Mart 28, 2024, 07:31:58 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: YAMAMOTO SERBIA ARTICLES  (Pročitano 177930 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: YAMAMOTO SERBIA ARTICLES
« Odgovor #150 poslato: Jun 14, 2019, 12:55:43 posle podne »
Nema veze s kalorijskim unosom jedino ima veze sa vašom željom da smršate ili da budem precizniji željom da se ne odreknete ukusa slatkog samim tim i informacijom “da li želim da smrsam”?🤔

Zašto ne iskoristiti napredak civilizacije, slažem se, isto tako možete isprobati svoje don žuanske ljubavne sposobnosti na devojci kojoj ste platili usluge ili se dobro našljemati bezalkoholnim pivom. 🤨

Pa isto je zar ne?
Ipak ne, jer tako stvari ne funkcionišu.
Nemaš prevare u situacijama gde si sam jer nemaš koga prevariti osim eto prevaranta. 😎

“Hvala treneru na Vašoj dijeti nisam gladna” je recenica koju pišu treneri, a glad mora postojati, možda ne fizička ali ona decenijsko usadjena plejadom ukusa, mirisa i boja mora.
Dakle moraš se odreći tog kolaža ako želiš novo telo.
Novu glavu prvo pa novo telo.

Da me ne shvatite pogrešno nije cilj golgota ionako svi mi ovo radimo iz hira, cilj je novo ja u najcistijem obliku.
Prvo čisto jer si tačno pojeo sto si zamislio, osećaš se lagano, nisi naduven, nisi otečen, ležeš srećan budiš se još srećniji jer si prvi put uradio nešto pošteno. Pa drugi pa peti pa četrdeseti i onda se budis fit.

Taj osecaj nećeš imati sa veštačkom palačinkom i praznom koka kolom znaš i sam. ✋✋

Prvo nećeš imati osecaj lakoće jer ćeš biti put nepoznanica u vidu aspartama a drugo prevarant si nisi lak.

Mi smo tek generacija zero koja dolazi pa nus pojave za naše zdravlje još nisu isplivale ali trenutne kao poremećene transeminaze jetre (kao kod alkoholičara) su vidljive posle forsirsnja veštačkih zaslađivača.

Kao pazis a iznutra ne pazis ne ide fitness drugaru, jasan je meni cilj ali me barem donekle razumi.

Marko Boskovic / Body Reborn


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: YAMAMOTO SERBIA ARTICLES
« Odgovor #151 poslato: Jun 20, 2019, 02:14:38 posle podne »
Prvi metak (onaj koji zaustavlja) i najbitniji naravno ide u vaš odbrambeni mehanizam i prebacivanje krivice. 😊

Od kad ste napunili 3 godine niko više nije imao pristup vašim ustima i tu je tačka stavljena. Ni posao, stres, društvo, deca..Sve sto je ubaceno u ista je direktno i nikako drugcije totalno Vaša volja i ničija više. Znaci ti si napravio to sto si napravio tj ja.
Kažeš sebi ja sam kriv ali ne ono svinja sam nego “kriv sam” koje će proći na detektoru laži .

Čestitam, misliš da je sitnica ali je to ogroman korak jer si svestan svoje upravljačke aparature. Ako volanom skreneš desno znaci možeš skrenuti i levo.
Idemo fizioloski.

Šta trebam jesti? 🤔🤔
Najveća greska u 99,9% slučajeva je pomisao “šta trebam jesti da bih smršao/la”
Sama pomisao je utopijska jer zelite da unistite sebe ili deo sebe. Spalite, sagorite, unistite su prefiksi upućeni salu koje je deo vas i bacaju vas i vaše telo u totalnu konfuziju. Kako mogu teziti ka zdravlju, lepoti i lakoci sa ovako destruktivnim pojmovima?

Pomisao “šta trebam jesti za normalno funkcionisanje ___ kilograma (upisi željeni broj)” je pravi put.
Taj visak je deo mene, verovatno je posledica predjasnjeg perioda, živeo sam bez njega, živeću opet.
Znaci kompletan fokus na telo bez viska, prema njemu krojite plan ishrane, fizičku aktivnost i život generalno ali potpuno kontrolisano i realno.
Jer ako je voz ispao iz šina i svog komfora za dve sekunde, sigurno ga neće vratiti za dve sekunde i on nastaviti svoj put. Zato sto je doživeo katastrofu i prvo će ga opraviti, postaviti pa pokrenuti.

Tako i vaše telo. Znam, putnicima se zuri ali shvatite to kao transsibirsku železnicu.
Možeš se nervirati jer kasnis (vremensko ograničenje) ili uživati u predelima oko sebe (uživati u predelima oko sebe) koji dan više.

Ne da mi glava mira jer je bitnija od sledećih stavki, izvinjavam se sad tek fizioloski.

