April 26, 2024, 04:57:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Koliko je zdravo belo meso u domacoj prodaji?  (Pročitano 9076 puta)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Koliko je zdravo belo meso u domacoj prodaji?
« Odgovor #15 poslato: Februar 13, 2018, 08:26:18 pre podne »
Za sam kvalitet ce svako pricati sta mu odgovara, ali ne mogu da ne primetim da je ukus piletin postao njesra vec godinu dve... i to bas skart.

A to mogu da uporedim jer odem van i probam sam da napravim piletinu iz prodavnice, nemam osecaj da je zadrzala pola litre vode viska nekako, nije 10 razlicitih boja, nije mrtva, pomodrela, itd.... ovo je nesto kazem u zadnjih godinu-dve primetno gde god kupujem piletinu :(
tj. kupovao, ne mogu vise ;) Osusen ukus a nema smek dimljenog :P

Da i ja to primecujem. Znas kako, evo recicu vam kako prodaju na pijaci posto mi je zena koja prodaje objasnjivala. Pilici ti rastu u kutijama pod nekim svetlom koje je sve nego prirodno (pilice inace moraju proci period gde su izolovani tj period inkubacije pa cak i na selima), i onda krecu da ih kljukaju koncentratima da prakticno malo oteknu i antibioticima. Kada stignu na pijacu, posto pile nije zivelo neki brutalan zivot, sama koza i boja mesa je bledunjava i onda ih utapaju u zutu boju (nije otrovna boja ta, cak je jestiva) da bi dalo smek i privid da je to na nivou. Da li zdravo i normalno meso? NE. Da li ti moze biti nesto od njega? Sumnjam...
Pre par godina sam uzeo jedno 50-ak komada tovnih pilica jer sam imao mogucnost, pre svega sto se tice mesta tj. imao sam gde da ih drzim itd.itd... Svetlo koje pominjes je najobicnija sijalica od nesto vise vati i sva mudrost u vezi nje jeste da ih greje dok su mali, zato ih vidis onako skupljene ispod nje. Drugo, kljukanje koncetratom, pa cime drugo da hranis tovne pilice, to nisu kokoske koje ce da kljucaju po dvoristu. Ovako kad citam je malo smesno jer izgleda kao da branim ove sto uzgajaju pilice ali samo ti kazem jer sam slucajno to radio jednom i mesto je na kraju bilo odlicno, pilici veliki a nisu kljukani ni sa cim.

Van mreže Luka Vojnovic

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 378
Odg: Koliko je zdravo belo meso u domacoj prodaji?
« Odgovor #16 poslato: Februar 13, 2018, 08:45:41 pre podne »
Za sam kvalitet ce svako pricati sta mu odgovara, ali ne mogu da ne primetim da je ukus piletin postao njesra vec godinu dve... i to bas skart.

A to mogu da uporedim jer odem van i probam sam da napravim piletinu iz prodavnice, nemam osecaj da je zadrzala pola litre vode viska nekako, nije 10 razlicitih boja, nije mrtva, pomodrela, itd.... ovo je nesto kazem u zadnjih godinu-dve primetno gde god kupujem piletinu :(
tj. kupovao, ne mogu vise ;) Osusen ukus a nema smek dimljenog :P

Da i ja to primecujem. Znas kako, evo recicu vam kako prodaju na pijaci posto mi je zena koja prodaje objasnjivala. Pilici ti rastu u kutijama pod nekim svetlom koje je sve nego prirodno (pilice inace moraju proci period gde su izolovani tj period inkubacije pa cak i na selima), i onda krecu da ih kljukaju koncentratima da prakticno malo oteknu i antibioticima. Kada stignu na pijacu, posto pile nije zivelo neki brutalan zivot, sama koza i boja mesa je bledunjava i onda ih utapaju u zutu boju (nije otrovna boja ta, cak je jestiva) da bi dalo smek i privid da je to na nivou. Da li zdravo i normalno meso? NE. Da li ti moze biti nesto od njega? Sumnjam...
Pre par godina sam uzeo jedno 50-ak komada tovnih pilica jer sam imao mogucnost, pre svega sto se tice mesta tj. imao sam gde da ih drzim itd.itd... Svetlo koje pominjes je najobicnija sijalica od nesto vise vati i sva mudrost u vezi nje jeste da ih greje dok su mali, zato ih vidis onako skupljene ispod nje. Drugo, kljukanje koncetratom, pa cime drugo da hranis tovne pilice, to nisu kokoske koje ce da kljucaju po dvoristu. Ovako kad citam je malo smesno jer izgleda kao da branim ove sto uzgajaju pilice ali samo ti kazem jer sam slucajno to radio jednom i mesto je na kraju bilo odlicno, pilici veliki a nisu kljukani ni sa cim.

