April 20, 2024, 09:19:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: NE RADITE GRESKE U TRENINGU ZA MISICNU MASU  (Pročitano 1053 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
NE RADITE GRESKE U TRENINGU ZA MISICNU MASU
« poslato: Avgust 20, 2018, 03:13:58 posle podne »
OPSERVACIJE,ONO STO CESTO MOZES VIDETI U TERETANAMA, ALI STO NE BI TREBAO RADITI

Tokom vezbanja obicno sam okupiran sobom,a ne ostalima i nemam obicaj gubiti vreme ni pre ni posle treninga, ali nedavno sam boravio u staroj teretani gde sam zalazio dosta cesto u 1990-tima.Nakon treninga malo sam evocirao uspomene iz proslosti,svoje pocetke, ali mozak mi je odmah poceo analizirati tamo vidjeno ocima strucnjaka.

Zeleo bih skrenuti paznju pocetnicima a i onim malo naprednijima na neke stvari tipicne za teretane,ali koje su pogresne.Te stvari sam uocio za samo nekoliko minuta u jednoj srednje napunjenoj teretani.


Bench-press s podignutom nogom

Jos nisam shvatio na „smiren“ nacin zbog cega je to potrebno,ali pojava je dosta cesta. Ako neko ima velik stomak i to zateze,ili kruta bedra za to postoji resenje,ali nikako podizanje nogu(ideja:dijeta i ekstenzija).Kod podignutih,ili samo u vazduh dignutih nogu prestaje stabilnost tela koju moze pruziti jedan siroki raspon nogu ili polozaj zauzet s punim stopalima. U cemu je problem? U tome sto nervni sistem zbog nestabilnih okolnosti smanjuje mogucnost pokazivanja snage,odnosno uspeces napraviti manji potisak. Kad smo vec ovde,kod bench-pressa nemoj zaboraviti skupiti lopatice i spustiti ih na klupu.


Brzo spustanje

Uvidjam da tehnike oblikovanja tela(odnosno za povecanje misicnog tkiva) nisu najprirodnije,mnogo puta nisu indenticne sa onim sto bi nas um zeleo napraviti,nego su upravo suprotne.Jedan bioloski sistem trudi se da ulaganjem najmanje energije postigne najveci ucinak i zato pokusa angazovati sva sredstva,celo telo. Povecanje misicne mase,nasuprot ovome iziskuje anuliranje nekih cinilaca kako bismo sto sigurnije znali razraditi celu povrsinu. Konkretno ovde mislim na vracanje tegova.Prirodno bi bilo da radi podizanja tegova angazujemo celo telo(sto vise misica),zamah i za vreme istezanja misica nastalu elasticnu energiju. Ali u bodibildingu,sto nije isto kao i dizanje tegova upravo to ne zelimo jer to sve smanjuje opterecenje na ciljani misic..

NASTAVAK teksta, procitajte na nasem BLOGU, klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2012/06/ono-sto-ne-bi-trebao-raditi-na-treningu.html