Mart 28, 2024, 11:33:33 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.947 članova - Poslednji član: Alena
X3MShop banner

Autor Tema: Plan vjezbi za grudi  (Pročitano 12675 puta)

Van mreže Cjofara26

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Plan vjezbi za grudi
« poslato: Novembar 15, 2018, 08:22:45 posle podne »
2 mjeseca idem u teretanu i mislim da vjezbe koje radim ne djeluju toliko moze li mi neko predloziti nove vjezbe moj sadasnji program je:Bendz,kosi bendz,pec deck i chest press sve radim sa solidnim kilazama ali opet zelio bih da probram neki novi program moze li mi neko napisati neki dobar

Van mreže Sniper 74

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 912
  • Kucamo na vrata zaboravljenih asova
Odg: Plan vjezbi za grudi
« Odgovor #1 poslato: Novembar 15, 2018, 10:49:58 posle podne »
Nisu tolko bitne kilaze. Ovo su sve bazicne vezbe koje ako se rade kako treba mora da rade posao. Bice da ti tu nesto ne radis kako treba. Pretpostavka: juris kilaze u losoj formi izvodjenja vezbe. Ako gresim...sorry
Sniper 74 - Dejan
No tren, no fun.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Plan vjezbi za grudi
« Odgovor #2 poslato: Novembar 16, 2018, 09:56:19 pre podne »
Nisu tolko bitne kilaze. Ovo su sve bazicne vezbe koje ako se rade kako treba mora da rade posao. Bice da ti tu nesto ne radis kako treba. Pretpostavka: juris kilaze u losoj formi izvodjenja vezbe. Ako gresim...sorry
Juriti kilaze sa losom formom izvodjenja je losa ideja. Medjutim, nista nece postici ako radi sa istom kilazom vise meseci, progresivno povecanje  radne tezine, naravno sa dobrom formom izvodjenja.
Drugo,napredak u misicnoj masi zavisi od drugih stvari kao sto su ishrana, odmor itd.itd....
Pravilna aktivacija misica kroz vezbu je posao koji zahteva koncetraciju i prisutnos na treningu ali i iskustvo sto znaci da ne mozes ocekivati cudo posle 2 meseca.
Daj vremena treningu. Takodje vrlo bitno je ono  sto se desava u samom treningu.


Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Plan vjezbi za grudi
« Odgovor #3 poslato: Decembar 03, 2018, 07:36:09 posle podne »
Ovo sve sto ti gore kazu ljudi. A opet ako mislis da radis pravilno i sve to, mogu biti sledece dvije stvari:
GENETIKA
Naime, imas brza i spora misicna vlakna.
Spora misicna vlakna
se kao sto ime kaze sporije grce, i koriste se za manje i dugotrajne napore, ona imaju manji kapacitet za rast.
Brza vlakna se koriste za velike napore koji traju vrlo kratko.

Ona imaju duplo veci kapacitet rasta nego spora vlakna. Ono sto ti je dato na rodjenju od roditelja, to ti je za zivota. Spora vlakna ne mozes pretvoriti u brza. Moguce je da je "problem" u tome sto su tvoji pektoralni misici sacinjenji od malo veceg procenta sporih vlakana. Nemoj sad to da te deprimira. Najveca razlika izmedju 2 covjeka u procentu vlakana moze biti najvise do 10%. To znaci da mozda ti eto imas 5% manje brzih vlakana od tvog druga ali da tih 5% vise, njemu opet cini grudi vecima jer sjeti se od gore - brza vlakna imaju duplo veci kapacitet rasta od sporih.

E sad, istrazivanja su pokazala da npr olimpijski dizaci tegova imaju veci procenat brzih vlakana nego obicni ljudi, ali profesionalni bodybuilderi npr imaju isit procenat kao obicni ljudi. Tajna je u tome sto su oni pronasli nacin kako da postignu hipertrofiju sporih vlakana a ne samo brzih.

Brza vlakna se treniraju tako sto:
1) Dizes velike kilaze
2) Radis malo ponavljanja (najvise do 5)
3) Radis mali broj serija
4) Pravis velike pauze izmadju serija (najmanje 2 minuta)

Spora vlakna se treniraju tako sto:
1) Dizes male kilaze
2) Radis puno ponavljanja (preko 15)
3) Radis veliki broj serija
4) Pravis male pauze izmadju serija (najduze 1 minut)

Naravno ovo ne znaci sad da treba da se fokusiras na spora vlakna i samo njih radis. Iako imas manje brzih nego neko drugi ne znaci da treba da ih zapostavljas. Radi obije grupe. Kombinuj. Radi i velike i male kilaze.

