April 19, 2024, 02:04:45 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Elegantno popunjavanje  (Pročitano 11539 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Elegantno popunjavanje
« Odgovor #15 poslato: Mart 12, 2018, 02:35:50 posle podne »
Pa tu ima različitih pristupa sto se tiče pwl .. Evo npr jedan od najpopularnijih sistema pwl WestSide Barbell imaju max day za upper i lower body gde se kečevi rade i upper i lower body fast day gde se radi na eksplozivnosti, i tako 4x treninga nedeljno .. Po njemu radi jedan nas powerlifter Milan Konzul pa sa 75kg vuče 270kg mrtvo .. :)

Ali svejedno to mi nije sada primarno, sada bih da pređem iz -81kg u -91kg kategoriju u judou .. Dakle hipertrofija i ishrana me zanima kako .. ? :)

cek
pa koji je tacan onda razlog tvojih pitanja kada se razumes u pwl da spominjes cak i neka imena itd?
nema tu RAZLICITH pristupa, ima samo razlicitih ljudi koji na razno razne nacine poksuavaju izvratenjem dobro poznatih termina zaraditi neki novac. Plavo je nebo, a trava je zelena i kada to okrens u redoslodu dobijes revelocuniarno otkrice tj razlcitih pristup :D

Msm.
pwl sa hipterofijom nema aposlutno NIKAKVE veze.
ona moze da nastane kao "popratni" faktor u nekoj manjoj meri, ali svakako nije PRIMARNO da neko razmislja o hipetrofiji dok se bavi sa sasvim nekim drugim sprotom. WEST side..ehhhhhhhhhh....ti si tek sada odkrio tu ekipu. Dobro, ima vremena, mlad si i nauciti ces mnogo toga- ali kako vidim, na zalost, uciti ces na sebi.

sto se tice promene kategorije.
10 kg misica je veoma veoma veoma veomaaaaa tezak zadatak
ne kapiram razlog tvog tolikog i olakog shvacanja bilo cega na zadatu temu. Mislim, naslov teme je "elegantno popunjavanje" sto mi nekako ima prizvuk- MOGU ali NECU da budem bilder, vec mi treba potvrditi neke sitnice oko stvari koje znam

Jednom gorovis o pwl tipa.- ma to sam ja gledoa, to je pusi smoke. Taj neki Konzul vuce 270 kg i tako te stvari
A onda se prebacis na varijatnu QUICK mode tipa
ok, o toj temi smo zakljucili- znam sve

sada mi ppojasni oko toga kako da nabacim 10 kg misica.tj kao da u stvari zelis da ti neko ovde odktloni neke EVENUTALNE neodumice koje ti imas u tom, posto vec imas igradjen stav i tome i "znas" kako ces to da resis?

« Poslednja izmena: Mart 12, 2018, 02:39:37 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže GodsWarrior

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
  • WE NEVER SURRENDER,WE ENDURE AND CONQUER !
Odg: Elegantno popunjavanje
« Odgovor #16 poslato: Mart 12, 2018, 02:59:45 posle podne »
Nisam bas najbolje skontao sve napisano, ali nisam nigde trazio pomoć oko pwl(njega sam samo spomenuo da bih vas bolje upoznao sta sam prethodno radio ako bi to nesto značilo..) nego oko ishrane i treninga(hipertrofija) za nabacivanje mase .. Koliko g prot,masti,UH .. Po kom splitu da radim treninge .. Znam ja da je to zajebano ali nije mi tu nista tesko oko toga pa ti se mozda čini da to pisem olako, jednostavno volim da punim baterije na bilo kakvom treningu  ...  :)
We never quit,we never surrender ..
We ENDURE and CONQUER !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Elegantno popunjavanje
« Odgovor #17 poslato: Mart 12, 2018, 03:38:39 posle podne »
Nisam bas najbolje skontao sve napisano, ali nisam nigde trazio pomoć oko pwl(njega sam samo spomenuo da bih vas bolje upoznao sta sam prethodno radio ako bi to nesto značilo..) nego oko ishrane i treninga(hipertrofija) za nabacivanje mase .. Koliko g prot,masti,UH .. Po kom splitu da radim treninge .. Znam ja da je to zajebano ali nije mi tu nista tesko oko toga pa ti se mozda čini da to pisem olako, jednostavno volim da punim baterije na bilo kakvom treningu  ...  :)

