April 25, 2024, 07:10:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: DOZIVLJAJ NADOMAK SMRTI  (Pročitano 1428 puta)

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
DOZIVLJAJ NADOMAK SMRTI
« poslato: Mart 12, 2018, 04:04:52 posle podne »

TEXT je malo stariji,ali mi je veoma zanimljiv pa sam odlucio da ga objavim


Lee Priest dosao je na parking restorana sa osmehom na licu velikim kao sto su njegovi bicepsi.Pocetak marta 2001.godine.Od sredine decembra 2000.godine ovo je bio zabranjen prostor za Leeja i njegovu suprugu.Pre cetiri dana Cathy je bila cetvrta na Mr.Internacionalu,sada je doslo vreme na napad na socne nareske i deserte po kojima je ovaj restoran poznat.Lee ce krenuti u ohio na Arnold Classic.Kao i u San Franciscu nedelju dan ranije na Grand Prixu.NA Ironmanu,nakon razocaravajuceg sedmog mesta,odlucio je da odustane od oba takmicenja.Pre dve godine odustao je od Arnold Classica,jer su ga njemu bliski ljudi neodgovorno nagovorili kako su ga sudije precesto znale nasamariti.To je rezultiralo suspenzijom i kaznom od 5000 dolara.Sa druge strane njegovo odustajanje bilo je opravdano.Mesec dana pre Ironmana,Leeja su u sred noci odvezli u bolnicu.Rezultati testiranja dali su dovoljno razloga za brigu,doktor mu je prepisao lek za srce objasnivsi mu da zaboravi Ironman i da je uopsteno kraj njegove karijere.

Naravno,nakon ovog slucaja krenuo je citav niz spletaka.Jedino pitanje koje je Lee-a zanimalo jeste kad moze da se vrati u teretanu,a jedina stvar o kojoj nije moglo biti govora jeste odustajanje od takmicenja.Medjutim,dan nakon takmicenja razmisljao jeda ce biti bolje,ako se malo odmori.

Ok,da cujemo sta se ustvari desilo.Ispricaj nam o toj bolnickoj nevolji.

Bio sam bolestan prvih nekoliko nedelja pocetkom godine.Uhvatila me nekakva gripa. Oko ponoci 18.januara dospeo sam u krevet.Imao sam visoku temperaturu i osetio pritisak u grudima,tesko sam disao,jednom recju osetio sam se mnogo lose.Cathy je nazvala moju mamu u australiji i ona joj je rekla da pozove hitnu pomoc.Za pet minuta stigla su kola hitne pomocei.Odjurila su sa mnom u San Monicu u Medicinski centar UCLA gde su me podvrgli raznom testiranju.Rezultati su ukazivali na virusnu infekciju koja je napala levu srcanu komoru.Jedan od testova je pokazao 45%-tni kapacitet te komore i 37%-tni desne komore.Doktori su mi rekli da ne mogu trenirati,mozda samo lagane kardio vezbe,ali vise od toga ne.Jedan doktor mi je cak rekao da mogu da umrem ako nastavim sa treninzima.Medjutim rekli su mi i to da je 50%-tni kapacitet jos normalan i da mi je prvi test,koji je pokazao 45%-tni kapacitet-tacniji.Ostali testovi bili su normalni.Nisam zeleo da odustanem od takmicenja zato sam zeleo da probam izvuci maksimum iz sebe,najvise sto se uopste moze uraditi uz lekove za srce.Izasavsi iz bolnice napravio sam jednu glupost-otisao sm u teretanu i natovario 550kg na spravi za nozni potisak.Uradio sam 20 ponavljanja razmisljajuci,ako me ovo ne ubije,onda sam u redu.

Nisi se boja vratiti u teretanu nakon sto si saznao kakva je situacija sa tvojim zdravljem?

I te kako sam se bojao.Mislio sam na to da mogu da nastradam ali sebe sam zamislio kao Supermena i rizikovao sam.Zato sam krenuo na Ironman,jer se takmicenje odrzavalo tamo gde sam stanovao.Intenzivno sam trenirao i vrlo dugo bio na dijeti.Mislio sam da cu to moci da uradim,smanjio sam intenzitet treninga.Deda i baka su doputovali iz Australije da bi gledali ovo takmicenje i u teretani su mi mnogi rekli da ce doci da me gledaju na takmicenju..Ali nisam bio stopostotan ni mentalno ni fizicki.



Drugi dan takmicenja dogodilo se nesto,sto je celu stvar obasjalo iz drugog ugla,zar ne?

Da.Prvobitno sam planirao da krenem u San Francisko na Grand Prix i na Arnold.Ali video sam da je prvak NASCAR-a Dale Earnhardt zaglio svoju zenu i sina pre nego sto je seo u auto,da bih sledeceg jutra saznao kako je poginuo na takmicenju.To me je ustvari spustilo na zemlju,ne vredi rizikovati,moram malo da se odmorim kako su mi doktori savetovali.Dosao sam do zakljucka da se nista ne desava bez razloga tako da  sad cekam takmicenje Mr. Olympia.


Upravo si bio kod interniste koji te lecio u bolnici.Kakve su najnovije vesti?

Rekao je da su mi nalazi odlicni: puls u mirovanju mi je 57.Savetova mi je da ne treniram ali kada sam bio na odlasku namignuo mi je i pozeleo mi dobar trening.Cini mi se da je on morao da pokriva sebe.Rekao mi je da je kod mnogih ljudi kapacitet srcanih komora 45%-tni i da ne veruje kako bi imao bilo kakvih problema.

Ti si poznat po tome sto po misicnim grupama radis 20-25 serija.Zar ne mislis da pretreniranost moze da ima veze sa tvojom bolescu?

Tesko je reci.Mozda je ima uticaj na to tokom dijete.Pored ogranicenog unosa energije,dva treninga sa tegovima i dva kardio treninga dnevno,veliko opterecenje...Mozda je imalo ulogu u tome ali ja sam uvek tako trenirao.

Cuo sam da je Craig Titus,kom je godina dobro prosla,utuvio sebi u glavu kako ce on biti najbolji belac na postolju.Sta mislis o tome?

Dok sam ja ziv to se ne moze dogoditi.Craig bi se treba nadati da ce me ubiti moje srce.Dok sam ziv,ja cu biti najbolji.Ne kazem da imam najbolju simetriju,ali je sigurno da sam u takmicenju simetrije bolji od mnogih koji se obicno plasiraju ispred mene.......

NASTAVAK teksta, procitajte na nasem BLOGU, klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2013/08/dozivljaj-nadomak-smrti.html

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2013/08/dozivljaj-nadomak-smrti.html