April 20, 2024, 02:33:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: NO SECRETS- HEMIJA, TRENING, SUPLEMENTI, HRANA...  (Pročitano 1912 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
NO SECRETS- HEMIJA, TRENING, SUPLEMENTI, HRANA...
« poslato: Maj 29, 2018, 03:37:59 posle podne »
NAPOMENA  


Svrha  ovog texta  je  da citaoce  informise o ovoj sve  popularnijoj  temi.Tekst nemojte  shvatiti  kao  savet ili  uputstvo  za  koristenje bilo kakvih lekova  i  obavezno  konsultujte lekara pre upotrebe bilo kojih vrste lekova!

Tekst je preveden u orginalu sa engleskog jezika sa DaveP musclemadness bloga a Ogistra shop/Blog ne preuzima odgovornost za tacnost informacija navedenih u tekstu u celosti ili bilo kom njegovom delu.



Pitanje: Dejv, da li bi mogao izneti svoje mišljenje u vezi sa pričama da unošenje hidrata može/ ne može da aktivira insulin koji bi posle imao uticaja na gubljenje masti? Ima li istine u ovome, ili je to samo jedan od marketinških trikova?


Dejv: Mislim da je cela priča o tome kako hidrati ne utiču na nivo insulina blesava. Hidrati podstiču insulin i tačka! Osim, naravno, ukoliko se ne radi o neapsorbujućim vlaknima. Obrati pažnju na to, kada kupuješ namirnice.


Pitanje: Dejv, šta misliš o oralnoj konzumaciji anabolika, poput anavara? Ako bih, npr. uzimao 20mg dnevno, da li bi oštetio jetru, pošto sam malo paranoičan po tom pitanju. Takođe, Liv-52 od, da li bi trebalo i njega da uzimam uz ove doze, pošto sam čuo dosta dobrih stvari o njemu.

 

Dejv: Liv-52 je odličan detoksikator i prečišćivač jetre. Ali, ukoliko imaš problema sa jetrom, kloni se od 17-alfa akalidnih oralnih anabolika (naravno, pod ovim podrazumevam i anavar).


Pitanje br.1: dobar ortak koristi samo 2-3 iu hormona rasta pre vežbanja, 4-5 puta nedeljno (offsezona) i kaže da ga radi ekstra. Tvoje mišljenje o ovome?


Pitanje br.2: Držim prodavnicu suplemenata i fitnes opreme u Evropi i imam sve moguće suplemente na raspolaganju. Šta bi bilo najbolje da koristim?

 

Što se prvog pitanja tiče, slažem se! 2-4IU je idealna doza hormona rasta. Ja predlažem da se uzima izjutra pošto u tom periodu telo pogađa najjači katabolizam.

 

Što se suplemenata tiče, predlažem ti da se opremiš kvalitetnim whey prahom, kreatinom i suplementom bogatim esencijalnim masnim kiselinama (Omega 3 riblje ulje, 3000mg dnevno) i uljem jagorčevine (oko 2600mg dnevno).

 

Pitanje br.3: Dejv, koja je logika iza uzimanja ulja jagorčevine uveče?

 

Dejv: ovo ulje je odličan izvor GLA (gama linoleinske aminokiseline) koja je takođe jedna od najznačajnijih EMK. Dodatno, GLA je veoma jak detoksikator.

 

Pitanje: koliko serija po mišićnoj grupi radiš?

 

Dejv: trenutno imam praksu od 2 serije po mišićnoj grupi (1 serija, ukoliko se radi o manjoj mišićnoj grupi). Obe serije su miks rest pauze i opadajućih serija.

 

Primer: za leđa radim povlačenje na latu, 6-8 ponavljanja, odmor 10 sekundi, pa onda još dodatnih nekoliko ponavljanja. Smanjim težinu za nekih 25%, odradim još par ponavljanja, zatim odmor od 10 sekundi, pa na kraju do otkaza cepam ponavljanja. Ovako 2 serije, pa onda ide izolaciona vežba. Ovu koristim kao jednu vrstu pauze i ,,odmora’’ od velikog obima koji sam prethodno uradio.