Kada bi tebe covek citao, stvarno bi pomislio kako je to veoma jednostavna stvar. Ali nebitno.
Kazes da nisi shvatio ono sto sam ja napisao, ali si shvatio mnogo komilikovanije stvari itd. Da, tako sam nesto i mislio
U svakom slucaju

2.2 gr B
4.5-5 gr Uh
1.5-2 gr M
Ovisno od stepena utreniranosti, mozes da radis neki split ili jedan misic jedan dan ili sta god
trening je 20% mozaika (ovo ne znaci da ne treba treniati 100% )

Ali ja opet naglasavam i zaista mislim da dalje ne bi trebalo
ti bi pre svega u kulubu treba da imas kond trenera koji zna ono o cemu govorim i da te odvrati od takve sulude ideje
Ne razumem se u Judo, niti me posebno intresuje, ali mogu da se raspitam, bez problema, ali ono sto sam siguran 3 milijarede % da menjati kategoriju, U BILO KOM SPORTU u rasonu od cca 10 kg na VISE se radi godnima i godnima i godnima.
psotoje verzija sportova gde se spusta kilaza na ekstremne nacine da bi se POBEGLO iz kategorije u kategoriju (nizu) ali ti zelis da ides GORE,a to je rpoces koji traje GODNIMA a konvencinalne metode bb treninga, tj pristupa misicnoj izgradnji kroz mehanizme koji su primarni u ovom sportu, tebi mogu samo da STETE

siguran sam i da ovo neces razumeti
na zalost

pisem iz dobre namere, a nisam morao ni da se ukljucim

Van mreže GodsWarrior

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
  • WE NEVER SURRENDER,WE ENDURE AND CONQUER !
Odg: Elegantno popunjavanje
« Odgovor #18 poslato: Mart 12, 2018, 03:49:21 posle podne »
Hvala,znam da se tako radi u MMA pa tako neko ko radi u 81kg ima 90+kg a skida vodom itd itd .. Toga nema u judou zbog učestalosti takmičenja nemoguće je i nezdravo to raditi, oni sa 2-4 meča godisnje iako nezdravo mogu da rade to .. Takođe u MMA ima dosta kateg, mnogo vise nego u judou .. Ovde ima od 66-91kg 4 kategorije dok je u MMA to duplo vise .. Tako da ja od 81-91kg nemam prelazne kategorije nazalost .. Pomalo sam poučen i primerom GSP koji je za poslednju borbu presao iz 77kg u 84kg za trening kamp od vise 3,4 meseca .. Ali naravno ja imam mnoogo vise vremena i nigde ne zurim :)

A to sto nisam razumeo je ovo a ne to sto mislis :)   :
"Jednom gorovis o pwl tipa.- ma to sam ja gledoa, to je pusi smoke. Taj neki Konzul vuce 270 kg i tako te stvari
A onda se prebacis na varijatnu QUICK mode tipa
ok, o toj temi smo zakljucili- znam sve"
 

« Poslednja izmena: Mart 12, 2018, 03:59:09 posle podne GodsWarrior »
We never quit,we never surrender ..
We ENDURE and CONQUER !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Elegantno popunjavanje
« Odgovor #19 poslato: Mart 12, 2018, 03:52:19 posle podne »
Hvala,znam da se tako radi u MMA pa tako neko ko radi u 81kg ima 90+kg a skida vodom itd itd .. Toga nema u judou zbog učestalosti takmičenja nemoguće je i nezdravo to raditi, oni sa 2-4 meča godisnje iako nezdravo mogu da rade to .. Takođe u MMA ima dosta kateg, mnogo vise nego u judou .. Ovde ima od 66-91kg 4 kategorije dok je u MMA to duplo vise .. Tako da ja od 81-91kg nemam prelazne kategorije nazalost .. Pomalo sam poučen i primerom GSP koji je za poslednju borbu presao iz 77kg u 84kg za trening kamp od vise 3,4 meseca .. Ali naravno ja imam mnoogo vise vremena i nigde ne zurim :)

