April 25, 2024, 08:33:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: povreda ledja  (Pročitano 6930 puta)

Van mreže potkonjak09

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
Odg: povreda ledja
« Odgovor #15 poslato: Avgust 20, 2018, 08:59:08 pre podne »
evo ja da se ubacim sa tacnim nalazom  :D : dorzomedijalna diskalna protruzija na nivou L4-5

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: povreda ledja
« Odgovor #16 poslato: Avgust 20, 2018, 09:49:05 pre podne »
pa njegova dilema je bila da li da trenira ili pauzira , sta u stvari da radi... moj odgovor je bio prost jer se odnosio pre svega na to, jer koliko god da je taj disk pomeren iz ovojnice, pa makar bio u blagoj protruziji moze izazvati misicni spazam, to je onaj osecaj kada si ukocen i imas jake bolove u toj oblasti , svima se to makar jednom u zivotu desilo. Tada je najgore sto mozes da uradis da na takvo stanje dodas opterecenje, nerv jednostavno "hvata" misic i treba mu vremena da se opusti ili neka vrsta terapije itd, zamisli da ti na ledjima sa jedne strane skracen (kontrahovan)misic sa druge nije i sta se onda desava pri tom disbalansu dalje recimo ne daj boze veslanje da dohvatis da radis... tako da je to prvo sto se tice konkretnog treniranja a posle kako ces uci u trening , kako ces trenirati , koje ces vezbe raditi i kako izvoditi ,sta ce ti biti u redovnoj rutini , jacanje raznih slabosti, izbacivanje nekih vezbi itd... bas zavisi od mnogo faktora... gde je taj disk, u kakvoj je utreniranosti ta osoba, nekada i godine itd... jer nije isto kada se povredi neko ko je sedeo za racunarom pa resio da ode u teretanu da drlja po tegovima a pre toga nije imao kontakt sa sportom i neko ko to radi godinama pa su pocele da se javljaju neke povrede itd... da li treba drugaciji pristup , da li treba korektivna gimastika eto recimo neke stvari koje valja spomenuti... da ne pricam da disk ume i da pukne, nekada  i da iscuri pa mozda ti jedan da bude kako treba a drugi dan ne mozes da mrdnes i onda dok ne snimis magnetom tesko tebi ako vezbas itd... naravno tu je onda jedini lek da se sece...

Pirat
pricali smo mnogo na  ovu temu i svako zna moj problem sa DH tj sa trostukom diskus hernjom u punom kapacitetu i pucanjem sva tri diska
DAVATI SAVATE OVOG TIPA NA OVAJ NACIN JE BUDALSTINA!!!!
Nemoj da se igras druze sa tim, a pricalo smo mnogo puta.....
Ista dijagnoza, a dve razlicite terpaije i vrste vezbi - IZ EMPIRIJE
Moj drugar ima tri diska i njemu savrseno odgvaraju vezbice u parteru, dok ja npr umirem od istih, a on umire od onoga sto meni odg itd....JEDAN POGREAN POTEZ  I POSLEDICE MOGU BITI ZASTRASCUJUCE

zbog toga - shvatiti ces dobronamerno, znam, nemoj posto nisi eminentan da dajes savete tog topa
MOZES DA IZNOSIS SVOJA ISKUSTVA ako ih imas, sa naglasokom da NE PREPORUCJES DRUGIMA IZ RAZLOGA STO NE ZNAS NIHOVU REKACIJU NA ISTU..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: povreda ledja
« Odgovor #17 poslato: Avgust 20, 2018, 10:53:27 pre podne »
Pedja shvati dobronamerno da u mom postu nije bilo nikakvog konkretnog saveta nego diskusije jer je to Voja trazio od mene... mislim da svako sa pola grama funkcionalnog mozga razume da to nije savet vec bas sadrzaj koji govori o tome da je nemoguce davati savete tog tipa, kao sto sam rekao u prethodnim postovima, jer je mnogo tu ciniocnih faktora...  sto se tice eminentnih ljudi... ja sam licno sakupljao savete za svoj problem.od svakog po malo... dok nisam nasao sta meni odgovara...ni tu ne zna niko bas sve i moras dosta toga sam da provalis sta ti odgovara a sta ne... da sada tu ne pricamo konkretne stvari da ne bi neko slucajno primenjivao...

