April 26, 2024, 09:36:21 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Trening i ishrana  (Pročitano 1887 puta)

Van mreže banicev1c

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Trening i ishrana
« poslato: Februar 10, 2018, 03:21:09 pre podne »
Imam 20god, 105kg 188cm,
Treniram mma,i idem u teretanu..vec sam u tome relativno dugo, ali u zadnje stalno neko cijepanje treniram mjesec dana, pa ne treniram 3 pa sve tako..
Evo sad konacno imam vremena da se maksimalno posvetim treninzima
mma - 6 treninga sedmicno
teretana- 3 treninga sedmicno, na kojima radim kruzni trening -benc, cucanj, lat, presa, biceps sa bucicama,triceps na sajli-
trcanje-3 treninga po 5km, jaci tempo
nedelja pauza
ishrana- 1.obrok: 8h 3-4kuvana/przena jaja , sir, zobene
               2.obrok; 11h piletina/curetina 120-150gr i 200g rize, salata
               teretana 12.30h
              3.obrok; 14h piletina 120g, salata
              4.obrok; 16h piletina 120g, riza/krompir  200g
              mma 19h
             5.obrok: 21h salata , riba/3-4jaja kuvana,sir
suplementacija: protein, bcaa, no   
E ovako sad me interesuje sta treba da ispravim, koje vjezbe u teretani bi bilo bolje da radim, i da htio bih da spustim kilazu na 93 dal valja ova israhana..i sve sto ste primijetili da ne radim dobro , pisite

Van mreže Alex_R

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.113
  • IG: rista.fitness
Odg: Trening i ishrana
« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2018, 07:15:20 pre podne »
Za 2 treninga dnevno ovo je tanka ishrana... Unos proteina ti treba jaci, masti nemaš ili nisi napisao, hidrati su lose raspoređeni, 200gr pirinča u jednom obroku je previse itd itd... Trening, ja bih ubacio i iskorak recimo, propadanja, zgibove, za rame potisak i letenje...
My biggest competition is always myself. I mean no disrespect, but I do not look at any of the guys as being my competition for the simple reason that I can't control how they're going to look. I can only control how I look.
Ronnie Coleman

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Trening i ishrana
« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2018, 08:42:54 pre podne »
To je 12 kg dole i odmah se spremi da to ne moze preko noci.
Drugo, ishrana ajde da kazem, kakvih ima, nije losa ali kao sto Alex rece, ima par stvari da se popravi.
200 gr krompira i 200 gr pirinca ne mogu biti isto, to smo skoro spominjali, riza 160 gr uh na tu kolicinu a krompir 40.
Obrok posle treninga valjalo bi da sadrzi hidrate.
Koliko ja znam mma treninzi su dosta intezivni tako da moras tome uskladiti ishranu.


Van mreže banicev1c

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Trening i ishrana
« Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2018, 11:37:50 pre podne »
Jel bi bilo bolje da povecam piletinu na 200-220g iako pijem protein 2 puta dnevno, rizu smanjim na 100g i to unosim za dorucak umjesto zobenih , i onda tokom dana 3 puta krompir po 150-200grama i to prije i posle teretane, i prije mma treninga , a sto se masti tice to jedino kroz sir  i jogurt unosim i kasicicu maslinovog ulja stavljam preko salate, jel to dovoljnoo?
Ne znam sta da unosim posle mma treninga, jedem salatu, ribu i sira jel to okej?
Hvala Vojo i Alex na odgovoru! ;D