April 19, 2024, 12:02:45 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Smršati pre teretane?  (Pročitano 5910 puta)

Van mreže brokenclocks

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Smršati pre teretane?
« poslato: Jun 10, 2018, 05:40:41 posle podne »
Pa ovako, imam 15 godina, nikada se nešto posebno nisam interesovao za to kako izgledam, do poršle godine. Baš dosta sam smršao i izrastao ali i dalje nisam zadovoljan izgledom. Nekako ne izgledam proporcijalno, ramena su mi prilično uska. Eh sad, ja se pitam da li bi mi naškodilo ako bi sada krenuo u teretanu(u smislu da li bi trebalo još da smršam)? Imam 78kg i visok sam 187cm. Hvala unapred  :)

Van mreže Alex_R

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.113
  • IG: rista.fitness
Odg: Smršati pre teretane?
« Odgovor #1 poslato: Jun 10, 2018, 08:10:11 posle podne »
Pa ti ćeš još da rastes, 15 god, ramena će doći... u teretanu možeš da kreneš ako imaš nekoga ko će da te vodi kroz sve to, da se ne budalasas kao 90% tvojih vršnjaka tamo. Malčice počni i da vodiš računa šta jedes, znam da nemaš kontrolu nad tim, ali gledaj da bude sto više mesa, jaja, pirinča, krompira, povrća...
My biggest competition is always myself. I mean no disrespect, but I do not look at any of the guys as being my competition for the simple reason that I can't control how they're going to look. I can only control how I look.
Ronnie Coleman

Van mreže brokenclocks

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Smršati pre teretane?
« Odgovor #2 poslato: Jun 10, 2018, 11:07:00 posle podne »
Kuku valjda neću više rasti  ;D, hvala puno! A da li misliš na ličnog trenera kao nekoga ko će da me vodi kroz ovo?

Van mreže Alex_R

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.113
  • IG: rista.fitness
Odg: Smršati pre teretane?
« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2018, 01:21:51 pre podne »
Kuku valjda neću više rasti  ;D, hvala puno! A da li misliš na ličnog trenera kao nekoga ko će da me vodi kroz ovo?

Trener ili neki iskusniji drugar koji će te polako uvesti u sve ovo. Da se ne povredis i ne naučiš pogrešno da treniraš.
My biggest competition is always myself. I mean no disrespect, but I do not look at any of the guys as being my competition for the simple reason that I can't control how they're going to look. I can only control how I look.
Ronnie Coleman

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Smršati pre teretane?
« Odgovor #4 poslato: Jun 11, 2018, 02:47:41 pre podne »
Kuku valjda neću više rasti  ;D, hvala puno! A da li misliš na ličnog trenera kao nekoga ko će da me vodi kroz ovo?

Rast ne mora nuzno da znaci u visinu,generalno ces da se "razvijas" i tvoje telo ce izgledati bolje i bolje... :)

Poslusaj Aleksove savete i obavezno ako kreces u teretanu nadji nekog iskusnog u koga imas poverenja da te kroz vezbe sprovede kako se ne bi povredjivao bez ikakve potrebe.. :)

Van mreže brokenclocks

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Smršati pre teretane?
« Odgovor #5 poslato: Jun 11, 2018, 08:56:13 pre podne »
Važi, hvala puno!  :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Smršati pre teretane?
« Odgovor #6 poslato: Jun 11, 2018, 10:30:04 pre podne »
Ako sa 15 imas tu visinu , rasces ti jos... za novije generacije 187 je prosek, vi ste svi kiklopi postali :-) neki sport ne bi bio na odmet, a ako ces da krenes u teretanu obavezno, ali obavezno neko da te provede kroz vezbanje. Biraj teretanu koja ima dosta sprava takodje, da mozes da kombinujes trening. Nekog iskusnijeg trenera, koji je voljan da radi sa decom...

Van mreže brokenclocks

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Smršati pre teretane?
« Odgovor #7 poslato: Jun 11, 2018, 08:33:04 posle podne »
Ako sa 15 imas tu visinu , rasces ti jos... za novije generacije 187 je prosek, vi ste svi kiklopi postali :-) neki sport ne bi bio na odmet, a ako ces da krenes u teretanu obavezno, ali obavezno neko da te provede kroz vezbanje. Biraj teretanu koja ima dosta sprava takodje, da mozes da kombinujes trening. Nekog iskusnijeg trenera, koji je voljan da radi sa decom...
Istina hahah, pa treniram plivanje. Ne znam koliko je to dobro ali eto. Važi, hvala! :)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Smršati pre teretane?
« Odgovor #8 poslato: Jun 11, 2018, 09:03:03 posle podne »
pa treniram plivanje. Ne znam koliko je to dobro

Ekstra!

Van mreže brokenclocks

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Smršati pre teretane?
« Odgovor #9 poslato: Jun 12, 2018, 11:51:19 pre podne »
Aa da, zaboravio sam nešto da pitam. Naime, imam “krilate lopatice”. Da li ovo predstavlja neki problem za rad u teretani i ako da, kako ih ispraviti?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Smršati pre teretane?
« Odgovor #10 poslato: Jun 12, 2018, 12:11:56 posle podne »
koji je voljan da radi sa decom...
Ovo je dosta bitno. Znati prilagoditi trening momku( detetu) od 15 god.
Na te lopatice ces nabaciti mesa vremenom ali samo polako i postupno.

Van mreže Rade Merdovic

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 498
Odg: Smršati pre teretane?
« Odgovor #11 poslato: Jun 12, 2018, 01:13:19 posle podne »
Imam ja te kako ih zoves krilate lopatice bar sam ih imao..nikakav problem naravno jednostavno treba mesa da nabacis tu

Van mreže brokenclocks

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Smršati pre teretane?
« Odgovor #12 poslato: Jun 12, 2018, 08:58:38 posle podne »
Važi, hvala.  :)