April 24, 2024, 08:50:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.107 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Skolioza i teretana  (Pročitano 2403 puta)

Van mreže ETF

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Skolioza i teretana
« poslato: Septembar 16, 2018, 02:30:19 posle podne »
Поздрав!

Да ли је мудро да особа са сколиозом почне да тренира у теретани? Нажалост немам новца за неког приватног тренера па бих морао на своју руку да тренирам. Ту настаје мали проблем. Не знам како и шта радити, а да деформитет не представља проблем.

Висок сам 192cm и тежак 70kg. Свакако би ми пријало да ојачам цело тело.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.544
Odg: Skolioza i teretana
« Odgovor #1 poslato: Septembar 16, 2018, 03:33:13 posle podne »
zavisi koliko je izrazena skolioza ali u sustini nije pametno da ucis i radis sam... pogotovo slozene pokrete sa slobodnim tegom itd...

Van mreže ETF

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Skolioza i teretana
« Odgovor #2 poslato: Septembar 16, 2018, 04:08:27 posle podne »
Изгубио сам извештај, али доктор ми је рекао да је то нешто са чиме "се живи" . Препоручо ми је пливање (не подносим тај спорт) и добио сам корективне вежбе.

Отићи ћу у најближу теретану да чујем шта они имају кажу. Можда имају неког стручног.
« Poslednja izmena: Septembar 16, 2018, 04:21:14 posle podne ETF »

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Skolioza i teretana
« Odgovor #3 poslato: Septembar 16, 2018, 07:14:16 posle podne »
Изгубио сам извештај, али доктор ми је рекао да је то нешто са чиме "се живи" . Препоручо ми је пливање (не подносим тај спорт) и добио сам корективне вежбе.

Отићи ћу у најближу теретану да чујем шта они имају кажу. Можда имају неког стручног.
Cisto sumnjam,mada  nije nemoguce. Ima par ljudi koji se sa time bave vrlo uspesno ali ako nemas finansijske mogucnosti jbg, polako. Teorijski deo mozes medjutim,kako Pirat rece, prakticni je zeznut.

Van mreže ETF

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Skolioza i teretana
« Odgovor #4 poslato: Septembar 16, 2018, 08:07:58 posle podne »
Нема шансе да платим неког, али те молим да ми пошаљеш у приватној поруци имена тих људи.

Да ли постоји негде списак вежби које су посебно непогодне за мене?
Списак вежби за истезање би ми такође значио. Чудно је да се нико није сетио да направи индекс свих вежби о објави на Интернету.