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: povreda ledja
« Odgovor #18 poslato: Avgust 20, 2018, 10:57:14 pre podne »
Pedja shvati dobronamerno da u mom postu nije bilo nikakvog konkretnog saveta nego diskusije jer je to Voja trazio od mene... mislim da svako sa pola grama funkcionalnog mozga razume da to nije savet vec bas sadrzaj koji govori o tome da je nemoguce davati savete tog tipa, kao sto sam rekao u prethodnim postovima, jer je mnogo tu ciniocnih faktora...  sto se tice eminentnih ljudi... ja sam licno sakupljao savete za svoj problem.od svakog po malo... dok nisam nasao sta meni odgovara...ni tu ne zna niko bas sve i moras dosta toga sam da provalis sta ti odgovara a sta ne... da sada tu ne pricamo konkretne stvari da ne bi neko slucajno primenjivao...

problem je kod tvojh epskih postova taj sto niko ne razume sta ti zelis da kazes u stvari (ja da)) ali 90% ne i svaki ti post sa ovolikim brojem karaktera izgleda kao SAVET, kao u ostalom i sto izgleda OVAJ, kao da TI MENE saada savetujes i preorbarcujes sta si rekao tipa, da ti nisi rekao da je trava zelena a nebo plavo vec da su tvoje napisane reci da je nebo plavo a trava zelena........tako da shvati i da ne duzimo ovo

ah da
savet je PRIJATELJSKI da ne bi bilo posle be"te noge, posrati cu vas ako bi neko ne dao Bog nesto uradio sto ne treba na osnovu procitanog
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2018, 11:02:40 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: povreda ledja
« Odgovor #19 poslato: Avgust 20, 2018, 11:04:53 pre podne »
Pa jbg ko razume shvatice, onaj ko je glup i nenormalan nacice i 101 nacin da ode pogresnim putem i sjebe sebe... sta se tu moze... ako je u 3-4 posta receno isto , pametnom dovoljno

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: povreda ledja
« Odgovor #20 poslato: Avgust 20, 2018, 11:16:58 pre podne »
Pa jbg ko razume shvatice, onaj ko je glup i nenormalan nacice i 101 nacin da ode pogresnim putem i sjebe sebe... sta se tu moze... ako je u 3-4 posta receno isto , pametnom dovoljno

ja se slazem aposlutno....ali jbg......znas i sam..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: povreda ledja
« Odgovor #21 poslato: Avgust 20, 2018, 11:23:12 pre podne »
hehe razumem sta kazes ,ne znam dal je to realno da neko bude toliko... al ajde za svaki slucaj :

SVE OVO STO SMO PRICALI JE CISTO INFORMATIVNOG KARAKTERA, DISKUSIJU NEMOJTE SHVATITI KAO SAVET ILI UPUSTVO ZA RESAVANJE BILO KAKVIH PROBLEMA SA KICMOM I DISKUS HERNIJOM

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: povreda ledja
« Odgovor #22 poslato: Avgust 20, 2018, 11:30:50 pre podne »
hehe razumem sta kazes ,ne znam dal je to realno da neko bude toliko... al ajde za svaki slucaj :

SVE OVO STO SMO PRICALI JE CISTO INFORMATIVNOG KARAKTERA, DISKUSIJU NEMOJTE SHVATITI KAO SAVET ILI UPUSTVO ZA RESAVANJE BILO KAKVIH PROBLEMA SA KICMOM I DISKUS HERNIJOM

e sada mudro zboruvas bratko...

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: povreda ledja
« Odgovor #23 poslato: Avgust 20, 2018, 12:02:29 posle podne »
Iz tog razloga rekoh momku da potrazi pomoc od nekoga jer je bolje da radi sa nekime ko zna nego sam ali u svakom slucaju nadam se da ce naci resenje.