Ne pricam o tom svetlu ali nije ni bitno, to je samo sitnica. Pricam o koncentratima koji zadrzavaju vodu u pilicima i remeti im hormone kako bi sto vise mesa imali za sto krace vreme. Znam da ne  kljucaju po dvoristu, to je danas retkost. Ti si sam njih uzgajao pa si i pazio sta radis, znaci da to bude koliko toliko kvalitetno i uredno, ali to drugi ne rade :D
That wee lassie got glassed, and no cunt leaves till I find out what cunt did it!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Koliko je zdravo belo meso u domacoj prodaji?
« Odgovor #17 poslato: Februar 13, 2018, 10:06:10 pre podne »
Citat
Za sam kvalitet ce svako pricati sta mu odgovara,

pa kod nas mozda i da
ali u EU (posto sam govorio o tome, prodavnice org hrane itd) zaisgurno ne, posto su tamo a mozes mi verovati kao info iz prve ruke, kazne za takva sranja dramticno rigorozne..Mozda nekome glupe stvari, ali oni oracaju paznju verovatno na po nama GLUPOSTI, jer su za nas te gluposti na zalost zbilja

Primera radi,
drugar mi je u HU u zatvoru (radi se o krivicnom delu i nema veze sa ovim sto cu napisati za ovog drugog)
U celiji se nalazi sa covekom, madjarom koji je osudjen na 2 god robije (medju krimosima itd) iz razloga sto je UKRAO KOKOS!!!
Da znam
nama GLUPOST, ali kod njih u nedostatku bezveznih stvari kao kod nas  ;), oni rigorzno sankconisu ovakve gluposti......

ladno, al standard

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Koliko je zdravo belo meso u domacoj prodaji?
« Odgovor #18 poslato: Februar 13, 2018, 11:29:19 pre podne »
Za sam kvalitet ce svako pricati sta mu odgovara, ali ne mogu da ne primetim da je ukus piletin postao njesra vec godinu dve... i to bas skart.

A to mogu da uporedim jer odem van i probam sam da napravim piletinu iz prodavnice, nemam osecaj da je zadrzala pola litre vode viska nekako, nije 10 razlicitih boja, nije mrtva, pomodrela, itd.... ovo je nesto kazem u zadnjih godinu-dve primetno gde god kupujem piletinu :(
tj. kupovao, ne mogu vise ;) Osusen ukus a nema smek dimljenog :P

Da i ja to primecujem. Znas kako, evo recicu vam kako prodaju na pijaci posto mi je zena koja prodaje objasnjivala. Pilici ti rastu u kutijama pod nekim svetlom koje je sve nego prirodno (pilice inace moraju proci period gde su izolovani tj period inkubacije pa cak i na selima), i onda krecu da ih kljukaju koncentratima da prakticno malo oteknu i antibioticima. Kada stignu na pijacu, posto pile nije zivelo neki brutalan zivot, sama koza i boja mesa je bledunjava i onda ih utapaju u zutu boju (nije otrovna boja ta, cak je jestiva) da bi dalo smek i privid da je to na nivou. Da li zdravo i normalno meso? NE. Da li ti moze biti nesto od njega? Sumnjam...
Pre par godina sam uzeo jedno 50-ak komada tovnih pilica jer sam imao mogucnost, pre svega sto se tice mesta tj. imao sam gde da ih drzim itd.itd... Svetlo koje pominjes je najobicnija sijalica od nesto vise vati i sva mudrost u vezi nje jeste da ih greje dok su mali, zato ih vidis onako skupljene ispod nje. Drugo, kljukanje koncetratom, pa cime drugo da hranis tovne pilice, to nisu kokoske koje ce da kljucaju po dvoristu. Ovako kad citam je malo smesno jer izgleda kao da branim ove sto uzgajaju pilice ali samo ti kazem jer sam slucajno to radio jednom i mesto je na kraju bilo odlicno, pilici veliki a nisu kljukani ni sa cim.