Četiri etape😞
Glava sredjena etapa br jedan. Pišem etape jer je konkretan period breme i totalno nepotrebna jedinica u ovom životnom preporodu.

Prilagodjavanje i osluskivanje, polako saltanje na cistu hranu, neprimetno menjanje sitnica, ne hvala uzrecica, aktiviranje tela, male igrice da li mogu ili ne, male pobede i pretvaranje karaktera u rutinu. Tu ćete primetiti ne toliko željenu fizičku razliku koliko rasterećenje, funkcionisanje i gubljenje težine odredjenih radnji. Zadržite se koliko je glavi potrebno za novi klik, imate tuce malih pobeda na redu je ono pravo.

Etapa dva je pravi udarac.
To vam je ono kao životna prekretnica, ulaganje u posao, sto kockari kažu all in.

Ako je all in zapamtite možete izgubiti i blagodeti etape br 1 i glave i poljuljati sva svoja nadanja, okliznuti se i vratiti u gore stanje nego u kojem ste počeli.

Yo-yo ga zovu. 😱

Dakle siguran si, idemo.
Uložio si sve imaš period u kome ćeš trpeti i ujedati u isto vreme. Totalno kontra od svega sto sam gore prezentovao, bićeš gladan i radićeš vise, nećeš se osećati komforno jer zelis nešto atipicno za svoje telo.
Napravićeš striktan plan i kompromisa više nema, kredit je podignut i rata mora da se plati. I dalje slušaj telo nije cilj da umreš već ponovo rodiš. Cilj imaš (vremenski nikako ograničen), osetio si kako sad samo čekaš da se posao razradi i kredit poceti otplaćivati sam sebe.

To je period u kom konkretno vidiš fizicke promene i to te posebno motiviše da gazis dalje.
Zakocilo, poslu je potrebna inovacija

Etapa tri
Postao si kapetan gusarskog broda. Pitate se zašto bas gusarskog, pa zato sto je sve pod konac ali pobuna može izbiti svake sekunde.
Iskustvo mi je pokazalo da je psihički ovo najteža etapa.
Period u kojem vi totalno sad upravljate vašim telom hranite i trošite po želji ali glava vadi informacije još od pre etape jedan i same pomisli na promene u ishrani. Imaš rajsko voće ali na kašičicu taj fazon ogranicenja. 👌

Trosis i radiš čist ekonomski koncept svake velesile, mašinerija ali ne tolika da ćeš izgoreti 3000 kcal.
U ovoj etapi ćeš naučiti sve reakcije tela, razlike između potrebe za energijom i želje za energijom i postaviti stubove svog novog hrama.

Etapa četiri 😎
Slična etapi jedan totalno rasterecena ali u dužem periodu da telo utvrdi gradivo (uništi ispražnjene masne ćelije). Održavanje i stvaranje komfora na broju koji si gore napisao na crti. Stari novi ti. Znas kako si ispao iz šina, nećeš to ponoviti jer bukvalno i ne možeš.

Verovatno si ubio bezbriznost tanjira zauvek ali šta da ti kažem, i kad si završio školu nisi život zamišljao ovakvim.
Stižemo u Peking
Hvala na čitanju

Marko Boskovic / Body Reborn

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: YAMAMOTO SERBIA ARTICLES
« Odgovor #152 poslato: Jun 20, 2019, 02:23:07 posle podne »
pa to je ono , sto si duze u dobroj formi, to telo ima manje sanse da je pokvari...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: YAMAMOTO SERBIA ARTICLES
« Odgovor #153 poslato: Jun 21, 2019, 12:58:54 posle podne »
U bilo kom trenutku, vaše telo će biti u bilo kojem od ova dva stanja:
.
Ili ste u anaboličkom ili kataboličkom stanju.

• Biti u anaboličkom stanju je dobra stvar. To nema nikakve veze sa steroidima i sa rastom na pozitivan način.

• Katabolizam je nesto gde vaše telo u osnovi gubi vreme. Tri faktora doprinose kataboličkom stanju.
*Ne radim.
* Ne jedem dovoljno dobre hrane.
* Nema dovoljno odmora.

• U kataboličkom stanju rizikujete da vaše telo postane kanibalizirajući mišić.

• Biti u anaboličkom stanju postiže se kroz tri glavna faktora: trening, dijeta i odmor. Moraš da treniraš, ali pametno.

• Da bi se razumelo kako sačuvati mišić dok gubimo masno tkivo, korisno je razumeti biološku motivaciju ovih procesa.

• Tokom perioda smanjenog unosa kalorija, vaše telo mora kompenzovati ovaj nedostatak energije.

• To čini tako što razgrađuje masti u masnom tkivu i proteine ​​u mišićima da bi se koristila u sintezi glukoze koja se koristi za energiju (ovaj proces se naziva glukoneogeneza).