SLABA AKTIVACIJA PEKTORALNIH MISICA
Neki ljudi, ukljucujuci i mene imaju problem da aktiviraju grudi kod visezglobnih vjezbi kao sto su bench press itd. To ces najbolje vidjeti po tome sta ti prvo otkaze na bench pressu. Ako je to triceps ili mozda prednje rame to znaci da slabo aktiviras grudi. Cim ih nikad ne dovodis do otkaza znaci da ces vrlo tesko postici hipertrofiju.
Probaj da se prebacis na razvlacenja sa bucicama i sa kablovima i eventualno press sa bucicama. Jer opet, grudi pomazu za skupljanje ruku ispred sebe, a ne za guranje. To je funkcija tricepsa.

Probaj vjezbe sa kablovima sa kanala Athlean X na youtubu. One su meni pomogle mnogo! Posle 2 mjeseca tih vjezbi napredovao sam vise nego sa 3 godine bench pressa (a sa svojih 70 kg radio sam serije od 8x 100kg).

Ali opet ti kazem ovo je sve samo u slucaju ako ne mislis da je problem u ovome sto su ti ova gospoda gore naveli. Prvo se potrudi da imas sto bolju formu. Obzirom da si pocetnik najprije ce biti da je to problem. Al eto za svaki slucaj ako je forma ok onda moze biti jedna od ove dvije stvari. Srecno.  ;)
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Plan vjezbi za grudi
« Odgovor #4 poslato: Decembar 03, 2018, 08:24:04 posle podne »
Ovo ti druze nisu bas najtacnije informacije... nemoj mnogo slusati athleana za hipertrofijski tr. Pogotovo za sise... njegovi svi potisci su vezani za rame i tric... covek se bavi sportistima tipa ragbi, basket, rvanje itd...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan vjezbi za grudi
« Odgovor #5 poslato: Decembar 04, 2018, 05:36:29 pre podne »
Ovo ti druze nisu bas najtacnije informacije... nemoj mnogo slusati athleana za hipertrofijski tr. Pogotovo za sise... njegovi svi potisci su vezani za rame i tric... covek se bavi sportistima tipa ragbi, basket, rvanje itd...

bravo i x 100

Malo je cudno, sto se uopste i pise o oakvim stvarima koje su duboko analizirane, poslutalti postoje, pravila se znaju i tu nema niti ce biti ikada nista novo kada je u pitanju hypetrofija. Sa druge strane, niko od tih "strucnjaka" ne spominje hyperlaziju, jer je to vec mnogo slozenije i nije bas jednostavno da stane ovako na "kratko"

Sa druge strane, rauzmem ovako short pisanja iz prostog razloga sto danasnji citaoc NE ZELI da cita adekvatne i relevatne stvari kojima treba posvetiti min 15-20 min paznje, odvlaci mu paznju, ne postoji mogucnost koncentracije duze od 5-6 min na zadati tekst, i onda su ovakve short verzije njima vrlo "drage", a sa druge strane, potuno nova materija, jer nikada nisu posvetili paznju da teme i postavljeni zakoni, pravila ili kako god,odavno vec postoje. ALi jbg, trebalo je citati, a ovako je lakse. Par recenica, i sve receno- i jos KAKO RAZVITI GRUDI....eeejjjjjjj :D

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Plan vjezbi za grudi
« Odgovor #6 poslato: Decembar 04, 2018, 05:08:03 posle podne »
Ovo ti druze nisu bas najtacnije informacije... nemoj mnogo slusati athleana za hipertrofijski tr. Pogotovo za sise... njegovi svi potisci su vezani za rame i tric... covek se bavi sportistima tipa ragbi, basket, rvanje itd...

bravo i x 100

Malo je cudno, sto se uopste i pise o oakvim stvarima koje su duboko analizirane, poslutalti postoje, pravila se znaju i tu nema niti ce biti ikada nista novo kada je u pitanju hypetrofija. Sa druge strane, niko od tih "strucnjaka" ne spominje hyperlaziju, jer je to vec mnogo slozenije i nije bas jednostavno da stane ovako na "kratko"

Sa druge strane, rauzmem ovako short pisanja iz prostog razloga sto danasnji citaoc NE ZELI da cita adekvatne i relevatne stvari kojima treba posvetiti min 15-20 min paznje, odvlaci mu paznju, ne postoji mogucnost koncentracije duze od 5-6 min na zadati tekst, i onda su ovakve short verzije njima vrlo "drage", a sa druge strane, potuno nova materija, jer nikada nisu posvetili paznju da teme i postavljeni zakoni, pravila ili kako god,odavno vec postoje. ALi jbg, trebalo je citati, a ovako je lakse. Par recenica, i sve receno- i jos KAKO RAZVITI GRUDI....eeejjjjjjj :D