Ne pricam o tom svetlu ali nije ni bitno, to je samo sitnica. Pricam o koncentratima koji zadrzavaju vodu u pilicima i remeti im hormone kako bi sto vise mesa imali za sto krace vreme. Znam da ne  kljucaju po dvoristu, to je danas retkost. Ti si sam njih uzgajao pa si i pazio sta radis, znaci da to bude koliko toliko kvalitetno i uredno, ali to drugi ne rade :D
U vezi svetla, naravno druga stvar kada se radi na veliko, par hiljada komada itd.itd....

Van mreže Luka Vojnovic

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 378
Odg: Koliko je zdravo belo meso u domacoj prodaji?
« Odgovor #19 poslato: Februar 13, 2018, 03:00:36 posle podne »
Pa to brate. Sve u svemu ne treba se previse cimati jer mu sve to dodje na isto u sustini kada saberes i oduzmes. Mozda je pametno j obrisati temu da nova masa ne dobije pogresnu predstavu
That wee lassie got glassed, and no cunt leaves till I find out what cunt did it!

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Koliko je zdravo belo meso u domacoj prodaji?
« Odgovor #20 poslato: Februar 13, 2018, 03:45:04 posle podne »
Nema potrebe za brisanjem.

Van mreže lesa29

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 275
  • In rebus adversis meliora sperare memento
Odg: Koliko je zdravo belo meso u domacoj prodaji?
« Odgovor #21 poslato: Februar 13, 2018, 09:45:00 posle podne »
Vojo, ubo si ga sa prethodnim komentarom. Ja sam sa sela pa znam situaciju a slucajno I prodajem koncentrat izmedju ostalog. Ko ima prilike neka procita deklaracija, tj sastav. Pise otprilike kukuruz, soja, minerali, vitamini... Antibiotici u samom koncentratu su zabranjeni koliko znam, kao i ostali lekovi.

Van mreže PadMei

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Koliko je zdravo belo meso u domacoj prodaji?
« Odgovor #22 poslato: Februar 14, 2018, 02:46:57 pre podne »
Citat
Ali redovna ishrana u Meku (pomfrit, przena mesa..) moze lose da utice na zdravlje.

svakako, kao i svaki vid slicne ili iste hrane. Tako da ne mora nuzno da bude Mc

Citat
ali tema je mislim vredna diskusije.

naravno- samo sto se ove teme otvaraju na svim mogucim forumima od kada oni u opste postoje, a to je 15 god u nazad, a kada je nase govorno podrucije u pitanju, i siguran sam da na ovu temu, otvorenih threadova ima barem 5000 i svakako niko nije resio nista niti ce..

Citat
Razuman covek ce uvek i u teskim okolnostima traziti nacin da ih minimizuje, sto ukljucuje razne faktore rizika.

Nije potrebno biti RAZUMAN, vec smao imati dovoljno novca
Na zapadu ODAVNO, citaj odavnooooooooooo postoje odeljci u markatima, postoje cak i posebne radnje gde je sve ORGANIC ali je naravno i 30% pa i do 50% skuplje

To su tekovine zapadnog sistema, i to ne spada aposlutno ni u kakav oblik vredjanja vecina, posto 90% ljudi ne moze da priusti da kupuje paradajc od 20 eu za kg i slicno, ali dobro....to je znano i kresanje populacije u zdrav mozak

tako da ti mozes da budes RAZUMAN koliko god zelis, sa IQ od 175+, ali ako nemas novca, uslova, nacina da dodjes do necega slicnog, ti mozes samo da umres od gladi. Nivo svesti i intelginacije NEMA veze sa tim. Ti si to pobrkao

Nadam se da post neces shvaiti drugacije od namere koja mu i jeste- dobronamerna i bez tenzije

Znaci lova tu najvise igra ulogu.

Video sam i kod nas neko organsko meso u prodaji, al ne znam koliko se kupuje.. tj. samo oni dubljeg dzepa.