• Dakle, pazeći da vaše telo ima proteine ​​u krvotoku stalno će smanjiti verovatnoću da će doći do mišićnog tkiva za te proteine.

• Zbog toga često treba da obezbedite svom telu dovoljno proteinskih izvora kroz vašu ishranu.

• Ciljati na 3+ grama proteina po kilogramu telesne težine raspoređenih kroz 5-7 obroka.

• Ovo će osigurati da vaše telo uvek ima te proteine ​​na raspolaganju u krvotoku i čineći da dvaput razmisli o dodirivanju tog teško zarađenog mišićnog tkiva.

• Kada dobijete mišiće dobićete i malo masti (anabolički putevi).

• Kada izgubite na težini, izgubit ćete masnoću i neke mišiće (kataboličke puteve).

• Ovo povezivanje masnog i mišićnog tkiva je neizbježno i to je upravo kako funkcionira tijelo; prihvatite ga .. Ali uz pravilan vremenski raspored hranjivih tvari to možete minimizirati !!

• To znači da je skoro nemoguće dobiti mišiće i istovremeno izgubiti masnoću.

• Beskrajna potraga za bodibildingom je više mišića i manje masnoća, ali oboje odjednom je izuzetno teško!

• Kada gradite mišić (anabolički) težite da smanjite masnoću i kada gubite masnoću (katabolički) ciljate da smanjite gubitak mišića.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: YAMAMOTO SERBIA ARTICLES
« Odgovor #154 poslato: Jun 26, 2019, 02:55:52 posle podne »
Konstantna istrajnost. 💪💪

Drugačije ne mogu opisati, vuče ka izdržljivosti ali je daleko od toga jer vam muka nije potrebna osim tog tupog osećaja iščekivanja sekundare na traci ili periode koju ste sebi zadali.
Adaptacija je nemoguća jer u suštini i ne radite ništa protiv svog tela, osim sto želite rešiti se viska, kao i ono.
Vreme koje morate provesti zarad ocekivanog cilja.
Matematičkog cilja, jedinog brojčano ogranicenog u celoj fizičko fitness diet indrustiji.

Kako?
Veoma lako, broj kalorija utrošenih naspram unetih i koliko preko iz masnih naslaga.
Ok, salo je akumulirana energija za “ne daj bože”, ako smo je akumulirali sad je trenutak za iskoriscenje.
Za trenutnu energiju i dušu u nosu zadužen je ATP i glikogen jer je proces stvaranja energije brz.

Zašto jedino cardio garantuje definisano gubljenje masnoća?
Zato sto će Vas jedini dovesti do stadijuma da telo koristi energiju iz masnih ćelija a ne mišićnih i na vama prepustiti koliko ćete se tu zadržati.
Zašto nije popularan i kompetentan za prodaju?

Jer iziskuje:
trenutno dug vremenski period (skupo),
posvećenost i identičnost ostalih činioca (skupo, nepoznato, teško)
konstatu (sve)

Ko je to prvi shvatio (pioniri grupnih treninga) pije martini promućkan ne promešan.

Dakle imamo puls u intervalu od 115-130 i nakon 20 minuta trošimo 40% kalorija iz glikogena a 60% kalorija iz masti,
a nakon 40min 20% kalorija iz glikogena a čak 80% kalorija iz masti.
Direktno topiš salo!

San snova znam ali ima mali problem, gorepomenuta stavka 2 “identičnost ostalih činioca” i siljenje konstante.

Uprošteno:
Unosiš 2400kcal dug period
Trosis ____ dug period

Cardiom trosis još _____ toliki period
Svaka oscilacija u ovom delu ruši matematički deo cardijanja.
Znači vojnik životnih navika i možeš očekivati brojčano kontrolisanje svog tela.

Ne postoji varijanta “ne ide” ako je sve uklopljeno kako treba!

Idemo dalje, ko vam magli naočare.

Uporedbe
Bezmasnih sportista i izvlačenje zaključaka.
Maratonac extremna potrošnja-svega
Sprinter (oni zgodni) vizuelno nikakva potrošnja, istina potrošnja i cilj bezmasno telo zbog nepotrebne težine pri obavljanju radnje definisane vremenom (cilj nije fizički izgled)
Da punačak trci ispod 9,58 opet bi bio zlatan.

Izvlačenje pojedinaca iz grupnih treninga
Crossfiter
Proporcionalno rukometaši manji bf nego crossfiteri, polako ne kucajte koment, ljudi koji treniraju rukomet i ljudi koji treniraju cf i procenat masnoće na telu ne fizički izgled.

Zašto onda ne rukomet?
Ko će to prodati i kako.
Dalje ono sto je ljudima ogromna boljka a to je izgled lica utrenirane bezmasne osobe.

