Mart 28, 2024, 01:42:22 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Imao sam prelom podlaktice pre 3 meseca,kada cu moci ponovo da treniram?  (Pročitano 3942 puta)

Van mreže Damir02

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Imao sam prelom podlaktice pre 3 meseca,kada cu moci ponovo da treniram?
« poslato: Novembar 02, 2018, 06:53:15 posle podne »
Cao ljudi doziveo sam prelom podlaktice pre malo manje od 3 meseca i jako sam zeljan treninga zanima me da li je neko bio u slicnoj situaciji kako bi me savetovao oko toga ;D ;D

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Imao sam prelom podlaktice pre 3 meseca,kada cu moci ponovo da treniram?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 02, 2018, 07:41:28 posle podne »
Pozdrav i dobrodosao na forum. :)
Da me ne shvatis pogresno ali kako ocekujes da ti neko sa foruma da odgovor na takvo pitanje?
Prati uputstva doktora i bez previse filozofije.

Van mreže Damir02

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Imao sam prelom podlaktice pre 3 meseca,kada cu moci ponovo da treniram?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 07, 2018, 11:23:57 pre podne »
Ne filozofiram,samo me zanima da li je jeko bio u slicnoj situaciji i kako je prosao kako bih mogao biti bolje upucen u svoj slucaj ;)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Imao sam prelom podlaktice pre 3 meseca,kada cu moci ponovo da treniram?
« Odgovor #3 poslato: Novembar 07, 2018, 06:29:41 posle podne »
Ne filozofiram,samo me zanima da li je jeko bio u slicnoj situaciji i kako je prosao kako bih mogao biti bolje upucen u svoj slucaj ;)
`Pa druze neko je sigurno lomio podlakticu. Zavisi od stepena povrede.
Oporavak ispostujes i zavisno od stanja krenes polako, vidis sa doktorom koliko da doziras i to je to, ne znam sta tu ima da ne bude jasno.
Sta kaze doktor?
 

Van mreže uncle_drew

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Imao sam prelom podlaktice pre 3 meseca,kada cu moci ponovo da treniram?
« Odgovor #4 poslato: Novembar 07, 2018, 08:54:39 posle podne »
Lomio nogu (tibia i fibula vanjski prijelom), prst... Pazi na prehranu omega3, Ca... da daš tijelu potrebne nutrijente za oporavak. Do tada mozes raditi biciklo ili traku,a od misica noge sprave kao ekstenzija i listovi(ubacit mozes i varijante cucnja al na smithu, uglavnom nađi nesto gdje ćeš max poštediti slomljenu ruku, al ovo sve mozes krenut nakon 1mj dok pustis da ti unutrasnja strukutura kosti malo uhvati calusa da ti se ne bi slucajno desilo da se omakne pa krivo zaraste). Sad za cijeli trening morat ces se strpit mjesec ipo ili 2 nakon skidanja gipsa, zavisi kako ces se oporavit jer kad skines gips podlaktica ce ti izgledat  atrofirano i bolit ce te na svaku malo jacu tenziju u slomljenom dijelu. Dakle ocekuj 3mj od skidanja da ces mpci raditi normalno cijelo tijelo al ne naravno intezitetom i kilazama kao do sada, na to dodaj jos 2,3 mj da budes 100%. Ja sam nakon loma prsta i skinutog gipsa trebao 2 mj samo da vratim jacinu hvata da mogu stisnut saku kao prije povrede. Naoruzaj se strpljenjem i nemoj puno junka da se ne ugojis, ma da tijelo zna trosit 500 do 1500 kcal dnevno u fazi kada zarasta kost al to ovisi od vrste i tezine loma. Ja sam nakon loma noge lezao 3mj samo u krevetu s gipsom do kuka i jos mjesec ipo stake pa sam se ugojio samo 5kg jer sam pazio sta jedem i naravno znalo je junka uletit nekad al kontrolirano. Brz oporavak i nadam se da nije desanka :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Imao sam prelom podlaktice pre 3 meseca,kada cu moci ponovo da treniram?
« Odgovor #5 poslato: Novembar 07, 2018, 10:27:12 posle podne »
Nema tu mnogo filozofije a ti to upravo trazis, proces zarastanja koske NECES ubrzati i on je vrlo individualan kao i oporavak tako da dzaba ti iskustva, a kost moze krivo da zaraste pogotovo ako je bio totalni prelom... e sad bolje da ti ne pricam sta se onda radi , tako da ako neces komplikacije oko tako banalne stvari, ne komplikuj i slusaj doktore... imaj na umu da svaki prelom , kidanje tetive, sta god da se desi u vecini slucajeva to vise nije isto kao sto je nekad bilo. I ovo ti pisem kao neko ko je nakupio podosta takvih nekih nezgoda u mladjim danima(neke jos saniram) i znam da osetim na najmanju promenu vremena... tako da biti samo pametan... ;-)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Imao sam prelom podlaktice pre 3 meseca,kada cu moci ponovo da treniram?
« Odgovor #6 poslato: Novembar 08, 2018, 05:58:30 pre podne »
Evo, dobio si dva iscrpna odgovora i nadam se da shvatas da period oporavka mora da potraje.

Van mreže pseudomonas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Imao sam prelom podlaktice pre 3 meseca,kada cu moci ponovo da treniram?
« Odgovor #7 poslato: Novembar 08, 2018, 06:21:58 posle podne »
Samo da dopunim-Mg isto uzimaj uz sve ovo što je već nabrojano.Za tu ruku,  ne bi bilo loše da ti doktor da jedno 10 dana da ti puštaju struju(mislim da  se zove elektofoareza,ne sećam se davno je bilo)Kakve su nam bolnice,jedva čekaju da te odjebu za bilo šta.Isto, ne bi bilo loše da imaš onu gumu za stiskanje.Meni je to doktor preporučio.Pa onda i to rokaš, naravno polako.Postepeno pojačavaš br. ponavljanja-samo bez silovanja!Kao i zgibove kad si prvi put radio.U početku  možeš da napraviš 3-4(ili kolko god)  sam znaš, od prilike, koliko ti je trebalo da dodješ do 10-12.
Inače i ja sam se fino lomio do sada:Obe noge(ovo je bio baš debakl), leva nadlaktica, par rebara,a uspeo sam da slomijem i "devijaciju nosa"-što bi reko Kristijan  Golubović.

Van mreže Marvox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 314
  • MOZAK SRCE MUDA
Odg: Imao sam prelom podlaktice pre 3 meseca,kada cu moci ponovo da treniram?
« Odgovor #8 poslato: Novembar 09, 2018, 09:01:05 pre podne »
Ja sam morao da napravim pauzu minimum 6 meseci pre ponovnog treniranja, ali ni tada nakon toga su mi neki pokreti bili malo ograniceni... Doduse nisam imao fizikalnu nakon toga a i davno je to bilo...