April 16, 2024, 04:25:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.089 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Richardpew
X3MShop banner

Autor Tema: PREDTAKMICARSKA I VANSEZONSKA OBRNUTA DJETA BY LAYNE NORTON  (Pročitano 1246 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
PREDTAKMICARSKA I VANSEZONSKA OBRNUTA DJETA BY LAYNE NORTON
« poslato: Maj 25, 2018, 05:09:55 posle podne »

PREVENCIJA METABOLICKE KATASTROFE

 Kako se sezona polako blizi kraju I bodibilderi polako kace svoj torzo na klin za vansezonski period, meni pada na pamet jedna od najkljucnijih i najcesce pogresno shvacenih perioda  u ciklusu bodibildera takmicara – tranzicioni period izmedju predtakmicarskog perioda i vansezonskog perioda.

Mnogi ce vas uveravati da je ovo optimalno vreme za misicni rast I da odmah po zavrsetku takmicenja treba sto vise jesti –cak nastaviti to gojrnje da bi se popunio I maksimizirao ovaj anabolicki period. Ja vam ovde tvrdim da se u tom post takmicarskom periodu apsolutno spremni ZA NABACIVANJE MASTI!


Imao sam prilike da vidim kako takmicari nabacuju po 10-15kg za nedelju dana nakon takmicenja, cak I bez bezumnog jedenja, vec jednostavnim povratkom na nacin ishrane koji su imali na vrhu proslog vansezonskog perioda.

Nemojte me pogresno shvatiti, cilj svakog vansezonskog perioda je nabacivanje mase, ali prvi put kad se skinete sa predtakmicarske djete, vas metabolizam nema kapacitet da se oslobodi kalorija koje ste uneli  tokom predtakmicarskog perioda bez poveceg dobitka u masnim naslagama.


Tokom poduze djete, vas metabolizam znacajno opada i koncentracija hormona kao sto su T3, leptin I drugi kljucni regulatori metabolizma naglo opada. Jedina “pozitivna’ strana u vezi sa prirastom nemasne mase je osetljivost na insulin koja je znacajno povecana zbog smanjenja depoa telesne masti, ali to je samo mala kap u poredjenju sa stetom koja ce biti naneta vasem metabolizmu tokom predtakmicarske djete.......

NASTAVAK teksta, procitajte na nasem BLOGU,klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2011/06/predtakmicarska-i-vansezonska-obrnuta.html