To nikad nigde ništa procitali ali shvatićete sad.
Ljudska potreba za zadihanošću, pulsom preko 150, osećajem samokazne i slobode valjda.
S čim je to povezano mogu da nagadjam ovako: orgazmom ili uspešnim begom od životinje, drugo rešenje nemam.
Lice bez daha u kriku isfajtano kao mokro-objasnjenje svih grupnih trening sistema, svih slika u novinama i na kutijama suplemenata.

Taj izraz prodaje.
Čoveka koji gazi traku 60min ne, jer će biti onako normalan, malo znojav.

Napominjem, svaka fizička aktivnost stvoriće potrošnju ali cardio konkretno ciljanu brojčano definisanu.
Napomena2 pravilna ishrana u deficitu kalorija uz svaku fizičku aktivnost gubićete masne naslage.

Extremljenje ima kontra efekat, verovatno ste do sad se upoznali s tim.
“Ali ja volim život” ma šta to značilo ili kako da ne postanete rob pardon vojnik životnih navika:

Dan 🙂
Je dan u rezimu sa definisanim kalorijskim unosom i zacrtanim-odradjenim cardiom, dan u kome ćete leći u krevet sa onim osećajem fitnessmodela u crno belom koloru

Dan 😐
Je dan u rezimu sa definisanim kalorijskim unosom (I NEŠTO PREKO) i zacrtanim-odredjenim cardiom koji će anulirati to nešto preko i vratiti vas u bazno stanje

Dan ☹️
Je neplanirani dan totalnog haosa, dezertera bez dogovorenog kalorijskog unosa i bez treninga ili sa, svejedno je.

Zaključak biću 🙂 jedan i 😞 drugi dan i biću isti je lepa priča ali nemoguća jer mnogo mnogo više i lakše pojedemo nego sto potrosimo, zašuntavimo savršenstvo sistema i blokiramo proces mršavljenja. (Ovo ne bi bilo moguće da nismo izmislili jeftine kalorije).

Priče 300 kcal u pola sata i slične su priče jedino ako ne preskačete vijacu bez prekida, a i u tom slučaju glikogen pa mišić je najbolji izvor energije
300-400kcal u sat vremena je već realnijie i izvor fokusiraniji na mast.

Cardio niskog intenziteta=topljač masti

Izvol’te
Marko Boskovic/Body Reborn

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: YAMAMOTO SERBIA ARTICLES
« Odgovor #155 poslato: Jul 16, 2019, 02:34:14 posle podne »
PROTEINSKI " GOLUB" 😈😈

Ne morate biti bodibilder da biste znali o tzv "protein farts" ili proteinskom golubu :D

• Bez obzira da li ste iskusili proteinske prdeže kao druga ili treca neduzna strana ili ste vi glavni topdzija, znate da su karakteristični po svom snažnom mirisu i sposobnostima da se zadrzavaju u neobjašnjivo dugom vremenskom periodu.🙂

• Zašto vam protein daje gasove?🤔

• Potrebno je mnogo energije da se protein pretvori u energiju, više nego kod ugljenih hidrata i masti.

• Kada razbijemo taj protein (u stomaku naravno), nusproizvodi koji su ostavljeni su ozbiljno smrdljivi gasovi: uglavnom azot, ali i metan i sumporovodik.

• Vodikov sulfid je ono što proteinima daje njihov čuveni, odvratni, i odmah prepoznatljiv miris.

• U stvari, ovaj „pozitivni balans azota“, kao što je poznato, je apsolutno ključ za rast i izgradnju novih mišića, ali...... ovi gasovi moraju nekako pobjeći.Upsi...

• Nakupljanje azota u vašem telu do tačke kada više"pucate" nego što je normalno verovatno je dobar znak da dobijate pravu količinu proteina koju vaše telo treba da bi izgradili novi mišić.

• Međutim, ako se osećate naduvanim, to može da vas spreči da se koncentrišete na obavljanje posla do svoje granice, da upropastite vaše performanse i da smanjite rezultate bodybuildinga.

• Kako zaustaviti "golube" proteine?🤔

• Preparat koji se zove Levoris je indikovan za borbu protiv meteorizma i odlaganje fiziološke eliminacije crevnih gasova.
.

• Levoris takođe obezbeđuje aktivni ugalj, što doprinosi smanjenju prekomerne postprandijalne nadutosti.

• Osim toga, prisustvo enzima alfa-galaktozidaze potiče apsorpciju kompleksnih UH, čime se dalje smanjuje proces fermentacije i ometa formiranje plina.

• Razmislite o dodavanju pre i pro biotika
Creva u ravnoteži s dobrim bakterijama dolazi s velikim brojem pogodnosti, njihovom sposobnošću da pomognu u apsorpciji proteina.

• Digestivni enzimi igraju osnovnu ulogu u podržavanju delovanja gastrointestinalnog sistema, a njihov nedostatak može stvoriti neugodne poremećaje kao što su poteškoće u probavi, što rezultira nižim unosom nutrijenata.

