April 26, 2024, 08:50:45 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Multivitamin koji?  (Pročitano 2549 puta)

Van mreže ultradisaster

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 440
  • Visina 193 cm, Težina 92 kg
Multivitamin koji?
« poslato: Februar 10, 2018, 02:54:51 pre podne »
Uzimam vitamine uglavnom posebno, video sam da ima dosta preparata pod nazivim bas mulitivitamini i minerali. E sad fora sto mnogi kazu da su to neke mini doze. Koji po vama je najbolji multivitamin preparat da se uzme, a da je ok. Jel malo je zeznuto da sve uzimam posebno, ajde C, B, E itd. Ali ovih istalih minerala itd.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Multivitamin koji?
« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2018, 08:23:07 pre podne »
Uzimam vitamine uglavnom posebno, video sam da ima dosta preparata pod nazivim bas mulitivitamini i minerali. E sad fora sto mnogi kazu da su to neke mini doze. Koji po vama je najbolji multivitamin preparat da se uzme, a da je ok. Jel malo je zeznuto da sve uzimam posebno, ajde C, B, E itd. Ali ovih istalih minerala itd.

mnogo je to tbl ili caps i nikakvog smisla nema unositi tipa B vit dodatno izvan opsega koji se nalazi u multi vit kompleksu.
C vita- DA., posto i do 3 gr je ok
ali ovo, nikako

https://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/kompleksni-multivitaminski-preparati/494-amix-multi-mega-stack-120-tableta.html

ili pitaj Stevena za vit strong

Van mreže ultradisaster

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 440
  • Visina 193 cm, Težina 92 kg
Odg: Multivitamin koji?
« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2018, 10:46:48 pre podne »
E pa ovo je ekstra 120 kapsula iha. Ma da za C vitamin sam znao ja ga inace unosim oko 1500 mg. Njega posebno. E sada uvek sam se pitao sta i kako sa ovim ostalima. Jel sam svuda citao da kao ti multivitamini su tipa slabi za sportiste itd. Ali kapiram da je ovoga ostalog svega dosta ovde ;) Hvala za preporuku ce da se uzme  ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Multivitamin koji?
« Odgovor #3 poslato: Februar 11, 2018, 06:38:46 pre podne »
E pa ovo je ekstra 120 kapsula iha. Ma da za C vitamin sam znao ja ga inace unosim oko 1500 mg. Njega posebno. E sada uvek sam se pitao sta i kako sa ovim ostalima. Jel sam svuda citao da kao ti multivitamini su tipa slabi za sportiste itd. Ali kapiram da je ovoga ostalog svega dosta ovde ;) Hvala za preporuku ce da se uzme  ;D

Pa jbg..internet...
msm...cemu DODATNO unosenje npr vitamina D ili E a ako to iz nekog TACNOG RAZLOGA?
Vitamin C se zna iz kog razloga tipa 400-500 mg nije dovoljno
ali ako je 400-500 iu E sasvim ok, i nema potrebe za vise, tj telo ne zahteva vise, ja ne vidim razloga pre svega za pojacanim unosom, a onda i za pisanjem.Da  ne spominjem ostale komponente iz nekog multi/vit staka