Da,
samo sto sam sada sasvim siguran, da pored mora info koje procitas "negde" porpilicno toga ti se pobrkalo
Npr, ne skidaju se kg sa vodom, vec se uz izbacivanje tecnosti ( koje je VEOMA OPASNO) izbaciva i odredjeni broj LITARA (ne kilogram) itd itd itd

sto se tice kategorija u MMA- zaista ne znam o tome kao ni o judu
jedno si u pravu
ako vremena imas, onda ga iskoristi pametno
7 kg a tri meseca misica- da, ali ne na prirodan nacin

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Elegantno popunjavanje
« Odgovor #20 poslato: Mart 12, 2018, 05:54:32 posle podne »
Hvala,znam da se tako radi u MMA pa tako neko ko radi u 81kg ima 90+kg a skida vodom itd itd .. Toga nema u judou zbog učestalosti takmičenja nemoguće je i nezdravo to raditi, oni sa 2-4 meča godisnje iako nezdravo mogu da rade to .. Takođe u MMA ima dosta kateg, mnogo vise nego u judou .. Ovde ima od 66-91kg 4 kategorije dok je u MMA to duplo vise .. Tako da ja od 81-91kg nemam prelazne kategorije nazalost .. Pomalo sam poučen i primerom GSP koji je za poslednju borbu presao iz 77kg u 84kg za trening kamp od vise 3,4 meseca .. Ali naravno ja imam mnoogo vise vremena i nigde ne zurim :)

Pedja ti je odgovorio na sve ostalo,ja cu ti odgovoriti na ovo,jer sam neko ko ima podlogu BB-a a odlucio se da pricu nastavi u MMA..

Dakle,ne znam kako sistem ide u judou,ali u ostalim sportovima se gleda da si sto vislji sa sto manje kilaze,jer su to neke prednosti u duzini ruku i slicno u odnosu na protivnika. A prica da se u judo ne skidaju kile izbacivanjem tecnosti su price za malu decu,znam iz prve ruke ljude koji za dzudo po 7-8kg izbacuju u fight week-u.
Stvarno ne razumem zasto zelis da ides kategoriju GORE,i koliko godina ti uopste imas? Jer osim ako si junior pa planiras neku drugu kategoriju dok dobacis do seniora i slicno,ne razumem zasto to radis?

Naveo si primer GPS-a,za njega ti mogu samo reci da je on vrlo dobro znao sta je radio,i zasto je dizao tu kilazu(jer je protiv sebe imao coveka naspram kog je veliki favorit). Nije on otkrio toplu vodu,kategorija se tako ne dize,jednostavno je znao da ce TU OSOBU KOJA MU SE NUDI(Bisping) pobediti i zato je to uradio,ali ako pratis mma,cim je to uradio ODMAH SE VRATIO NA SVOJU TEZINSKU KLASU. :)

Van mreže GodsWarrior

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
  • WE NEVER SURRENDER,WE ENDURE AND CONQUER !
Odg: Elegantno popunjavanje
« Odgovor #21 poslato: Mart 12, 2018, 06:32:49 posle podne »
Hvala,znam da se tako radi u MMA pa tako neko ko radi u 81kg ima 90+kg a skida vodom itd itd .. Toga nema u judou zbog učestalosti takmičenja nemoguće je i nezdravo to raditi, oni sa 2-4 meča godisnje iako nezdravo mogu da rade to .. Takođe u MMA ima dosta kateg, mnogo vise nego u judou .. Ovde ima od 66-91kg 4 kategorije dok je u MMA to duplo vise .. Tako da ja od 81-91kg nemam prelazne kategorije nazalost .. Pomalo sam poučen i primerom GSP koji je za poslednju borbu presao iz 77kg u 84kg za trening kamp od vise 3,4 meseca .. Ali naravno ja imam mnoogo vise vremena i nigde ne zurim :)

Pedja ti je odgovorio na sve ostalo,ja cu ti odgovoriti na ovo,jer sam neko ko ima podlogu BB-a a odlucio se da pricu nastavi u MMA..