Van mreže MrT

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 457
Odg: Koliko je zdravo belo meso u domacoj prodaji?
« Odgovor #23 poslato: Februar 14, 2018, 04:51:49 pre podne »
Ma i pre 30 godina su se tovili pilici na selu na isti nacin, pa je skroz drugi ukus bio...
Ne verujem da se nesto bitno promenilo u samom uzgoju, ono izgleda kao da se samo meso dopuni vodom ;) U UK i Kanadi su objasnili kako se to radi, dzaba kazne...

Dzaba i kazne u EU, Pedja, nije valjda da nisi upoznat sta se radi u gradjevinskoj industriji u Nemackoj cak? nema dalje price, cim tamo moze. Ako se ne radi, ne radi se jer ne vredi truda, a ne jer su kazne velike.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Koliko je zdravo belo meso u domacoj prodaji?
« Odgovor #24 poslato: Februar 14, 2018, 06:02:23 pre podne »
Ma i pre 30 godina su se tovili pilici na selu na isti nacin, pa je skroz drugi ukus bio...
Ne verujem da se nesto bitno promenilo u samom uzgoju, ono izgleda kao da se samo meso dopuni vodom ;) U UK i Kanadi su objasnili kako se to radi, dzaba kazne...

Dzaba i kazne u EU, Pedja, nije valjda da nisi upoznat sta se radi u gradjevinskoj industriji u Nemackoj cak? nema dalje price, cim tamo moze. Ako se ne radi, ne radi se jer ne vredi truda, a ne jer su kazne velike.

Nisam upoznat sa gradjevinskom inudstrijom, vec naravno pisem o onome sto poznajem,a to je ishrana, dijetetika itd.
Nisi me shvatio. Naravno i UVEK od nastanka sveta i Darvinovog majmuna, da je uvek bilo i biti ce onih koji pokusavaju da zaobidju zakon, uslove, naredbe itd. Ne postoji idealan habitat cak ni u zivotinjskom svetu. Ukoliko i postoje,a verujem da postoje neki izolovani sluacjaevi- to je sasvim normalno i u opste me ne cudi. Ali da se citava jedna industrija zasniva na prevari, bilo da je rec o gradjevini, dijetetiki ili auto inudstriji- to NISI u pravu i nije moguce.
Ponavljam ti,
kod nas krilatica-dzaba kazna je na zalost opste prihvacena stvar i zna sse zbog cega. Svako ko je imao prilike da boravi samo malo duze, bilo gde izvan ove zemlje, ce potvrditi moje reci sigurno . Naravno, govorim o obicnom plebsu, ne o multi/mil korporacijama. A kada je reci i o njima, ponavljam ti i siguran sam da se drze veoma strogo normativa i pravila

Naravno, sa ovim ne idealizujem western world i nataknem ih sve do jednog na masakrdana i svakako mi je zao sto mi nismo malo svesniji i drustveno odgovrniji ako ni zbog cega, onda zbog nase dece, jer zivino u PREBOGATOJ zemlji, vec govorim, i ponavljam NA ZALOST da je tako.

Van mreže MrT

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 457
Odg: Koliko je zdravo belo meso u domacoj prodaji?
« Odgovor #25 poslato: Februar 14, 2018, 06:23:40 pre podne »
Nisam ni rekao da je cela industrija zasnovana na prevari, vec da ih ima. Za obicnu hranu im se verovatno ne isplati da previse mute, pa i ne rade, ali eto u gradjevini to rade (losi uslovi radnika, ilegala, neplacanje.. kako god okrenes, ne ocekujes da se tako nesto desi u Nemackoj).

Hocu reci da se farmerima ne isplati da muljaju sa hranom, imaju velike subvencije u dosta EU drzava, isplativije im je da rade kako treba. Nije to zbog toga sto su kazne velike, vec dobit moze biti mala.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Koliko je zdravo belo meso u domacoj prodaji?
« Odgovor #26 poslato: Februar 14, 2018, 06:42:58 pre podne »
Nisam ni rekao da je cela industrija zasnovana na prevari, vec da ih ima. Za obicnu hranu im se verovatno ne isplati da previse mute, pa i ne rade, ali eto u gradjevini to rade (losi uslovi radnika, ilegala, neplacanje.. kako god okrenes, ne ocekujes da se tako nesto desi u Nemackoj).

