištu evropskog šampionata u Norveškoj.

Parovi baraža

Žrijebom u Beču  odlučeno je da se u "baražu" sastanu:

Poljska - Holandija
Litvanija - Mađarska
Ukrajina - Slovačka
Slovenija - Makedonija
Litvanija - Češka
Bjelorusija - Švajcarska
Švedska - Rumunija
Portugalija - Crna Gora
Srbija - Island


Prve utakmice na programu su  9/10. juna, a revanš mečevi 16/17. juna ove godine.


Kapiten Srbije Ratko Nikolic
Crnogorci srećniji


BEOGRAD - Kapiten rukometne reprezentacije Ratko Nikolić izjavio je  da Srbija nije mogla da dobije težeg protivnika od Islanda u baražu za Evropsko prvenstvo 2008. godine u Norveškoj.
- Dobili smo Island, jednu od najboljih svjetskih ekipa, koja trenutno odlično igra i na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj, rekao je agenciji Beta Nikolić.
Kapiten reprezentacije Srbije dodao je da "neće biti nimalo lako, naročito zbog toga što se prva utakmica igra u Nišu". - Veliki sam optimista. Mislim da možemo da napravimo dobar rezultat u prvom meču, onda da odigramo dobro u revanšu i da se plasiramo na Evropsko prvenstvo. To svi želimo, rekao je Nikolić.
On je istakao da bi to bio veliki uspjeh za reprezentaciju Srbije.
- Nema predaje, glavu gore. Daćemo sve od sebe, rekao je Nikolić.
Kapiten reprezentacije Srbije priznao je da se nadao lakšem protivniku u baražu. - Očekivao sam ekipu kao što je na primer Portugal, ali su u baražu Crnogorci imali više sreće, zaključio je Nikolić.

Prije šest i po godina
Portugalci pjevajući iz „Morače”


Ljubitelji rukometa u Crnoj Gori imali su prilike prije šest i po godina (18. septembra 1999.) da gledaju reprezentaciju Portugalije u "Morači". Tada su Portugalci izgubili od Jugoslavije 23:22 (13:08), ali su nedjelju dana ranije kod kuće slavili sa 30:28 (16:16), i otišli na Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj 2000. Tamo su ostvarili najbolji plasman (7. mjesto) u svojih pet nastupa na šampionatima "starog kontinenta", kojih je do sada bilo sedam. U utakmicama sa portuglaskom selekcijom tada su nastupali u "plavom" dresu Petar Kapisoda i Blažo Lisičić, sada perjanice crnogorske reprezentacije!
Portugalci su krajem prošlog i početkom ovoga vijeka imali solidnu reprezentaciju, ali nikada za velika djela. Tako su, recimo, na prvom evropskom prvenstvu, održanom upravo u njihovoj zemlji, bili tek 12. Takođe, ni na svjetskim prvenstvima nijesu ostavili značajan pečat - na posljednjem, u Tunisu, nijesu ni nastupili, a 2003. u Portugaliji osvojili su 12. mjesto.
Portugal je bio ucesnik i na dva prethodna evropska sampionata: u Svajcarskoj 2006. i Sloveniji 2004.
Prosle godine, u Svajcarskoj, dozivjeli su tri poraza u svojoj grupi: Hrvatska (24:21), Rusija (35:32) i Norveska (37:27). Na prvenstvu 2004. u Sloveniji Portugal je izgubio od Danske (36:32), Spanije (33:27) a odigrao je nerijeseno protiv Hrvatske 32:32!
Kako su se posljednjih godina događala previranja unutar njihove federacije tako je i kvalitet rukometa slabio, ali sada dosta reprezentativaca igra u španskim klubovima tako da su, svakako, rival za poštovanje.

Napisao: D. PEROVIĆ
Izvor: Sjutrašnja Arena
« Poslednja izmena: Januar 26, 2007, 08:13:23 posle podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Određeni parovi baraža za prvenstvo Evrope za rukometaše
« Odgovor #1 poslato: Januar 26, 2007, 08:41:28 posle podne »
Srbija tesko da moze da prodje Island,pogotovo sa ovakvom igrom(osim u drugoj utakmici sa Makedonijom) i timom iz kvalifikacija...
Crna Gora izgleda da ima dobar sastav,bar po ovim igracima sto su dali izjave,tako da bi trebalo da prodje na prvenstvo.
Vladar,imas li citav sastav CG reprezentacije?
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Određeni parovi baraža za prvenstvo Evrope za rukometaše
« Odgovor #2 poslato: Januar 27, 2007, 06:22:39 pre podne »
joj sta ce swedjani da urade rumunima.........

a sto se tice nasih...

opet klasika....letargija,aptaija,ne zalganje....trznuli su se malo protiv makedonije ali mislim da je to samo neki trenutni udarac koji ih je poneo..

prva gol razlaika od 2 i vise komada ..mislim d aje tu kraj..onda ce poceti opet da dolazi do izrazja ono od cega bolujemo vec godinma....

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Određeni parovi baraža za prvenstvo Evrope za rukometaše
« Odgovor #3 poslato: Januar 27, 2007, 11:18:31 posle podne »
@sasacg

Imam na poslu, postavicu ovdje sastav za dan-dva kada dodjem u kancelariju...

Sastav je odlican igraju vrlo borbeno i posteno, zabiljezili su 9 pobjeda i 1 remi (sto turnir, sto kvalifikacije), cini se da se moze igrati sa ovim Portugalcima koji su neka srednja liga, pa se momci mozda i probiju do zavrsnog turnira, a koliko vidim optimisti su...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Određeni parovi baraža za prvenstvo Evrope za rukometaše
« Odgovor #4 poslato: Januar 30, 2007, 07:32:09 posle podne »
Evo i sastava Crne Gore, kao sto sam obećao...

Gojko Vučinić, Goran Stojanović, Mladen Rakčević, Marko Dobrković, Miodrag Kažić, Ratko Ðurković, Goran Ðukanović, Draško Mrvaljević, Igor Marković, Nikola Vujović, Miloš Miloševič, Blažo Lisičić, Zoran Roganović, Alen Muratović, Petar Kapisoda, Rade Mijatović, Marko Pejović, Mirko Milašević.
Selektor: Pero Milošević
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Određeni parovi baraža za prvenstvo Evrope za rukometaše
« Odgovor #5 poslato: Januar 30, 2007, 07:39:37 posle podne »
Znaci i Blazo igra :D Moj omiljeni igrac sa prvenstva '99 u Egiptu...

Hvala Vladar :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Određeni parovi baraža za prvenstvo Evrope za rukometaše
« Odgovor #6 poslato: Januar 31, 2007, 07:43:36 pre podne »
jbt..kakva sinoc utakmica izmedju hrvata i frnacuza.....

e ono je rukomet!!!