• Bromelain Enzim pomaže u razgradnji aminokiselinskih veza u proteinima, što doprinosi dobrom varenju.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: YAMAMOTO SERBIA ARTICLES
« Odgovor #156 poslato: Jul 16, 2019, 04:26:48 posle podne »
jagoda :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: YAMAMOTO SERBIA ARTICLES
« Odgovor #157 poslato: Jul 17, 2019, 05:56:08 pre podne »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: YAMAMOTO SERBIA ARTICLES
« Odgovor #158 poslato: Jul 25, 2019, 02:51:10 posle podne »
Prodavnica zdrave hrane, osecaj mi je kao u crkvi ono dobro je sto sam ovde ali zelim sto pre napolje. Verovatno mirisi i svi cudaci oko mene. 😈

Samo ime stvara osecaj bezbriznosti i rasterećenje sto je normalno (i ja bi da sam vlasnik) neko iskoristio.
Secam se pionira i u startu je sve bilo ok, čajevi, semenke i koštunjavo voce. 😍

Prodavnici je cilj prodaja jer od zdravlja nema leba pa se malo poradilo na proizvodima pod i dalje savršenim nazivom.
Sta je tu sve problem. Generalno sto je i u marketu.

Secer,
mast,
natrijum.

Iako je valjalo nesto od semenki spojene su u fantasticno sjajnu stanglu. Naravno medom. 😅

Med je mislim jedina namernica Bog! neuništiva nasim pisanjem i sastavom. Pronadjen u piramidama u jestivom stanju woow pa nisu imali secer u kockama i on bi bio u jestivom stanju jer se secer ne kvari. 😱

Kao ni kiselina :).
I kao spas varijante zasladjivaca bez kalorija natpis STEVIA preko celog proizvoda i zakonski cisto a unutra 3% stevie ostalo dextroza (razlika u ceni 1:10)
Idemo dalje.

Slane varijante integralnih dzidza bidza. Tesko da bi neko pojeo brasno bilo kog oblika da nije lepo umasnjeno i usoljeno. I ti lepo uzivas u healty grickalici (sastava karton+ulje+so) i lezes sa osmehom jer je trba puna a ti si jeo cisto ili zdravo.

Koštunjavo voce (skupo u pm) ali opet ukus nam daje so i to sto je imalo valjalo pada u vodu. 😁

I zato kazem po stoti put lagodnije se osecam okruzen mesarima .

Kupio sam 60gr proteina, 10gr masti i mirno spavam a ne kao zrtva svoje gluposti ili lenjosti, taman posla da procitam.
zdravohransko

cao
Marko Boskovic/ Body Reborn

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: YAMAMOTO SERBIA ARTICLES
« Odgovor #159 poslato: Jul 27, 2019, 04:32:21 posle podne »
PROCITAJTE - OBAVEZNO! Verujte da ce vam se svideti!

Odgovoricu na skakljiva pitanja ljudi koji mi se javljaju sveobuhvatno:

“Imam konstantan umor”-imaš konstantnu lenjost- MRSH!

“Mislim da mi ie niži nivo testosterona”- ako je uopšte imaš, promeni ženku pa donosi zakljucke ..Op!

“Mislim da mi je poremećena štitnjača”- nešto na šta se naježim. Uffff

Dve sekunde vam je potrebno da izguglate izgled osoba sa hypo ili hipertireozom i sramotno pogledate sebe u ogledalu. Otkud vam pravo da sebi prepisujete tako opaku bolest iz želje da smrsate zaboga. Pravo prema istinskom bolesniku koji se bori za normalan život?

“Poremetio rad štitnjače spremajući se za takmičenje” majke ti, pored 5 hormona u sprezi, 500gr kuvanog oslica dnevno i 5% telesnih masnoća usporio se rad..

Znate ono kad vidite psa skitnicu, rebra vidljiva, spuštene uši i tužan pogled? E to vam je stanje ljudskog tela sa 5% bf ali problem je u vašem posmatranju jer ste tužni zašto je jedna životinja u toliko loše izgleda dok je muškarac sa 5% bf Adonis-muzijak! Teško bi spartanac ratovao duže od 10min sa tim procentom masti ali eto bajke su ok.

Sretoh pre neki dan babu 81god dve kofe u ruci, forma bez viska koze šiba svaku dehidriranu psihostimulisanu bikini takmičarku.

Šta si doruckovala baba “ne znam šta je ostalo od sinoc”
“Kad si vadila krv baba” gotov sam za oterivanje u tri lepe “mani me u Slobino vreme valjda”

Možda ima poremećaj tiroide a i ne zna?

“Depresivan sam” takodje beskrupulozno usvajanje enormne količine boli zato sto si se olesio od alkohola za vikend i istrošio zalihe dopamina. Lično me je sramota sto sam ikad i pomislio da sam depresivan.