Hocu reci da se farmerima ne isplati da muljaju sa hranom, imaju velike subvencije u dosta EU drzava, isplativije im je da rade kako treba. Nije to zbog toga sto su kazne velike, vec dobit moze biti mala.

Pa nije bas tako.
Svakako se niko ne bi hvatao "corava posla" da dobit nije veca nego kada se radi ispravno. Svaki "zaobilazak zakona i neprvilan rad, u bilo kom poslu, smanjuje kvalitet i povecava dobit. Pa sam si to i napisao i imas dve kontradiktrone recenice.
Zasto bi neko drzao radnika na crno primer radi, ako tako ne povecava sebi zaradu neplacanjem drzavni njenih zahvata- dakle, radi nezakinto itd itd itd.
ali ponavljam
toga je uvek bilo i bice ali ti isto ponavljam da ja ne znam kako se radi u gradjevnskoj inustriji, osim onoga STO CUJEM i STO PROCITAM,a to svakako nije relevantno posto se uvek pise o necemu izolovanom i selektivnom i pise se da bi se dao PRIMER drugima. Treba citati i drugu stranu, gde se pise o cistim rabotama itd ,ali naravno to nije interesantno "obicnom coveku", mada i jos jednom ponavljam, "obican covek" tamo prek to i ne cita, jer ga i ne zanima niti ima vremena. Kod nas je naravno to poddignuto na nivo institucije tj gledanje u tudje dvoriste ili da komsiji crkne krava- to sto ja nemam da jedem, ko ga jebe, samo neka tebi bude lose ( govorim figurativno da ne shvatis pogresno).

I opet se hvatam onoga sto ZNAM i iza cega stojim,a to je suplement industry i naravno da neka firma NECE da radi nista mimo zakona, posto su kazne po tom pitanju DRAKONSKE i ne rizikuje se samo to sto se vidi, vec mnogo vise od toga, kolenima u napred-  govorim ono sto znam

A da imas i tu pokusaja, NARAVNO, ali su to izolovani slucajevi i uglavnom se svodi na ljude koji su pridosli iz sveta, gde je ":muljanje" malverzacija, zabolizanje zakona i ostalo- normalno.

Primera radi ti je prozivodnja organske hrane. Ulaganja su velika, zarada jos veca.Da li su ulaganja kroz subvencije itd - nebitno, ali ti garnatujem da nikome od njih ne pada na pamet da "mulja" i da prodaje muda pod bubrege, kako bi tu zaradu jos vise uvecao i radio mimo zakona.Veruj mi

A da ima prevara- to si u pravu, ima i uvek ce biti pokusaja istih. To je tako.
« Poslednja izmena: Februar 14, 2018, 06:45:20 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže MrT

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 457
Odg: Koliko je zdravo belo meso u domacoj prodaji?
« Odgovor #27 poslato: Februar 14, 2018, 07:21:10 pre podne »
Pa napisao si isto sto i ja ;) Ne pada im na pamet da muljaju, jer previse malo mogu da dobiju (a u nekim slucajevima i ne dobijaju vise zbog subvencija).

A ima slucajeva itekako da je suplementska industrija varala, Week In Week Out na BBCu je prikazao da su obican prah (2% proteina) prodavali kao Whey concentrate, u UK. Nece CELA industrija, ni gradjevinska naravno. Ali kazne nisu dovoljne ni da to smanje na izolovane slucajeve.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Koliko je zdravo belo meso u domacoj prodaji?
« Odgovor #28 poslato: Februar 14, 2018, 08:30:42 pre podne »
Pa napisao si isto sto i ja ;) Ne pada im na pamet da muljaju, jer previse malo mogu da dobiju (a u nekim slucajevima i ne dobijaju vise zbog subvencija).

