April 27, 2024, 06:28:11 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko pocetka u treningu  (Pročitano 2772 puta)

Van mreže goran stanic

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Pomoc oko pocetka u treningu
« poslato: Jun 05, 2018, 04:26:34 posle podne »
Pozdrav svima imam 16 godina visina 172cm tezina 62kg sa salom na stomaku a ostatak tela mrsav vec dugo razmijam da pocnem da treninram u zadnjih godinu dana sam par puta pocinjao medutim max 2 nedelje pa onda prestanem i sad sam odlucio da ozbiljnop pocnem da treniram ovde cu vam izneti neke moje probleme i planove  .operiso sam bruh/kilu/herniju/pre 4 ipo meseca i zbog toga sam odlucio da ne radim vezbe koje mnogo opterecuju abdomen pa bi bio zahvalan ako bi mi mogli reci neke vezbe za noge koje ne opterecuju mnogo abdomen i dal  bi mogao da radim benc posto ima mnogo naprezanja   
Takodje sam kad sam pre kao "vezbao" da kad radim biceps dobijem bolove ispod bicepsa tjs  kod tetiva npr:ja uradim jednu seriju bicepsa sa laksom tezinom i odma ne mogu da ispravim skroz ruku kao da su mi se zgrcile tetive i zbog toga pre nisam ni "radio" biceps
Nemam mogucnost da idem u teretanu zato sto zivim u omanjem selu i da bi doso do prve normalne teretane  morao bi da idem u grad 26+kilometar pa sam sa drugom resio da napravimo neke sprave kupimo tegove i napravimo neku mini teretanu tako da se prvenstveno oslanjam na vezbe sa bucicama i sipkama
sto se tice ishrane razmisljam da zbog leta idem neku definiciju sa blagim kaloriskim deficitom  glavni izvor proteina ce mi biti jaja domacih 11 komada na dan medjutim za ostatak ishrane mi ostaje kevina kuhinja zbog nedostatka finansija
takodje na pocetku treniram celo telo(bez nogu) 2 nedelje a onda da treniram tipa 4 puta nedeljno jedan dan treniram jedan odmaram
sta vi mislite o ovim problemima gore i dal bi ovak trening i ishrana mogli da dovedu do nekog rezultata zurio pa dosta toga nisam napisao slobodno pitajte

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Pomoc oko pocetka u treningu
« Odgovor #1 poslato: Jun 05, 2018, 04:38:37 posle podne »
Pozdrav i dobrodosao Gorane.
Prvo da pohvalim tvog druga i tebe sto se odlucili na takav korak jer je uvek lepo videti mlade ljude koji zele da se bave sportom.
Kao sto si mozda video mi ovde pisemo realno tj. malo smo mozda 'grublji' ali to sve u cilju da bi smo dalji sto bolji odgovor.
Improvizovana teretana, nesredjena ishrana, trening  bez progresivnog opterecenja nece moci da dovede do nekog ozbiljnijeg napretka.
Svakako da ce telo odreagovati na tezinski trening jer se sa time susrece prvi put medjutim postavlja se pitanje sta dalje tj. nakon odredjenog perioda kada napredak stane.
Takodje, pitanje je, kao sto sam spomenuo, da li cete moci adekvatno da opteretite misic s obzirom da pravite kucnu varijantu teretane. Ne kazem da teretane u kucnoj izvedbi ne mogu biti dobre ali ste ograniceni brojem sprava, nema mnogo improvizacije itd...
Savet je da se malo bacis na citanje tekstova o ishrani i treningu, vidis kako bi to trebalo da izgleda pa opet razmislis kako ces i sta ces..26 km je bas puno...
ps. noge se nikada ne preskacu.