Mart 29, 2024, 01:42:35 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Probava i djeta generalno  (Pročitano 9228 puta)

Van mreže chasingglory

  • Član
  • *
  • Poruke: 38
Odg: Probava i djeta generalno
« Odgovor #30 poslato: Maj 23, 2018, 08:24:03 posle podne »
Razmisljao sam ovome, pogotovo sto postoje razni preparati vlakna koje rastvoris u sejku, sad jbg poenta je koliko sam ja skapirao na sebi da ta vlakna pojedem najpre uz obrok, tj da budu deo obroka i onda to pokrece peristaltiku i podstice bolje varenje. Ukupno se savetuje  nekih 30 g unosa na dnevnom nivou. Ali ako  tebi ovako radi posao, onda je to to jer svako je po tom pitanju razlicit... Licno uz obroke jedem brokoli, karfiol , integralni pirinac kao izvor uh (pravi mi ogromnu razliku u odnosu na obican i odlican mi je za probavu), rendana sargarepa, kupus , ovsene kase , slatki krompir... i to radi posao vrlo dobro. Takodje koja kasika maslinovog ulja uz salatu , omege itd... idealno za probavu je i masna riba , ko moze sebi da priusti jednu stanglu lososa dnevno kao proteinsko, a pre svega zdravomasnu dopunu, je odlicna stvar... e sad za posao to je stvar snalazenja, ali nadje se resenje... sto kaze Alex sad ima i restorana na tu temu itd...

Meni je integralna riza takodje izvor UH, uz to uvijek jedem sargarepu, brokoli, tikvice, krastavac, zelenu papriku.. Sada citam da zelena paprika moze da izazove probleme sa probavom, izbacicu je od sjutra pa mi se mozda poboljsa stanje

Van mreže g0xy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 754
  • Go hard or go home
Odg: Probava i djeta generalno
« Odgovor #31 poslato: Maj 25, 2018, 03:07:51 posle podne »
Uzmi slobodno ljutu papriku,odlicna je za probavu  :D

Van mreže ultradisaster

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 440
  • Visina 193 cm, Težina 92 kg
Odg: Probava i djeta generalno
« Odgovor #32 poslato: Maj 25, 2018, 03:09:51 posle podne »
Sto ljuća to bolje nema da silazis sa solje cak kad šuljevi prorade 😂😂😂