Iako me uvjek iskritikujes uvjek nesto naucim. Eo ukucao sam hiperlazija i izasao mi je clanak bas sa tvog bloga (a mozda si i znao da cu da ukucam pa si indirektno izreklamirao svoj sajt  ;D ;D ;D).
Sad me zanima ovo:
1. Da li je znaci kljuc do hiperlazije fokus na ekscentricni dio pokreta ili postoje jos neke stvari koje ce da doprinesu tome?
2. Kad dodje do hiperlazije, da li nova vlakna koja se stvaraju mogu biti i brza ili spora ili ce se uglavnom stvarati ona koja su dominantna u toj misicnoj grupi? (npr. ako neko ima vise sporih vlakana u pekrotalnom, da ce se i hiperlazijom stvarati vise novih sporih nego novih brzih).

I hvala ti jos jednom. Iako iskritikujes uvjek nesto moze da se nauci od tebe, ko zeli da nauci naravno.  :D
Meni Vidi Visi

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Plan vjezbi za grudi
« Odgovor #7 poslato: Decembar 04, 2018, 05:15:59 posle podne »
Ovo ti druze nisu bas najtacnije informacije... nemoj mnogo slusati athleana za hipertrofijski tr. Pogotovo za sise... njegovi svi potisci su vezani za rame i tric... covek se bavi sportistima tipa ragbi, basket, rvanje itd...

Tebi je Jeff izgleda duzan pare a nece da ti vrati. Dje god sam ga pomenuo skocio si na mene.  ;D ;D ;D ;D
A vidi, vise sam mislio na njegove vjezbe sa kablovima nego na potiske. Ne kazem da je to svakome najbolje ali meni je vise pomoglo nego press sa sipkom. Samo sam dao savjet na osnovu svog iskustva. Mada mislim da je problem kod ovog momka samo forma jer je smao 2 mjeseca u teretanu.  :)
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Plan vjezbi za grudi
« Odgovor #8 poslato: Decembar 04, 2018, 05:39:19 posle podne »
Bruda, opasno hvatas krivine u kapiranju... Jeff je do jaja guru. Ali on nije bb trener niti se bavi tim stvarima, on radi na atletskim sposobnostima sportista, ne na estetici, stoga ti u prethodnom postu pricas o dobicima u snazi a ne u misicnim dobicima, sam si sebi kontradiktoran. I slazem se sa Pedjosom oko svega recenog osim jednog, a to je da u danasnje vreme kada imas pristup internetu bukvalno dok cekas gsp, opet gomila vas  ne prouci materiju pre nego sto zgutaju orale ili zabodu iglu u dupe .. biti online i ne znati kako da radis hipertrofijski trening i sta sve uz to ide, drljati po tegovima pri takvim uslovima mi je kao da udjes u skup luksuzan restoran i narucis burek...

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Plan vjezbi za grudi
« Odgovor #9 poslato: Decembar 04, 2018, 05:55:25 posle podne »
Bruda, opasno hvatas krivine u kapiranju... Jeff je do jaja guru. Ali on nije bb trener niti se bavi tim stvarima, on radi na atletskim sposobnostima sportista, ne na estetici, stoga ti u prethodnom postu pricas o dobicima u snazi a ne u misicnim dobicima, sam si sebi kontradiktoran. I slazem se sa Pedjosom oko svega recenog osim jednog, a to je da u danasnje vreme kada imas pristup internetu bukvalno dok cekas gsp, opet gomila vas  ne prouci materiju pre nego sto zgutaju orale ili zabodu iglu u dupe .. biti online i ne znati kako da radis hipertrofijski trening i sta sve uz to ide, drljati po tegovima pri takvim uslovima mi je kao da udjes u skup luksuzan restoran i narucis burek...

