April 27, 2024, 07:14:57 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetnicki saveti (Ishrana)  (Pročitano 2383 puta)

Van mreže Mali rambo

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
  • 💪🎓👞💎
Pocetnicki saveti (Ishrana)
« poslato: Februar 06, 2018, 11:24:18 posle podne »
Pozdrav svima, naime pokusao sam da pretrazim forum i nadjem odgovor na moje pitanje, ali nisam uspeo , ako  slucajno ta tema postoji nek mi neko ostavi link. Unapred hvala.
Pitanje je vezano za ishranu :
Sto se tice pravilne, izbalansirane ishrane tu mi je sve jasno.
E sad interesuje me koliko jedan pocetnicki rekreativac treba naglo da krene u to?
U kojoj meri sve treba da bude ekstremno, da li pocetnik mora jesti sve bareno i kuvano, i sve suvo, ili kad kad moze nesto i isprziti, da li vi nesto przite?
I da li rekreativac nekada moze pojesti i nesto "nezdravo"
Svestan sam da sto se vise pridrzavamo ishrane brze cemo napredovati ali mislim da za jednog pocetnika to moze da bude bas tezak problem, ako se svega toga moramo pridrzavati.
Nov sam uopsteno u bb, i izvinjavam se ako sam nekog uvredio, nije mi to bio cilj. Pozdrav

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pocetnicki saveti (Ishrana)
« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2018, 12:04:40 pre podne »
Pa ne treba naglo,poenta je da u pocetku jedes "cisto" koliko god je to moguce ne obracajuci toliko paznju na kolicine...

Znaci sto vise jaja,mesa,pirinca,krompira,orasastih plodova itditd.. i posle nekoliko nedelja kad malo udjes u fazon,na osnovu te ishrane samo korigujes kolicine hrane u zavisnosti od trenutnog cilja. :)

Van mreže Alex_R

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.113
  • IG: rista.fitness
Odg: Pocetnicki saveti (Ishrana)
« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2018, 02:35:39 pre podne »
Nisi mogao dobiti bolji odgovor od Slobinog... U tome i jeste problem uglavnom što se ljudi zalete i krenu sve odmah i na silu... Dja kalorije, dja tegovi i kardio 5x nedeljno, dja supsi i hemija. Samo polako, da prvo telo vidi da ima i nešto drugo sem pekare za doručak i mamimog pasulja za ručak i pice u gradu za večeru :)

Spremas raznovrsno, recimo meso možeš i kuvano, pečeno, pa čak i przeno na tiganju ali recimo da ti je tiganj dobar da može da prži na par kapljica ulja... Začini slobodno, malo senfa ili onog tomatina te neće pokvariti. I na jednu stvar ćeš morati da se naviknes, da gledaš kad kupujes nešto kakve su mu nutritivne vrednosti itd
My biggest competition is always myself. I mean no disrespect, but I do not look at any of the guys as being my competition for the simple reason that I can't control how they're going to look. I can only control how I look.
Ronnie Coleman

Van mreže Mali rambo

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
  • 💪🎓👞💎
Odg: Pocetnicki saveti (Ishrana)
« Odgovor #3 poslato: Februar 07, 2018, 11:32:17 posle podne »
Hvala puno na odgovorima.
Inace pokusavao sam da se prebacim na izbalansiranu ishranu, ali je problem bio bas u tome, stvorio sam sebi psihicki problem da bih morao sve bariti, kuvati, sve jesti sto prostije, i naravno nisam izdrzao.
U sustini to je to sto sam hteo da pitam. Lepo je sto postoji ovakav forum i sto postoje ljudi koji rado pomazu. Pozdrav, sve najbolje.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pocetnicki saveti (Ishrana)
« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2018, 04:59:12 posle podne »
Nema na cemu.
Samo napred!