Pitanje: Imam jedan problem. Kad god pokušam da spustim procenat telesne masnoće sa nekih 16% na 14% uvek kuburim sam sa sobom. Ali zato, znatno lakše odem sa nekih 14% do 11% ili 10%. Imam utisak kao da moje telo zna šta želi da uradim. Ima li ovo nekog smisla, ili pričam gluposti? Moje pitanje jeste da li ima smisla da drastično smanjim kalorijski unos dok ne dođem do 14%? Npr. dve nedelje sa veoma niskim unosom hidrata, sa velikim dozama BCAA, kako bih očuvao mišićno tkivo, pa da se onda vratim na redovnu dijetu.


Dejv: budi strpljiv i pridržavaj se plana ishrane. Svaki put kada se izlažeš drastičnim promenama, rizikuješ štetne posledice.


Pitanje: Šta misliš o kombinaciji testosteron+deka? Jer, čuo sam da test+trembolon izazivaju ginekomastiju.

 

Dejv: većina ljudi ne dobije ginekomastiju od trenbolona. Ali, ukoliko je to slučaj, to je posledica previše prolaktina. Kako bi se izborio sa ovim, ubaci 1/2mg dostinexa svakog trećeg dana.


Pitanje: potrebne su mi nove gurtne, pa me zanima u čemu je razlika između tvojih i standardnih gurtni? Takođe, koliko obično traje jedan par tvojih gurtni?

Dejv: verovatno će ti trajati sve dok ideš u teretanu. Jednom kad ih uzmeš, garantujem da ćeš i sam reći da su to najbolje gurtne koje si stavio oko zgloba.

 

Pitanje: kakvo je tvoje mišljenje o energetskim pićima poput Redline-a i Endorush-a?


Dejv: ne preporučujem ih. Na kraju krajeva, izbor je uvek na tebi. Stimulansi nisu za bodibildere. To je jedan od najgorih izbora koje možeš napraviti.


Pitanje: Dejv, rekao sam ortaku da radi kardio na prazan stomak, uz jednu jutarnju šolju kafe. Po njegovim rečima, veoma mu je neprijatno da radi kardio na prazan stomak, pa te pitam da li postoji nešto što bi on mogao staviti usta, a da ne umanji sagorevanje masti tokom aerobne aktivnosti?


Dejv: kaži mu da proba sa dve čaše vode. Vrlo je verovatno da će se bolje osećati.

 

Pitanje: šta misliš o saunama?

Dejv:  koji će ti to đavo u životu???

Pitanje: tvoje mišljenje o dimljenoj hrani?

Dejv: kancerogena! Beži od nje!

Pitanje: ako je tako, šta misliš da li bi trebalo da se upustim u jednu kuru i kako bi ona trebalo da izgleda?

Dejv: ukoliko tražiš nove kilograme, drži se stare škole: probaj 100mg EQ EOD i 200mg Deke 2 puta nedeljno, narednih 12 nedelja.

Pitanje: a, šta u situaciji kada radim kardio nakon težinskog treninga? Da li bi onda trebalo da dodam i malo whey izolata, umesto BCAA, čisto da umanjim katabolizam.

Dejv: nećeš gubiti na mišićnoj masi, sve dok je tvoj kardio niskog intenziteta. Svi misle da je gubljenje mišićne mase najlakša stvar na svetu. Do toga će doći ukoliko grešiš na više strana, a ne samo kada je kardio u pitanju.

 

Pitanje: Dejv, šta misliš o uticaju L-dopamina na sagorevanje masti i stimulisanje hormona rasta?

Dejv: lično, ne bih se zezao sa osetljivošću na dopamin, konzumacijom većih doza L-dopamina. Mislim da nije vredno toga.

Pitanje: da li bi trebalo da imam dva ili jedno punjenje hidratima nedeljno? Pridržavam se plana ishrane nedeljom, četvrtkom, i petkom, a varam subotom.


Dejv: možeš sebi priuštiti dva cheat obroka nedeljno,  van sezone.

 

Pitanje: izgleda da neko ko je oboleo od tipa 1 dijabetesa i nije bodibilder može itekako da napreduje sa keto dijetom, zar ne?