“Imam aritmije i nepravilan rad srca” normalno, jer se plašiš a i uostalom nije to mašina.

Imao klijenta koji je tu rečenicu koristio kao vid samoodbrane na treningu nogu.

Video, ali nisam doktor da sudim zakazao pregled cardiologa i jao mene bole me noge. Sada je 42 kg lakši..

“Redje idem na veliku nuždu” možda zato sto duplo manje jedeš?

“Delimično držim dijetu”- zašto delimično ne voziš auto ono sa 20% manje goriva?

“Imam ubrzan metabolizam”- idi majci poljubi ruku
“Teške su mi kosti”- .

“Malaksao sam” ciljano si sebe doveo u to stanje, nije do nalaza krvi do kretanja je.

Ovako to sve izgleda:
Imate ferari u svojim rukama, to je vase telo, vaše zdravlje, vas život, zlatni ferari, kontrolišete u krivini zaneli ste fino alal vera i onda zelite da ispravite zadnja vuca baca vas na drugu stranu, vi da ispravite ispravljeno napravite deset krugova i hvala bogu niko nije išao iz suprtnog smera. (Da li nije?)

Mnogo mnogo je sve zakomplikovano iz razloga sto nosite to na ramenima.

Svaki segment vašeg življenja je na kraju krajeva pećina.
Vaš ulov, vaša zona komfora, vaša gola ženka ili muzijak i suština nastajanja i postojanja isto kao i pre
milion godina..

Marko Boskovic -Body Reborn

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: YAMAMOTO SERBIA ARTICLES
« Odgovor #160 poslato: Avgust 07, 2019, 01:01:02 posle podne »
MAESTRALNO!! 💪💪💪👊👊

-Hrana-

Kroz istoriju nas povezuje od trenutka našeg rodjena do smrti, bilo da slavimo ili tugujemo u društvu ili sami. Sta je uticalo na globalne poremecaje u ishrani?😱😱

Glad. Osecaj koji je u savremenom svetu iskrivljeno postao strah. Od nastanka covecanstva normalno stanje totalno unisteno socijalnim predrasudama. Gladno telo-budno telo, agilnije, moždane funkcije ubrzane, stabilan nivo secera, povecano lucenje endorfina i adrenalina, telo spremno za lov ili danasnje vreme poslovni uspeh.. 😊😊😈

Svi smo mi deca ili unuci posleratnih generacija čiji je luksuz nažalost bila trpeza. Zivotinjski instikt je zasluzan za nastavak vrste i pritajeni strah da deca ne ostanu gladna je i dalje prisutan. Verovatno ste culi nekad da je debelo dete okarakterisano "zdravo izgleda". O tom sindromu pricam.. Navike u ishrani su ostale iste, vremena se promenila, posao postao sve vise staticniji. Kako obično u zivotu biva, kad je bal nek je maskenbal, secer dozivljava svoj industrijski procvat.
Mozgajuci kako da uvecaju svoje bogatstvo, svetski lideri su dosli na genijalnu ideju🙂

Protein-skupa sirovina, bezukusan, stvara osecaj sitosti-popljuj markentiski

Masti-relativno skupa sirovina, stvara osecaj sitosti, dosta je ima u privatnoj radinosti-popljuj marketinski
Secer-jeftina sirovina, ukusan, stvara osecaj gladi i zavist-trpaj u sve dorucak, uzinu zabavu..

Cilj je profit, milioneri postaju milijarderi, a mi.. dijabeticari, oboleli od raka, kardiovaskularnih bolesti, umorni u potrazi za kratkim vidom energije.

Pazite sve se to dešava u 50-60god sto je jedna generacija a postojimo sest miliona godina, znaci jedan treptaj u covecanstvu a toliko sranja smo napravili...😎

Smanjena fizicka aktivnost, poremecen bioritam, stres, kalorijski suficit su doveli do toga da pravimo nove konfekcijske brojeve i povecamo smrtnost od kardiovaskularnih bolesti za 400%! Za jedan treptaj..😊

Mi smo tu da pomognemo i bicemo glasni budite ubedjeni u to. Ne pricamo o dijetama jer dijete su ogranicene datumima i sta posle? Smršao si i nastavljaš po starom? Nema starog, nema novog rezima ishrane vec samo i jedino pravilnog. Vrati svoje navike koje su ti u genu zapisane, prenesi ih na svoje najblize, obrisi im zamagljene naocare i pokaži kako je kad si ziv. Nece biti lako ali ce biti lepo. Pogledaj te statue grckih bogova. Jel su grci visoki, plavi i plecati :)? Uprskali smo ok, na nama je da ispravimo inače cao..🙏🙏

Marko Marko Bošković / Body Reborn

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: YAMAMOTO SERBIA ARTICLES
« Odgovor #161 poslato: Avgust 29, 2019, 03:15:52 posle podne »
Nagradjena egzistencija; zamislite dok dišete i neko vas nagradi ukusnijim udahom? Koliko nebulozno zvuči..
Kad nešto ne znam što je to tako samo pogledam ostale pripadnike ove planete i odgovor dobijem za tren.

