April 20, 2024, 11:33:05 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: povreda ledja  (Pročitano 6920 puta)

Van mreže potkonjak09

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
povreda ledja
« poslato: Jul 31, 2018, 10:35:10 pre podne »
imam povredu donjeg levog dela ledja, kao neko peckanje, i jednom me skroz ukocilo na treningu nogu... nisam trenirao neke 3 nedelje, ali i dalje me pecne kod odredjenih pokreta.. imate li neku preporuku kog doktora u bg da posetim, jer u domu zdravlja cu cekati fazon 3 meseca da dodjem na red?
« Poslednja izmena: Jul 31, 2018, 10:42:41 pre podne potkonjak09 »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: povreda ledja
« Odgovor #1 poslato: Jul 31, 2018, 10:56:59 pre podne »
Nije bitno gde,ali definitivno idi kod lekara,jer pogotovo ta kocenja noge itd su ozbiljna prica.

Bilo kako bilo povrede ledja su poslednja stvar koju treba shvatati olako,sto pre idi kod doktora. :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: povreda ledja
« Odgovor #2 poslato: Jul 31, 2018, 02:30:41 posle podne »
Bilo bi dobro pronaci nekog sportskog doktora koji zna posao.Raspitaj se malo ko je dobar u Bg-u.

Van mreže potkonjak09

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
Odg: povreda ledja
« Odgovor #3 poslato: Jul 31, 2018, 08:11:12 posle podne »
zakazah za sad kod nekog privatnog fizijatra, jbm ga ako ne pomogne videcu za dalje   :-X

Van mreže potkonjak09

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
Odg: povreda ledja
« Odgovor #4 poslato: Avgust 19, 2018, 10:52:27 pre podne »
magnetna rezonanca pokazala da je u pitanju zacetak diskus hernije... trenutno samo povremeno nezavisno od pokretanja (nekad u pokretu a nekad u mirovanju) osetim peckanje u donjem delu ledja, ali me ne ogranicava, mogu normalno da se pokrecem, samo je iritirajuce... ono sto me buni, da li preporucujete da nastavim sa treningom (laksim bez forsiranja), ili da cekam da to bas skroz prodje, da se ne pojavljuje vise to peckanje? inace pauziram malo duze od mesec dana

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: povreda ledja
« Odgovor #5 poslato: Avgust 19, 2018, 10:55:19 pre podne »
Sve zavisi u kojoj si fazi povrede. Zacetak diskus hernije deluje prilicno neodredjeno.
Moj savet je da ukoliko zelis da nastavis da treniras i posvetis se resavanju problema uzmes da radis sa nekim kome nisu strane povrede i slicna stanja, naravno ukoliko za to postoji mogucnost.
Do tada oprezno i odmaraj.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: povreda ledja
« Odgovor #6 poslato: Avgust 19, 2018, 11:53:23 pre podne »
to je bulging ili protruzija diska... isto ti vazi sve kao i da imas d.h.

Van mreže potkonjak09

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
Odg: povreda ledja
« Odgovor #7 poslato: Avgust 19, 2018, 12:06:18 posle podne »
Pa znam,zato i pitam da li da nastavim sa vezbanjem ili moram da cekam da bukvalno skroz prodje i to probadanje sto ce verovatno biti za par godina :D iskreno nisam trenutno u mogucnosti da izdvajam za trenera.. okacicu kasnije tacno sta pise u nalazu ako nesto znaci. Hvala :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: povreda ledja
« Odgovor #8 poslato: Avgust 19, 2018, 12:25:13 posle podne »
ako imas bolove batali, mozes samo da se ukocis jos vise... zna se kako se radi kada imas dh, ne treba ti trener... treba ti dobar fizio da  te posavetuje, obezboli ako treba itd... vezbice, kako da ih uklopis kasnije u trenaznu rutinu rutinu itd...  glupo ovako da ti neko preko neta daje savete za to, jer na kraju svako ko pati od dh uvek na kraju mora sam da isprovaljuje sta njemu odgovara i kako da radi... reci cu ti samo jedno, a to je da vodis racuna leti da te ne sibne klima preko mokre majce...

