Mart 29, 2024, 12:14:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.947 članova - Poslednji član: Alena
X3MShop banner

Autor Tema: Podjela misicnih partija?  (Pročitano 4950 puta)

Van mreže Zajeban_mali

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Podjela misicnih partija?
« poslato: Novembar 10, 2018, 10:08:03 posle podne »
Pozdrav, kako pravilno podjeliti misicne partije?
Da li je ovo ok?

pon: Prsa, Ramena, Triceps
uto: Noge
Srijeda: Ledja, Trapez, Biceps
cet: Prsa Ramena triceps
pet:Noge

Ono sto mi je primatno je da 5 dana uzastopno treniram i vikend odmaram, noge sam ubacio 2x iz razloga sto mi zaostaju. Nisam, pocetnik sto se treninga tice, ali sto se teretane tice nemam ni dana staza. Snaga mi ide 100kg benh, 100kg cucanj.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Podjela misicnih partija?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 11, 2018, 08:50:28 pre podne »
Ne postoji pravilna i nepravilna podela misicnih grupa. Postoji nesto sto ide odnosno sto ne ide jedno sa drugim.
Na primer ne bi mogao da radis u jednom treningu ledja, noge, grudi iz razloga sto se sve tri nabrojane skupine smatraju kao velike.
Zato recimo uzmes za pocetak jednu vec i jednu manju misicnu skupinu i u 2-3 treninga ubacis dopunske kako sto su stomak, podlaktice itd...
Pa nakon toga mozes raditi po jednu grupu s tim sto bi mogao ruke da stavis u jedan trening a ramena podelis uz grudi i ledja.

Iz kog razloga moras da treniras 5 puta uzastopno, zasto grudi, biceps  i ramena dva puta nedeljno?
Sta je cilj, staz u teretani? Sve su to pitanje od kojih zavisi plan treninga.

Van mreže Zajeban_mali

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Podjela misicnih partija?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 11, 2018, 09:31:10 pre podne »
Ne postoji pravilna i nepravilna podela misicnih grupa. Postoji nesto sto ide odnosno sto ne ide jedno sa drugim.
Na primer ne bi mogao da radis u jednom treningu ledja, noge, grudi iz razloga sto se sve tri nabrojane skupine smatraju kao velike.
Zato recimo uzmes za pocetak jednu vec i jednu manju misicnu skupinu i u 2-3 treninga ubacis dopunske kako sto su stomak, podlaktice itd...
Pa nakon toga mozes raditi po jednu grupu s tim sto bi mogao ruke da stavis u jedan trening a ramena podelis uz grudi i ledja.

Iz kog razloga moras da treniras 5 puta uzastopno, zasto grudi, biceps  i ramena dva puta nedeljno?
Sta je cilj, staz u teretani? Sve su to pitanje od kojih zavisi plan treninga.
Moram 5. dana uzastopno zbog posla i samog stanovanja i prisupa teretani, za vikend idem kuci i nemam teretanu.
Street Workoutom sam se bavio 4. godine, u teretanu tek krenuo ali nisam naravno pocetnik u izgradnji misica.
- CILJ mi je Misicna Masa.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Podjela misicnih partija?
« Odgovor #3 poslato: Novembar 11, 2018, 10:18:25 pre podne »
los split...

Van mreže Zajeban_mali

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Podjela misicnih partija?
« Odgovor #4 poslato: Novembar 11, 2018, 12:23:05 posle podne »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Podjela misicnih partija?
« Odgovor #5 poslato: Novembar 11, 2018, 12:38:22 posle podne »
pa ideja o pet radnih dana uzastopce nije najbolja pre svega, tj ako i tako radis trebalo bi 3 dana pa 1 odmor, dva dana pa jedan odmor... e sad s obzirom da ti nemas pristup vikendom , mnogo je bolje da se svede na 4 dana nedlejno, tj pon/utorak
cet/petak , znaci nije stvar u ucestalosti koliko puta ides nedlejno u teretanu nego i kako odradis taj trening

pa bih ja na tvom mestu recimo 4 nedelje radio split:

pon grudi/noge
utorak ledja

cet noge/ramena
petak ruke

to da ponavljas misicne grupe tokom nedleje, to se radi obicno za jednu misicnu grupu ako zaostaje ili noge... ali najvise dolazi do toga da ljudi ne znaju vise kojim vezbama i kako da pogode misic i onda dolazi do ponavljanja price...

nakon 4 nedleje opalis push/pull ako hoces u istom trajanju ili menjas malo split odvojis bic , tric.. ... pa tako , menjas... i jako su bitne tehnike opadajucih serija, superserija itd... menjanje tempa , podela pokreta...