A ima slucajeva itekako da je suplementska industrija varala, Week In Week Out na BBCu je prikazao da su obican prah (2% proteina) prodavali kao Whey concentrate, u UK. Nece CELA industrija, ni gradjevinska naravno. Ali kazne nisu dovoljne ni da to smanje na izolovane slucajeve.
Pa upravo to ti je i rekao.
Onih koji ce pikusati da zaobidju zakon ce uvek biti, u svakoj sferi zivota, biznisa itd. To je nemoguce izbeci.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Koliko je zdravo belo meso u domacoj prodaji?
« Odgovor #29 poslato: Februar 14, 2018, 10:22:54 pre podne »
Pa napisao si isto sto i ja ;) Ne pada im na pamet da muljaju, jer previse malo mogu da dobiju (a u nekim slucajevima i ne dobijaju vise zbog subvencija).

A ima slucajeva itekako da je suplementska industrija varala, Week In Week Out na BBCu je prikazao da su obican prah (2% proteina) prodavali kao Whey concentrate, u UK. Nece CELA industrija, ni gradjevinska naravno. Ali kazne nisu dovoljne ni da to smanje na izolovane slucajeve.

Nisam napisao NI priblizno tome sto ti pises. Ti si uproan u tome da kazes da NE MULJALJU posto malo dobiju, sto nije TACNO jer je krsenje privrednog zakona, isplativno gde god da se desi, bilo to da je Srbistan, Australij, Amerika ili Nemacka- stvar je jasna - Privredni kriminal se cini zbog  FINANCJSKOG ENORMNOG DOBITKA za razliku od onog kada poslujes legalno. Drakonske KAZNE ogranicavaju i limitiraju ONE koji zive u takvim drzavama gde je to decidno sredjeno, a takve poteze (privredni kriminal) izbegavaju UPRAVO zbog kazni, a ne zbog toga sto ne vole da imaju ekstra money na koji nece platiti nikome nista i za koji niko nece znati- ponavljam , TREBA ZIVETI I RADITI u takvom sistemu neko vreme da bi ga razumeo. Onaj ko to nije, ja raumem, ali onda i on ne treba da pise o tome  ;)

Sto se tice suplement industrije
pre svega, mnogo citas i prihvatas uglavnom ono sto ti prija usima
Da ti ne ulazim u obrazlozenje, zasto je bas BBC se uhvatio te firme i da kazem- ok, neka je tako kako ti kazes. To je JEDAN (brojkama 1) primer gde su pokusali da zaobidju zakon. Vise ih NECES naci sigurno.

Ponavljam i naglasvam da NECU da ulazim u raspravu sta se TACNO nalai iza te emisije na BBC-u posto i siguran sam da ti ne bi to razumeo, niti hteo da prihvatis bilo kakvo objasnjenje koje bi tebi "paralo" usi ili koje tebi nije prihvatljivo.

reci cu ti samo, da vodecu ulogu u proizvodnji sirovine, na globlanom trzistu ( BREND nije PROIZVODJAC) je eng Vollack ;)
I reci cu ti i ovo, da je jedan "vodeci" brend preselio svoju proizvodnju iz USA u ENG i nakon niza afera sa sirovinom ;) , odlucili su tj bili su PRIMORANI da promene kurs ophodjenja prema gradjanima EU, i samim tim primorani da kupuju sirovinu od Volacka, dok se afera zataskala sa no name, sa izvestjem naBBC itd itd itd itd - uglavnom vuk sit,a ovce na broju osim sto NISU racunali sa tim da manipulatorske retardirane USA fore nece i nisu prosle kod eu gradjana pa im samim tim i nije uspela fora oko rusenja eu standarda kvaliteta tj napravili su upravo kontra efkeat od onoga sto su ocekivali i sto su njihovi "strucnjaci" predvidjali, te nakon opcije kao sto je vikiliks u politici, tako je procerula i stravicna namera zasto je to uradjeno tako i izazvala gnev koji im se razbio o glavu, na taj nacin da je prodaja od pojave te emisije na BBC-u , njima opala za dodatnih n20% ( do tada i zbog toga su uradili to sto su uradili , prodaja je  bila pala za 63% za 3 god) i on....BUM TRAS BANG....

Ponavljam. O nekim stvarima, kada se pise i govori, treba imati veoma tacne informacije da bi se o ostima moglo pisati. DOnosoti zakljucke na osnovu medija koji su uvek u sluzbi nekoga ili necega i to drzati kao primarni stav nije bas ono.....tako da.....
« Poslednja izmena: Februar 14, 2018, 10:49:17 pre podne Pedja_Petrovic »