 Dejv: keto dijeta je sjajan plan ishrane. Štaviše, moja devojka ima dijabetes tip 1 i ima sjajne rezultate na ovoj dijeti. Dodatno, njena potreba za unosom insulina je značajno opala, otkako je na keto dijeti.

 

Pitanje: dok sam uzimao t4/t3 izgubio sam neverovatnu količinu telesne masnoće za 3 nedelje. Ali, sve dok sam uzimao samo t3, ništa naročito se nije dešavalo.  Sada moja prijateljica želi da uzme od mene ove preostale tablete t3, jer je okusila dobre rezultate nakon 14 dana korišćenja. Evo kako su moje doze izgledale: 14 dana – 25mcg, 14 dana – 50mcg, 21 dan – 100mcg. 7 nedelja je dug period da tiroidni hormoni ne daju nikakve rezultate. samo želim da vidim da li je još neko imao slično iskustvo kao i ja.

 Dejv: svi su preokupirani da li neki suplement ili anabolik ,,radi’’. Stvar je u pametnoj dijeti, treningu i odmoru. Ukoliko su ove stvari na mestu, suplementacija i anabolici će samo poboljšati cilj koji ste počeli da ostvarujete. Povećavanje doze na 100mcg za samo 21 dan je ludost! Vrlo je verovatno da si izgubio na mišićnom tkivu. Dodatno, citomel o kome je ovde reč, trebalo bi kombinovati sa klenbuterolom ili hormonom rasta, za maksimalno gubljenje masti.

 

Pitanje: poznajem nekoliko ljudi koji su koristili Cissus. Zanima me da li je bolje uzimati ga uz obrok, ili na prazan stomak.

Dejv: uvek je bolja opcija sa klopom, kada se radi o biljnim preparatima. Bio bih pažljiv sa dozama, jer previše doze blokira upalne procese, ali se odražava i na mišićni rast.

Pitanje: trenutno sam na 8 nedelja do takmičenja i držim se na 9-10% telesne masnoće. Trenutno sam na visokoproteinskoj dijeti, uz nizak unos hidrata. Pošto malo kasnim sa planom, razmišljam se da probam tvoju dijetu.  Sada unosim oko 2280 kalorija djevno, radim dva kardio treninga dnevno, oba po 45 minuta, jedan na prazan stomak, drugi uveče. Zanima me da li se slažeš sa ovim brojkama koje ću ti ispisati:

 

Obrok1: 4 cela jaja, 6 belanaca, 46g proteina, 21 g masti, 4 g hidrata.

Obrok2: 2,5 doze whey izolata, 58g proteina, 0g masti, 0 g hidrata, 1 supena kašika putera od kikirikija, 6g proteina, 12g masti, 5g hidrata.......................................


NASTAVAK ovog FENOMENALNOG teksta, mozete procitati na nasem BLOGU, klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2018/05/no-secrets-hemija-trening-suplementi.html

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: NO SECRETS- HEMIJA, TRENING, SUPLEMENTI, HRANA...
« Odgovor #1 poslato: Maj 29, 2018, 04:19:34 posle podne »
"...2200 godine Srbiji... " hahahahhahahaha kralju :-) , svaka cast za tekst !!!! Ali svaka cast!  Jos ga citam....Dave opasan znalac.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: NO SECRETS- HEMIJA, TRENING, SUPLEMENTI, HRANA...
« Odgovor #2 poslato: Maj 29, 2018, 04:23:54 posle podne »
"...2200 godine Srbiji... " hahahahhahahaha kralju :-) , svaka cast za tekst !!!! Ali svaka cast!  Jos ga citam....Dave opasan znalac.

dave je OPASAN..mnogo opasan znalac i od kada se skinuo sa hemije, mnogo dobar covek hahahahha

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: NO SECRETS- HEMIJA, TRENING, SUPLEMENTI, HRANA...
« Odgovor #3 poslato: Maj 29, 2018, 04:27:36 posle podne »
Pa kad vidis slike od pre tako i deluje hahahaha

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: NO SECRETS- HEMIJA, TRENING, SUPLEMENTI, HRANA...
« Odgovor #4 poslato: Maj 29, 2018, 04:30:11 posle podne »
Pa kad vidis slike od pre tako i deluje hahahaha

:D