Mart 29, 2024, 11:11:08 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: SUPLEMENTI - ISTINE I LAZI  (Pročitano 1140 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
SUPLEMENTI - ISTINE I LAZI
« poslato: Avgust 07, 2018, 05:29:27 posle podne »
1.Pre  neki  dan  mi je  bila  majka  jednog sedamnaestogodisnjaka koja je u prodavnicu  usla  na  nagovor  sina,cisto  da  mu  ispuni  zelju. Njen  stav o proteinima  je  jos  pre  ulaska  u radnju  bio  negativan  jer  je  ona  razgovarala  sa  drugaricom  koja  je medicinski  radnik,konkretno  lekar  opste  prakse. Dakle,ta  njena  drugarica savetovala  je  majku da  svome  decaku  nikako  ne dozvoli da  kupi  protein zbog  toga  sto  je  to opasno  i  utice  na  rad  bubrega...Moram  da  vam  kazem  da  decak inace  trenira  kosarku (treninge  ima 5 puta  nedeljno), a pre  podne ili trci, ili je  u teretani (znaci  dva  treninga  dnevno) i  naravno ide u  srednju  skolu. Sta  mislite  ,koliko se  to  dete  trosi,da  li on  stvarno uopste  ima  vremena  da kroz  hranu unese sve sto je  njegovom  organizmu potrebno,i  da  li  on  uopste  moze  da  ispostuje 4-5 obroka?


2.Isto  tako,usla  su  mi  dva  momka u  radnju i  trazila  proteine  u  tableticama  u malenoj  prozirnoj  kesici, koju su  neki  njihovi  drugari  kupili u  nekoj  radnji, i  naravno u  teretani su  preporucili,bas te proteine,njima,jer  ovi  sto  su  u prahu i na  policama u prodavnici  nisu  tako  dobri i  kako  oni  kazu to je  smece od  kog se  ne  raste.


U oba  slucaja provela  sam  oko pola  sata u razgovoru i pokusaju da razuverim moje kupce  u  stavri  koje  su ih  neki drugi  strucnjaci  ubedili. Malo mi je  bilo  teze sa  majkom,ali  posto se  radilo o normalnoj,obrazovanoj  osobi uspela  sam  je  navesti  da  razmislja,procita  deklaraciju i uputila  je na neke  forume i na  nas blog. Prijatno  sam  se  iznenadila  kada  se  zena  posle  dva  dana  vratila i kupila  sinu ne  samo  protein vec i  glutamin. Sto se tice ova  dva  momka,razgovor je  tekao  veoma glatko, ali efekat je  bio  nula, jer  su  momci  vise  verovali  svojim  drugarima  iz  teretane...njima  sam  takodje  dala  adresu foruma,ali mislim  da  se  nazalost oni  nece uskoro  vratiti ...a moram  priznati  da  mi je  zbog  njih mnogo  teze,jer  se  radi o  deci......


Znam da  je jedan  deo  ljudi  veoma informisan o tome  sto su sportski suplementi i prirodni dodaci ishrani,nazalost,puno je  veci  broj  onih koji o ovoj kategoriji  ne  znaju  nista.Neki od  njih zele  da  nauce,ali se  srame  da  pitaju  ili ako  pitaju obracaju  se  krivim  osobama,a  neki  smatraju  da  su  rodjeni  pametni,bogom  dani..U stvari i jedni i  drugi treba  da  budu  svesni da  je  ova  kategorija jos  uvek  tabu  tema u celoj  drzavi i da  se  do  sada odrzalo 3  kongresa na  ovu temu u Srbiji,na  kojima je  donesen  zakljucak da se jos  uvek  jako  malo zna,i da  je  potrebno raditi  na  edukaciji kako  stanovnistava  tako i  sportskih i MEDICINSKIH radnika kada je  rec o  dijetetskih proizvodima,..

NASTAVAK teksta, procitajte na nasem BLOGU, klikom na link ispod

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2013/04/zivotno-vazne-namirnice-i.html