Van mreže potkonjak09

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
Odg: povreda ledja
« Odgovor #9 poslato: Avgust 19, 2018, 12:48:50 posle podne »
Pa imam iskreno, ta mala probadanja u donjem delu... znaci nista od treninga za sad :) ako neko ima dobrog fizioterapeuta da mi preporuci, nek pusti ovde ili u inbox, ne bacaju mi se pare na neke neznalice :D

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: povreda ledja
« Odgovor #10 poslato: Avgust 19, 2018, 10:14:15 posle podne »
ako imas bolove batali, mozes samo da se ukocis jos vise... zna se kako se radi kada imas dh, ne treba ti trener... treba ti dobar fizio da  te posavetuje, obezboli ako treba itd... vezbice, kako da ih uklopis kasnije u trenaznu rutinu rutinu itd...  glupo ovako da ti neko preko neta daje savete za to, jer na kraju svako ko pati od dh uvek na kraju mora sam da isprovaljuje sta njemu odgovara i kako da radi... reci cu ti samo jedno, a to je da vodis racuna leti da te ne sibne klima preko mokre majce...
Sta se zna?
Evo ja bih te zamolio ako  mozes ukratko da napises kako bi momak trebalo da trenira. Ne pod*ebavam te, ozbiljan sam.
Nisam  ni mislio da mu neko preko neta daje savete vec da radi sa nekim ko zna sta radi.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: povreda ledja
« Odgovor #11 poslato: Avgust 19, 2018, 10:53:08 posle podne »
Ne citas sta pisem... a i nisam se tebi obracao... da ne bi ovo islo u pogresnom smeru... duzi je to proces nalazenja resenja... i trebalo bi mnogo vise od jednog posta da ispisem...
« Poslednja izmena: Avgust 19, 2018, 11:43:33 posle podne pirat »

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: povreda ledja
« Odgovor #12 poslato: Avgust 20, 2018, 05:52:06 pre podne »
Ne citas sta pisem... a i nisam se tebi obracao... da ne bi ovo islo u pogresnom smeru... duzi je to proces nalazenja resenja... i trebalo bi mnogo vise od jednog posta da ispisem...
Nije potrebno meni da se obratis da bih mogao nesto da te pitam/ odgovorim ti.
E bas iz tog razloga sam te pitao da objasnis  zato sto pretpostavljam da momak nije upucen kako i na koji nacin da pristupi treningu i resenju a iz tvog odgovora mi je delovalo kao da se radi o necemu prostom.
Ne bi zavrsilo u pogresnom smeru jer kao sto rekoh nisam se javio da zajeba*am no dobro.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: povreda ledja
« Odgovor #13 poslato: Avgust 20, 2018, 07:29:49 pre podne »
pa njegova dilema je bila da li da trenira ili pauzira , sta u stvari da radi... moj odgovor je bio prost jer se odnosio pre svega na to, jer koliko god da je taj disk pomeren iz ovojnice, pa makar bio u blagoj protruziji moze izazvati misicni spazam, to je onaj osecaj kada si ukocen i imas jake bolove u toj oblasti , svima se to makar jednom u zivotu desilo. Tada je najgore sto mozes da uradis da na takvo stanje dodas opterecenje, nerv jednostavno "hvata" misic i treba mu vremena da se opusti ili neka vrsta terapije itd, zamisli da ti na ledjima sa jedne strane skracen (kontrahovan)misic sa druge nije i sta se onda desava pri tom disbalansu dalje recimo ne daj boze veslanje da dohvatis da radis... tako da je to prvo sto se tice konkretnog treniranja a posle kako ces uci u trening , kako ces trenirati , koje ces vezbe raditi i kako izvoditi ,sta ce ti biti u redovnoj rutini , jacanje raznih slabosti, izbacivanje nekih vezbi itd... bas zavisi od mnogo faktora... gde je taj disk, u kakvoj je utreniranosti ta osoba, nekada i godine itd... jer nije isto kada se povredi neko ko je sedeo za racunarom pa resio da ode u teretanu da drlja po tegovima a pre toga nije imao kontakt sa sportom i neko ko to radi godinama pa su pocele da se javljaju neke povrede itd... da li treba drugaciji pristup , da li treba korektivna gimastika eto recimo neke stvari koje valja spomenuti... da ne pricam da disk ume i da pukne, nekada  i da iscuri pa mozda ti jedan da bude kako treba a drugi dan ne mozes da mrdnes i onda dok ne snimis magnetom tesko tebi ako vezbas itd... naravno tu je onda jedini lek da se sece...

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: povreda ledja
« Odgovor #14 poslato: Avgust 20, 2018, 08:33:37 pre podne »
E tako, o tome ti pricam.
Pri tom disbalansu hodas nakrivljen na jednu stranu kao da si pijan.  :D