Svaka životinja kad tad naidje na ogroman, mogu reći bogom dan obrok i apsolutno ne ispolji nikakvu reakciju, već kreće u akumulaciju energije do sledećeg vidjenja i produžetka životnog veka. Ne jede sve već koliko joj je potrebno.

Dakle, nit lisica maše repom zbog pregaženog zeca, nit se medved raduje nemarnim kamperima niti mrav diže antene ugledavši vašu kuglu sladoleda na zemlji.

Nema emocija kad ima nema emocija kad nema.
Da presecem odmah mit busterse, psu kao i vecini domaćih životinja je usadjena ljudska osobina o nagradi, faktički su na većem stupnju razvoja samim tim prefixom domaća. Medved u cirkusu malo siledzijski ima izbor nagrade i kazne pa je donekle zadržao dostojanstvo.

A gde je naše?
Nagrada, u prvo vreme božanstvima na dobrom rodu ili lovu. Iako smo sve preduslove uradili kako treba i ostavili prirodi krajnji zaključak svest nas je naterala na mito i podsvesnu prevaru.

Ako mogu podmititi Boga zašto ne i običnog smrtnika?
Počevši od svoje dece, ni jedna beba se ne raduje sisanju ali kad treba pojesti meso a za nagradu dobiti slatkiš oči se ucakle.

Dovoljna je bila iskra za totalni haos zarad profita, čak i profiteri upadaju u svoju zamku jer je globalna mašinerija mutirala i dobila svoju dušu. Kao Skynet u terminatoru.
Čak je i u fitness i health industriji dobila naziv happy day.
Gde je zavist tu je i rešenje problema u svakom životnom kanalu.

Zavist nam opet ne pravi hrana već hormon sreće koji izaziva odredjena hrana, bio u fazonu svejedno mi onda budeš srećniji ili tužan onda bude iznivelisan sam, dodješ do te tacke da se moraš hraniti nepravilno i mnogo da bi bio normalan.
Pa tebe čekam lutko, dvadeset, trideset godina ali sam te dočekao.

Kako rešiti?
Motivisati ne znam recimo naći drugi vid zadovoljstva a ima ga iha.

Drugo pročitati me hoćeš poslušati hmm recimo da mi je momak posle objave “kako napravite trbusnjake” rekao “hvala na objašnjenju” i sutradan nastavio bruce lee trbusnjake u gymu...

Navike se teško menjaju posebno komforno, slatko, srećno zacinjene.

Barem eto znamo na čemu smo.
Dok ne dodješ kod mene e onda ne znas gde je levo
Lep dan prijatelji i obavezno dezert posle ručka, ne treba mi nego lakše se uspavam 🤗

Marko Boskovic/Body Reborn

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: YAMAMOTO SERBIA ARTICLES
« Odgovor #162 poslato: Septembar 17, 2019, 01:53:02 posle podne »
Šta očekivati prilikom izbora hidroliziranog proteina?

• Ako ste vikend ratnik i vreme u teretani sastoji se uglavnom od druženja, pricanja, selfija i nekoliko poslatih sms-a to se ne odnosi na vas.

• Ali ako ozbiljno govorite o svom napretku u treningu i želite maksimizirati svaki aspekt vašeg bodybuilding cilja, pročitajte dalje.

• Treningom izazvana upala- oštećenja mišića, zajedno sa hormonima stresa, stvara okruženje otporno na apsorpciju hranjivih sastojaka, ali hidrolizati uspevaju da zaobiđu situaciju i pruže vam materijal koji vam je već potreban za obnovu.

• Hidrolizovani protein pruža:

• Najveća količina apsorpcije proteina usled procesa hidrolize (pre varenja).

• Više od važnih molekula proteina di i tri peptida koji igraju ključni faktor u sintezi proteina, procesu izgradnje mišića u telu.

• Više aminokiselina dostavlja se vašim mišićima.
• Najbrži oporavak nakon naporne vježbe.
• Laka probava i bez naduvavanja želuca čak i osobama sa jakom netolerancijom na laktozu.
• najviši stepen pročišćavanja.

