April 20, 2024, 09:19:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: MIŠIĆNA MASA -TRENING I ISHRANA DEVETNAESTOGODIŠNJAKA  (Pročitano 933 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
MIŠIĆNA MASA -TRENING I ISHRANA DEVETNAESTOGODIŠNJAKA
« poslato: April 17, 2018, 03:17:35 posle podne »


PITANJE:
kako je počelo tvoje bavljenje fitnesom?



ODGOVOR:
još u srednjoj školi sam se zainteresovao za fitnes, zdravu ishranu i uopšte za zdrav način života. Ipak, rekao bih da je sve to poprimilo ozbiljne oblike kada sam krenuo na fakultet.  U junu 2013, otpočeo sam fazu gojenja koja je trajala 12 nedelja, i zatim fazu definicije koja je takođe trajala dvanaest nedelja, kako bih se pripremio za takmičenje koje je usledilo. Tokom vremena sam mnogo puta želeo da odustanem, misleći da ne mogu izdržati dalje.  U tim periodima slabosti motivaciju sam tražio gledajući slike i snimke šampiona bodibildinga i fitnes modela.

Na kraju, žrtva koju sam izneo je vredela, jer sam dan pred takmičenje izgledao najbolje u životu, pobedio na takmičenju i rekao bih da je to prva odskočna daska u mom životu.



PITANJE:
koji trenažni metod bi po tvom mišljenju bio najefikasniji?



ODGOVOR:
po mom mišljenju, treba kombinovati izometrijske pokrete i osnovne vežbe poput potiska na benču, čučnja i mrtvog dizanja. Na nedeljnom nivou menjam broj ponavljanja na treningu, zavisno od motivacije i načina kako se osećam. Smatram da je ključna stvar za napredak da slušamo naše telo.

Trening program:

Dan 1: grudi/ triceps

kosi potisak bučicama 4 serije/ 6-8 ponavljanja
potisak na ravnoj benč klupi 3/10-12
kontrakosi hamer potisak na mašini 4/10-12
propadanja 3/do otkaza
ravno razvlačenje kablovima 4/10-12
pushdown konopcem (triceps) 3/10-12
sedeća ekstenzija tricepsa bučicom 3/6-8
benč pres uskim hvatom 3/10, 8, 6

Dan 2: noge

mrtvodizanje pravih nogu 4/8-12
pregib zadnje lože (stojeći) 3/8-12
sedeći pregib zadnje lože 3/12
prednji čučanj 3/ 14-16 prva, 10-12 druga i 6-8 treća serija
leg pres 3/10-12
ekstenzija nožna 3/10-12..................................................................


NASTAVAK teksta, procitajte na nasem BLOGU, klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2014/05/trening-i-ishrana-jednog.html