Dakle,ne znam kako sistem ide u judou,ali u ostalim sportovima se gleda da si sto vislji sa sto manje kilaze,jer su to neke prednosti u duzini ruku i slicno u odnosu na protivnika. A prica da se u judo ne skidaju kile izbacivanjem tecnosti su price za malu decu,znam iz prve ruke ljude koji za dzudo po 7-8kg izbacuju u fight week-u.
Stvarno ne razumem zasto zelis da ides kategoriju GORE,i koliko godina ti uopste imas? Jer osim ako si junior pa planiras neku drugu kategoriju dok dobacis do seniora i slicno,ne razumem zasto to radis?

Naveo si primer GPS-a,za njega ti mogu samo reci da je on vrlo dobro znao sta je radio,i zasto je dizao tu kilazu(jer je protiv sebe imao coveka naspram kog je veliki favorit). Nije on otkrio toplu vodu,kategorija se tako ne dize,jednostavno je znao da ce TU OSOBU KOJA MU SE NUDI(Bisping) pobediti i zato je to uradio,ali ako pratis mma,cim je to uradio ODMAH SE VRATIO NA SVOJU TEZINSKU KLASU. :)

Pratim MMA,kako da ne pratim .. Trenirao sam ja sve borilačke ali najvise mi lezi grappling ..

Ja se visinom mnogo ne bavim sem taktički ili tehnički, niti mi mnogo smeta ako je neko vislji od mene .. :)
Visina ima pluseve i minuse i u udarackim sportovima a i u judou, konkretno u udarackim na bliskoj razmeni prednost ima ovaj sa kracim rukama(Tyson :D ) dok na distanci normalno ima ovaj sa duzim, u MMA u rušenjima prednost ima nizi zbog nizeg tezista i samim tim je teze ići double leg na njega,pa zato na nize obično se ide single leg .. U judou npr više likove lakse bacis preko kuka dok na nize ides na neka ciscenja itd itd ..

To za skidanje znam i ja par njih ali to je vrlo zajebano sa obzirom da je broj borbi u Judou godisnje 10x veci nego u MMA a i samim tim mnogo vise urusavas zdravlje tako da toga vrlo slabo ima..posebno u nasoj ligi u Srbiji ..
GSP se jos nije vratio nigde i imao je u ugovoru da mora da odradi mec sa Whitakerom ali od toga nema nista, pisu da ce raditi mec sa Konorom tako da ce se verovatno spustiti kilazu i ispod njegove stare

A razlog sto hocu da dodam KG je sto mi se cini da bi mi u 91kg bili nesto laksi protivnici..81kg je neka prosecna kilaza u svetu tako da tu ima i ponajvise takmicara.. a i volim dosta da radim sa tezima od sebe.. tako da mi bude zajebano kad radim sa nekim od 100+kg da ga oborim koji zna,ove sto ne znaju i nekako .. Sa 90kg misica i plus posle toga nabacivanje snage na to powerliftingom mislim da bi mi bilo dostaa lakse,a i sam zelim sto se tice izgleda malo vise mase  :D
« Poslednja izmena: Mart 12, 2018, 07:04:42 posle podne GodsWarrior »
We never quit,we never surrender ..
We ENDURE and CONQUER !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Elegantno popunjavanje
« Odgovor #22 poslato: Mart 13, 2018, 06:15:10 pre podne »
Pa cek
da li zelis masu zbog sporta

Citat
90kg misica i plus posle toga nabacivanje snage na to powerliftingom mislim da bi mi bilo dostaa lakse

ili se bojim da je ovo pozadina cele price


Citat
,a i sam zelim sto se tice izgleda malo vise mase 

inace npr moja slika na avataru,a mozes pogledati i moju temu, su slike gde uglavnom imam 87-90 kg .....
inace imam 173 cm visine...

