April 20, 2024, 08:27:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: FUNKCIONALNI trening SNAGE Vs BODYBUILDING  (Pročitano 1189 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
FUNKCIONALNI trening SNAGE Vs BODYBUILDING
« poslato: Avgust 02, 2018, 04:09:26 posle podne »
Biti uključen u trening snage i bodibilding svet zadnjih 20 godina, uključujući 14 godina u fitnes klubu i poslu ličnog trenera mi je dalo veoma jedinstvenu perspektivu na trend koji je počeo da zauzima mesto u skorašnje vreme. Reč je o onom koji je donekle, uznemiravajući za nas ''old school'' bodibildere. Veoma jednostavno, mi smo napadnuti! Mi smo optuženi da treniramo ''skroz pogrešno''!


'' Te mašine koje koristimo? Totalno beskorisno. Leg pres? Nije funkcionalan. Naša snaga? Patetična u poređenju sa našom veličinom. Naša brzina? Bwahhhh haa haa ha! Naša fleksibilnost? Kao na severnom polu. ''Veliki, spori, slabi, kruti, naduveni, beskorisni mišići'' - to smo mi - bodibilderi. Ili tako kaže određena grupa trenera snage i atletike. Jedan dobro poznati guru trener snage, je išao čak toliko daleko da je rekao, '' Najgora stvar koja se mogla desiti treningu snage je bodibilding''.


E pa, pošto sam bio previše dugo '' začikavan '' da smo samo ''uzaludni'' bodibilder, zainteresovan samo za to kako izgledam ( a ne zainteresovan za svoje atletske sposobnosti), shvatio sam da je vreme da neko konačno suprotstavi ''funkcionalni trening'' snage protiv '' kozmetičkog'' bodibildinga.


U ovom članku ćete naučiti odgovore na ova pitanja:

Šta je ''funkcionalni'' trening? Šta je ''kozmetički'' trening? Šta je razlika između oba? Da li bi bodibilderi trebali da treniraju kao atlete? Da li bi atlete trebalo da treniraju kao bodibilderi? Da li će se ova dva ikada susresti na sredini puta? Kako bi trebali da trenirate ako ste samo ''prosečni'' čovek ( ili devojka) koji želi da izgleda dobro, oseća se dobro, igra rekreativni sport i ostane bez povrede? Da li slušate žestoko mišićave bodibilding šampione iz vaše lokalne teretane, ili trenera snage/sporta?


Istina je, bodibilderi zaista mogu da nauče stvar ili dve od sportista snage, ali na kraju krajeva, ni bodibilderi ni treneri snage nemaju trenažnu metodologiju koja je superiorna u odnosu na drugu. Svaki jednostavno trenira da dostigne specifični cilj i zahtev svog specifičnog sporta - a ti zahtevi mogu biti veoma, veoma različiti, zaista. Šta je razlika između '' Bodibilding treninga'' i '' Funkcionalnog treninga'' uopšte?

Bodibilding trening, po definiciji predstavlja ''kozmetički'' trening. U bodibilding takmičenju, vas sude na način na koji izgledate, a ne na način na koji izvodite nešto. Bilo da koristite lagane terete, ili teške terete, spora ponavljanja ili brza ponavljanja, duge treninge ili kratke treninge, apsolutno nije bitno. Jedina stvar koja je važna na dan takmičenja je, da je vaš izgled najbolji na bini. Ovo znači imati savršen paket niskog procenta masti, mišićne veličine i klasične simetrije....

NASTAVAK teksta, procitajte na nasem BLOGU, klikom na link ispod:

 http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2014/03/funkcionalni-trening-snage-vs.html