April 19, 2024, 12:26:43 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: LEĐA by JC  (Pročitano 1102 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
LEĐA by JC
« poslato: Oktobar 16, 2018, 04:53:07 posle podne »
Ako upitate bilo kojeg profesionalnog bodibildera koji je njegov najveci san,spremno ce vam odgovoriti osvajanje titule Mr. Olympia sa svim sto taj naslov sa sobom nosi.Medjutim,ako Jayju Cutleru postavite isto pitanje dobicete nesto opsirniji odgovor.Naravno da sanja o tome kako ce jednog dana sa sobom kuci doneti trofej „Sundow“,medjutim isto tako mu je vazno da pomaze ljudima da promene svoje zivote pokazujuci im na primeru vlastitog zivota na sceni a i van nje.

Jay Cutler je jedan od bodibildera koji veruje da je u zivotu neophodno davati  na taj nacin rusi sliku koja je tipicna za bodibildere kao narcisoidne,sa neartikulisanom misicnom masom.

Naravno da je takav stav hvale vredan,ali da ste videli Jaya kako se spotakao na svom debitantskom nastupu na Veceri sampiona prosle godine,zakljucili biste da bi taj covek trebao malo vise vremena posvetiti pripremama pred takmicenje.I to je i ucinio.Odlucio je da ce u 1999.godini biti jos bolji,bacio se na posao i trud se isplatio(osvojio je trece mesto na takmicenju Ironman Invitational i svojim visokim plasmanom uznemirio veca imena kao sto su Lee Priest i Gunter Schlierkamp).

Taj plasman je prevazisao vec sledece nedelje osvojivsi cetvrto mesto na prestiznom takmicenju  Arnolds Classic gde je prestigao jos neka imena velikih profesionalaca kao sto su Vince Taylor i Milos Sarcev.“Mislim da sam tog dana bio u najboljoj mogucoj formi i bio sam presrecan svojim plasmanom.“ Kaze Jay.Tim nastupom se kvalifikovao za takmicenje Mr. Olympija koje predstavlja vazan korak za svakog sportistu koji je usao u svet profesionalaca.

U proslosti su kritikovali Jayja zato sto nije bio u najboljoj kondiciji za takmicenje.Kako je pobedio taj problem ove godine? “Vise vremena sam posvetio kardio vezbama i dijeti sto mi je jeko pomoglo oko kondicije.Takodje sam se jece usredotocio na detalje kada je rec o treninzima.Na takmicenju Arnolds Classic tezina mi je bila 123kg.Ta tezina je bila nesto manja nego u proslosti kada sam bio tezak od 125 do 130kg.“Razlika je bila i vise nego primetna.

Jayjeva ekipa

Ovaj predan, profesionalac je navikao na uspeh.Vratimo se u 1995.godinu,imao je 21.godinu i prema vlastitom misljenju bio je „prosecan bodibilder“,kada je usao na Tournament of Championships na losandjeleskom sou.Samo prosecan?Mozda bi tacnije bilo reci da je bio toliko prosecan da odmah postane najpopularniji amater u tim krugovima?........


NASTAVAK teksta, procitajte na nasem BLOGU, klikom na link ispod:

https://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2012/09/ledja-by-jay-cutler.html