April 29, 2024, 01:44:18 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Plan ishrane  (Pročitano 1945 puta)

Van mreže Petar011

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Plan ishrane
« poslato: Jun 23, 2018, 04:24:56 posle podne »
Pozdrav.Treba mi pomoc oko ishrane pisao sam i ranije ali nije bilo bas najbolje jedva sam nesto skarabudzio.U medjuvremenu sam malo vise citao,raspitivao se itd.Pa pisem opet da vidim koliko sam napredovao ;D
23 godine 100kg 190cm
U danima pauze- Proteini: oko 170 g UH: oko 40 masti: oko 90 kalorije izmedju 1700 1800 nisam bas siguran za ove podatke otprilike pisem
1.3-4 cela jaja,30g govedje prsute,20g gauda sira,30g oraha ili badema,salata
2.130g junetine i salata sa maslinovim
3.150g belog mesa i 200g pecenog krompira
4.150-200g ribe(tu nisam siguran koju) jel moze pastrmka,tunjevina ili skarpina? 20 g oraha ili badema i salata sa maslinovim

U danima treninga: P-170 UH- 120 M-70
1.isti kao i u danima pauze
2.trening pa nakon treninga whey 1,5 merica sa 50g cornfleksa nakon otprilike 2h 100g piletine,200g krompira pecenog,salata
3.150g belog mesa i 100g tonus hleba ili krompira
4.150-200g ribe sa salatom i maslinovim,20g oraha ili badema
Razmisljam da ubacim omegu 3 dve tablete ujutru i vitamin C od 500mg
Cilj:mrsavljenje

Van mreže Petar011

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #1 poslato: Jun 23, 2018, 04:27:40 posle podne »
Zaboravio sam da dodam da sam alergican na pirinac i da u toku treninga pijem 10g BCAA a posle treninga sa proteinom dodaom i 10 g glutamina

Van mreže Alex_R

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.113
  • IG: rista.fitness
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #2 poslato: Jun 23, 2018, 05:12:34 posle podne »
Isti problem kao i dečko koji je pisao juče, prekjuče kad već... imate premalo makrosa, pogotovo hidrata. Dan odmora, 40uh?! U danu treninga samo 120... premalo. Unos proteina ti je korektan. Masti si isto ok tu. Gauda i orah zajedno, zašto? Pitanje za ribu, može pastrmka, može skusa, oslic... tonus hleb nepotreban, ako ne može pirinač rotiraj ovsene, krompir, kinou, batat, cornfleks kao prvi hidrati posle treninga ok...
« Poslednja izmena: Jun 23, 2018, 05:15:29 posle podne Alex_R »
My biggest competition is always myself. I mean no disrespect, but I do not look at any of the guys as being my competition for the simple reason that I can't control how they're going to look. I can only control how I look.
Ronnie Coleman

Van mreže Petar011

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #3 poslato: Jun 23, 2018, 08:59:13 posle podne »
Hvala na odgovoru.Mislis da i u danima pauze i danima treninga ubacim recimo vise krompira ? Gauda i orah nemam pojma zasto ali nzm kad te masti da ubacim pa kao ajde tad a zasto gauda nzm ni to to sam nesto sklapao sam.A ne moze skarpina ? to bi mi najvise odgovaralo ako bi moglo jer imam neku kombinaciju na veliko pa te zato pitam.Da izbacim gaudu iz dorucka ili orahe to te nrzm ? Hvala ti jos jednom

Van mreže Alex_R

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.113
  • IG: rista.fitness
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #4 poslato: Jun 23, 2018, 09:42:04 posle podne »
Da, treba više i nemoj deliti hidrate na dane treninga i odmora, jednostavno napravi rotaciju i udri, to je lični savet. Dakle svaki dan drugaciji unos hidrata a masti i proteine drži isto. Sto se gaude tiče, lično sam koristio na ketu recimo sa jajima ujutru i imao sam super rezultate ali kada imam hidrate ne uzimam to. Tako da opet lični savet, izbaci a orahe ostavi slobodno. Za skarpinu zaista ne znam, nikad jeo nikad imao dodirne tacke, pogledaj nutritivne vrednosti pa proceni. Ako je slično skusi ili pastrmci udri kolko ti volja. I da ti se nadovežem na omegu i vitC, oboje slobodno, šta više poželjno, s tim da ti vitamina C treba i više, slobodno oko 2gr, posle doručka i posle treninga ja uzimam po gram.
My biggest competition is always myself. I mean no disrespect, but I do not look at any of the guys as being my competition for the simple reason that I can't control how they're going to look. I can only control how I look.
Ronnie Coleman