Van mreže Zajeban_mali

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Podjela misicnih partija?
« Odgovor #6 poslato: Novembar 11, 2018, 02:15:05 posle podne »
pa ideja o pet radnih dana uzastopce nije najbolja pre svega, tj ako i tako radis trebalo bi 3 dana pa 1 odmor, dva dana pa jedan odmor... e sad s obzirom da ti nemas pristup vikendom , mnogo je bolje da se svede na 4 dana nedlejno, tj pon/utorak
cet/petak , znaci nije stvar u ucestalosti koliko puta ides nedlejno u teretanu nego i kako odradis taj trening

pa bih ja na tvom mestu recimo 4 nedelje radio split:

pon grudi/noge
utorak ledja

cet noge/ramena
petak ruke

to da ponavljas misicne grupe tokom nedleje, to se radi obicno za jednu misicnu grupu ako zaostaje ili noge... ali najvise dolazi do toga da ljudi ne znaju vise kojim vezbama i kako da pogode misic i onda dolazi do ponavljanja price...

nakon 4 nedleje opalis push/pull ako hoces u istom trajanju ili menjas malo split odvojis bic , tric.. ... pa tako , menjas... i jako su bitne tehnike opadajucih serija, superserija itd... menjanje tempa , podela pokreta...
Hvala, mogao sam ja odraditi dobar split da radim sedmicno misicnu partiju, ali ne znam cini mi se malo previse odmora za svaki misic po 7 dana

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Podjela misicnih partija?
« Odgovor #7 poslato: Novembar 11, 2018, 03:23:06 posle podne »
Pa cini ti se zato sto sam siguran da drljas po tegovima, nemas pravilnu formu, nemas muscle mind konekciju, ne znas da vezbas ne menjas rutinu i guras tezine jer to kad neko u prvom postu spomene 100 kg i kolio je jak to je to.. eto zato ti se cini, i to se svima cini tako koji rade zato i kaskaju mestu ili nesto trece... ne pravis nikakv sok na misic i on adaptiran se brzo oporavlja ako uopste mora

Van mreže Zajeban_mali

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Podjela misicnih partija?
« Odgovor #8 poslato: Novembar 11, 2018, 03:40:53 posle podne »
Pa cini ti se zato sto sam siguran da drljas po tegovima, nemas pravilnu formu, nemas muscle mind konekciju, ne znas da vezbas ne menjas rutinu i guras tezine jer to kad neko u prvom postu spomene 100 kg i kolio je jak to je to.. eto zato ti se cini, i to se svima cini tako koji rade zato i kaskaju mestu ili nesto trece... ne pravis nikakv sok na misic i on adaptiran se brzo oporavlja ako uopste mora
Daleko sam ja od toga, to i pocetnik zna danas. 😀
Naveo sam kilaze kako bi uveo citaoce u to da imam temelj od street W i da nisam tek kao da ulazim u cijelu pricu, ali sto se gyma tice tu jesam

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Podjela misicnih partija?
« Odgovor #9 poslato: Novembar 11, 2018, 03:57:39 posle podne »
Citat
Naveo sam kilaze kako bi uveo citaoce u to da imam temelj od street W

pa dzabe si navodio jer je nebitno , svako moze da pukne stotku iz bencha nakon par meseci teretane... bavio se pre toga i strikanjem ili origamijem... ako noge zaostaju to ti je odlican split , kansije ako hoces nesto drugo da popravljas na to ces baciti akcenat, postoji mnogo razloga zasto je to tako jedino moguce
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2018, 04:04:06 posle podne pirat »

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Podjela misicnih partija?
« Odgovor #10 poslato: Novembar 26, 2018, 07:02:12 posle podne »
Sve je to individualno. Nekog bolje pogadja ovaj, nekog onaj split.
Probaj razne splitove po 2 3 mjeseca. Za godinu-dvije ces nac onaj koji tebi najvise odgovara.

Meni npr odgovara da sve radim posebno:
Pon - grudi
Uto - ledja
Sri - noge
Cet - ramena
Pet - ruke
Sub - dio koji zaostaje (trenunto grudi)
Listovi - pon sri pet
Trbusni - uto cet sub

E sad to je split koji meni najvise odgovara al to ne mora da znaci da ce da odgovara tebi ili bilo kome drugome. Odje samo mozes da dobijes misljenje ali ni konkretan savjet jer sve je to individualno. Cak moze da bude da ti u jednom periodu odgovara jedan split a mozda kasnije neki drugi.

Eksperimentisi pa ces nac sam sta ti najvise odgovara. Imas ogledalo pa ces vidjet od kojeg najbolje napredujes.  :)
Meni Vidi Visi

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Podjela misicnih partija?
« Odgovor #11 poslato: Novembar 26, 2018, 07:04:38 posle podne »
I najbitnije je da ne preskaces nijednu grupu ili da je radis preko kurca.
Ko npr sto 90% momaka preko kurca radi noge. Na bench press tovare po 150 kg a na cucanj stavljaju 50 kg i rade 8 ponavljanja, i zovu to leg day.
Moras u split da imas svaku grupu bar jednom i da je odradis kako valja.  ;)
Meni Vidi Visi