• Cena je veća, ali s obzirom na količinu isporučenog proteina razlika u cieni je opravdana.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: YAMAMOTO SERBIA ARTICLES
« Odgovor #163 poslato: Septembar 30, 2019, 02:22:16 posle podne »
TROSENJE MISICNIH VLAKANA IZAZIVA HIPETROFIJU-NETACNO 😱

Okidac za zapocinjanje samog procesa hipetrofije skeletne muskulature je uspostavljena velicina tenzije u odredjenom trajanju na aktiviranom misicu,koja se mehanizmom mehanotrasdukcije pretvara u biohemijske supstance,koje onda okidaju reakciju koju nazivamo hipertrofija.Ovo je veoma slozen proces,ni izbliza tako jednostavan kako se ranije mislilo,ali se vrlo jasno zna da je trosenje misicnih vlakana posledica korelacije izmedju biohemijske promene usled stvaranja vece koncentracije jona
 
Kalcijuma,Neutrofila,jona Vodonika,posledicno laktatnog jona,koji onda stvaraju ambijent za pojacano trosenje misicnih vlakana tj mostovi izmedju filamenata aktina i miozina /mada je to vise mehanizam pracke,pored prisutnog klizanja/ se prenapregnuto bore sa svojom medjusobnom elongacijom.Dakle,okidac je tenzija,a ne trosenje vlakana,pri cemu do hipertrofije ne dolazi dokle god je pojacana reparacija misicnog tkiva.Ukratko,trosenje misicnih vlakana je prateci efekat pocetne reakcije na izvrsenu tenziju na misicu,ali to trosenje misica ne izaziva okidanje reakcija koje vode ka hipertrofiji.Naprotiv,svako trosenje misicnih vlakana preko licnog adaptacionog limita/optimuma,stvara direktnu supresiju hipertrofije.

-NERVNE CELIJE SE NE UMNOZAVAJU 😎

Netacno.Stari model je nalagao ovakav zakljucak,jer smo primecivali razne bolesti CNS koje uzrok imaju u demenciji,a nismo imali mogucnosti da tehnologijom pratimo promene,pa se nametnuo bukvalisticki zakljucak.Sada sa sigurnoscu znamo da se neuroni stvaraju novi ,cak i u poodmaklim godinama npr 80+,ali da podrazaj za njihovo stvaranje treba da odgovara funkcionalnim mogucnostima osobe.

Ukratko,izreke i kratke strofe pesama u pomenutom slucaju.Za sve druge slucajeve,kod zdravih individua neprestano se desava proces stvaranja novih konekcija/sinapsi izmedju neurona,pri cemu se struktura CNS neprestano remodeluje,a tamo gde ima potrebe ka promenama koje iziskuju stvaranje novih neurona koji onda daju drugaciju preraspodelu i vecu gustinu impulsa,nastaju nove nervne celije.

Takodje,nacin povezivanja neurona izmedju sebe direktno zavisi u kojoj fazi pravljenja motorickih obrazaca za konkretan pokret se nalazimo.Ujedno,kod vece zrelosti pokreta potreban je daleko manji broj ponavljanja da bi se proizvelo pamcenje istih,sto je ranije bila tabu tema ,sa potpuno pogresnim zakljuccima.Npr na pocetku usvajanja motorike treba 400-500 pokreta za memorisanje,gde licimo na robote,dok kasnije je dovoljno 20-ak pokreta da dodje automatski do memorisanja,prilikom cega se javlja velika zrelost automatski,sa kreativnoscu u pokretu,sto takodje potvrdjuje praksa .

Izvor: Aragorn Strength Centar 💪💪

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: YAMAMOTO SERBIA ARTICLES
« Odgovor #164 poslato: Oktobar 02, 2019, 02:00:11 posle podne »
Cinjenice!

1.najbolji pokazatelji licnog zdravlja su misicni kvaliteti : snaga i masa, kao i krvna slika sa biohemijom, a prema licnim karakteristikama,gde visi holesterol je pozeljan, a visi trigliceridi i secer nisu.

2.TRT za oba pola je neophodan posle odredjenog broja godina, koji varira od osobe do osobe, ali vec sa 40 godina treba ozbiljno o tome razmisljati. Ovo ujedno zamenjuje 95% svih lekova i poboljsava drasticno kvalitet zivota u njegovoj drugoj polovini.

3.u treningu i rehabilitaciji prvo predpostaviti da ne znamo, pa onda saznati. Obrnuto je veoma stetno i karakterise glupe ljude. Ako ste trener, ne ucite medicinu iz knjiga za trening. Obratno vazi za medicinare. Zahvalite mi se kasnije.

4.najbolja vrsta treninga, za bilo koga, se obavlja sa opterecenjem tj tegovima, sm rekvizitima, girjama. Sve ostalo je neuporedivo manje efikasno i kraceg dometa.

5.trcanje duzih deonica nikako nije najzdravija fizicka aktivnost, a koja naglasava smanjenje misicne mase i konstantan katabolizam. Ujedno, krvna slika dugoprugasa je cesto uzasna, a stanje unutrasnjih organa zaprepascujuce lose, sto potrvdjuju pato-histoloske analize.