oko ovih tvojih stvair koje si odg Slobodanu, ce verovatno on da ti odgovori - nisam kompetentan
ALi da trazaim nekog sanseia i da trebam boriliacke sportove da radim, onda bi angazovao tebe, posto vidim da si sve internet stvari apsorbovao do detalja....:)..Nego....uz toliko "znanje"

majku mu, pa tu mora da sevaju titule?..kakve rezultate imas? ;)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Elegantno popunjavanje
« Odgovor #23 poslato: Mart 13, 2018, 10:03:05 pre podne »
Ma sve to okej sto ti pricas,ali mene samo interesuje,ako ti nije problem da okacis neku svoju sliku TRENUTNOG STANJA TELA? Jer sumnjam da kad si ovo pricao treneru,covek nije predlozio da ides kategoriju DOLE,nego si resio da ides gore?

Iskreno,slozio bih se sa Pedjom da si se ti pomirio sa kategorijom vise jer zelis dobro da izgledas i budes krupan?

Van mreže GodsWarrior

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
  • WE NEVER SURRENDER,WE ENDURE AND CONQUER !
Odg: Elegantno popunjavanje
« Odgovor #24 poslato: Mart 15, 2018, 11:33:04 posle podne »
Mislim da ne polemisemo oko toga dal treba napadati masu ili ne, mislim moze da vas boli k znam ... ali ja idem na 90kg sigurno i to je to ... :)
Sastavio sam ishranu pa ako mozete da bacite pogled :

Obrok 1 – ovsene/jecmene  pahuljuce(100g) + jaja(4,5) + salata od vl. povrća
Obrok 2 – meso(200g) + zdrave masti(100g)(orasasti plodovi,kikiriki,puter od badema/kikirikija)   
Obrok 3 – meso(100g)+ kuvani pirinač, krompir / batat/makarone(200g) + salata od vl. povrća( uz nadev extra virgin maslinovo ulje + jabukovo sirće)
Obrok 4 – riba(100g)( skuša, losos, haringa, sardela, tuna - manje konzervi) + kuvani pirinač, krompir / batat/makarone(200g) + salata od vl. povrća( uz nadev extra virgin maslinovo ulje + jabukovo sirće)
Obrok 5 - posniji sir(100g) + zdrave masti(150g) )(orasasti plodovi,kikiriki,puter od badema/kikirikija)   

Evo i slike https://imgur.com/a/L2ouR




We never quit,we never surrender ..
We ENDURE and CONQUER !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Elegantno popunjavanje
« Odgovor #25 poslato: Mart 16, 2018, 05:55:48 pre podne »
Mislim da ne polemisemo oko toga dal treba napadati masu ili ne, mislim moze da vas boli k znam ... ali ja idem na 90kg sigurno i to je to ... :)
Sastavio sam ishranu pa ako mozete da bacite pogled :

Obrok 1 – ovsene/jecmene  pahuljuce(100g) + jaja(4,5) + salata od vl. povrća
Obrok 2 – meso(200g) + zdrave masti(100g)(orasasti plodovi,kikiriki,puter od badema/kikirikija)   
Obrok 3 – meso(100g)+ kuvani pirinač, krompir / batat/makarone(200g) + salata od vl. povrća( uz nadev extra virgin maslinovo ulje + jabukovo sirće)
Obrok 4 – riba(100g)( skuša, losos, haringa, sardela, tuna - manje konzervi) + kuvani pirinač, krompir / batat/makarone(200g) + salata od vl. povrća( uz nadev extra virgin maslinovo ulje + jabukovo sirće)
Obrok 5 - posniji sir(100g) + zdrave masti(150g) )(orasasti plodovi,kikiriki,puter od badema/kikirikija)   

Evo i slike https://imgur.com/a/L2ouR






sa cim mislis da se misic gradi?
sa batatom, makaronima,pirinac,kirikri puter, orasasti voce, itd itd itd?

ti nemas ovde sve skupa 120 gr proteina (mrzi me da racunam, ali gore dole), ali zato gomila nepotrebnih masti i jos veca gomila Uh, sto je ok u nekoj konstalaciji itd itd it
ali ono sto je bitno

KLASICAN mezomorf telesni tip, sportistita, sa metabolizom sa svetlosnim ubraznjem x 1000..sto je VRHUNSKI
tebi da nabacis 10 kg je ono........potrebno mnogo mnogo mnogooooo vise...pre svega znanja o ishrani, dodacima ishrani, treningu i tom kom radis i onome koji zelis da radis....a manje citanja stranih foruma nakojima pisu uglavnom tvoji vrsnjaci..ajde sto pisu, vec sto dele savete

naravno...ovo nemoj da shvatis pogresno, posto nisam morao nista da napisem, ali obicno bude pogresno shvaceno kada osoba ne zeli da procita ono sto ne prja usima
i dalje nisi rekao da li imas uspeha u tvom sportu? pehari,medalje itd?

Van mreže GodsWarrior

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
  • WE NEVER SURRENDER,WE ENDURE AND CONQUER !
Odg: Elegantno popunjavanje
« Odgovor #26 poslato: Mart 16, 2018, 06:49:12 pre podne »
Pa ja sam računao da ima vise proteina .. 5jaja to je oko 30-35g,500g mesa je oko 100-120g i 100g sira domaćeg je 25g(barem tako kaze google) ..

Nisam ja dugo u ovom sportu "skoro" sam se prešalto na njega posto sam pre toga trenirao neke druge borilačke.. Za sada jedno srebro sa nekog kupa ..

Trening sam prilagodio hipertrofiji maksimalno, radim često i ovo sto ti dosta pominjes kad ubacim 3,4 vezbe i idem jednu za drugom bez pauze ..
« Poslednja izmena: Mart 16, 2018, 06:52:22 pre podne GodsWarrior »
We never quit,we never surrender ..
We ENDURE and CONQUER !

Van mreže Alex_R

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.113
  • IG: rista.fitness
Odg: Elegantno popunjavanje
« Odgovor #27 poslato: Mart 16, 2018, 07:16:02 pre podne »
Pa nemaš 500gr mesa :) 400 ako sam dobro srecunao, malo sam slogiran doduše stigao u Srbiju pa jetleg-ovan... elem, kako prezivis obrok sa 100gr ribe, možda tu malo da pojacas... a sir nemoj ako nije ella ili ovaj drugi, ne znam kako se zove...
My biggest competition is always myself. I mean no disrespect, but I do not look at any of the guys as being my competition for the simple reason that I can't control how they're going to look. I can only control how I look.
Ronnie Coleman

Van mreže GodsWarrior

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
  • WE NEVER SURRENDER,WE ENDURE AND CONQUER !
Odg: Elegantno popunjavanje
« Odgovor #28 poslato: Mart 16, 2018, 07:22:14 pre podne »
Pa nemaš 500gr mesa :) 400 ako sam dobro srecunao, malo sam slogiran doduše stigao u Srbiju pa jetleg-ovan... elem, kako prezivis obrok sa 100gr ribe, možda tu malo da pojacas... a sir nemoj ako nije ella ili ovaj drugi, ne znam kako se zove...

Jeste 400 pogresio sam, dodaću onda lakse mi tako da pojedem 2x 150g . Sir domaći nabavljam :)
We never quit,we never surrender ..
We ENDURE and CONQUER !

Van mreže Alex_R

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.113
  • IG: rista.fitness
Odg: Elegantno popunjavanje
« Odgovor #29 poslato: Mart 16, 2018, 08:54:54 pre podne »
Zapamti ovo sto Peki kaže, mišići se grade proteinima, uh i masti naravno svoju ulogu bitnu igraju ali P je gradivni materijal.
My biggest competition is always myself. I mean no disrespect, but I do not look at any of the guys as being my competition for the simple reason that I can't control how they're going to look. I can only control how I look.
Ronnie Coleman