A ok kapiram. Onda. Nema ljutnje. :)
Meni Vidi Visi

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan vjezbi za grudi
« Odgovor #10 poslato: Decembar 05, 2018, 05:36:23 pre podne »
Ovo ti druze nisu bas najtacnije informacije... nemoj mnogo slusati athleana za hipertrofijski tr. Pogotovo za sise... njegovi svi potisci su vezani za rame i tric... covek se bavi sportistima tipa ragbi, basket, rvanje itd...

bravo i x 100

Malo je cudno, sto se uopste i pise o oakvim stvarima koje su duboko analizirane, poslutalti postoje, pravila se znaju i tu nema niti ce biti ikada nista novo kada je u pitanju hypetrofija. Sa druge strane, niko od tih "strucnjaka" ne spominje hyperlaziju, jer je to vec mnogo slozenije i nije bas jednostavno da stane ovako na "kratko"

Sa druge strane, rauzmem ovako short pisanja iz prostog razloga sto danasnji citaoc NE ZELI da cita adekvatne i relevatne stvari kojima treba posvetiti min 15-20 min paznje, odvlaci mu paznju, ne postoji mogucnost koncentracije duze od 5-6 min na zadati tekst, i onda su ovakve short verzije njima vrlo "drage", a sa druge strane, potuno nova materija, jer nikada nisu posvetili paznju da teme i postavljeni zakoni, pravila ili kako god,odavno vec postoje. ALi jbg, trebalo je citati, a ovako je lakse. Par recenica, i sve receno- i jos KAKO RAZVITI GRUDI....eeejjjjjjj :D

Iako me uvjek iskritikujes uvjek nesto naucim. Eo ukucao sam hiperlazija i izasao mi je clanak bas sa tvog bloga (a mozda si i znao da cu da ukucam pa si indirektno izreklamirao svoj sajt  ;D ;D ;D).
Sad me zanima ovo:
1. Da li je znaci kljuc do hiperlazije fokus na ekscentricni dio pokreta ili postoje jos neke stvari koje ce da doprinesu tome?
2. Kad dodje do hiperlazije, da li nova vlakna koja se stvaraju mogu biti i brza ili spora ili ce se uglavnom stvarati ona koja su dominantna u toj misicnoj grupi? (npr. ako neko ima vise sporih vlakana u pekrotalnom, da ce se i hiperlazijom stvarati vise novih sporih nego novih brzih).

I hvala ti jos jednom. Iako iskritikujes uvjek nesto moze da se nauci od tebe, ko zeli da nauci naravno.  :D

Ne znam kako si zakljucio da sam tebe kritikivao? Moj post se odnosio na globalnu situaciju, posto nisi ti jedini.
I ovo oko reklame :D ...mislis da meni u CG treba reklama i da imam od toga nesto, sve i da sam isao sa tom namerom da ces googlajuci naici prv na moj blog? Nidje smisla, ali mi drago da se blog dobro pozicionira :D :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan vjezbi za grudi
« Odgovor #11 poslato: Decembar 05, 2018, 05:37:50 pre podne »
Bruda, opasno hvatas krivine u kapiranju... Jeff je do jaja guru. Ali on nije bb trener niti se bavi tim stvarima, on radi na atletskim sposobnostima sportista, ne na estetici, stoga ti u prethodnom postu pricas o dobicima u snazi a ne u misicnim dobicima, sam si sebi kontradiktoran. I slazem se sa Pedjosom oko svega recenog osim jednog, a to je da u danasnje vreme kada imas pristup internetu bukvalno dok cekas gsp, opet gomila vas  ne prouci materiju pre nego sto zgutaju orale ili zabodu iglu u dupe .. biti online i ne znati kako da radis hipertrofijski trening i sta sve uz to ide, drljati po tegovima pri takvim uslovima mi je kao da udjes u skup luksuzan restoran i narucis burek...


mozes se i sa tim sliziti sa mene, posto sam ja UPRAVO to i rekao ali nisi dobro procitao (oko citanja articles). Prvedeno, sve sto ima vivse od 300 karaktera biva odbaceno kao smece, i onda tu uljecu NIxa and Co sa yt tutorilamima i etoooo nammma i srbadji narodnog veselja

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Plan vjezbi za grudi
« Odgovor #12 poslato: Decembar 05, 2018, 05:54:42 pre podne »
svakako,to je manje vise klasika...

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Plan vjezbi za grudi
« Odgovor #13 poslato: Decembar 05, 2018, 09:05:15 pre podne »
I opet mi ne rece. Je li fokus na ekscentricni pokret najbolji nacin da se postigne hiperplazija i ima li jos nesto sto mozd znatno da doprinese tome?
Meni Vidi Visi

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan vjezbi za grudi
« Odgovor #14 poslato: Decembar 05, 2018, 10:36:24 pre podne »
I opet mi ne rece. Je li fokus na ekscentricni pokret najbolji nacin da se postigne hiperplazija i ima li jos nesto sto mozd znatno da doprinese tome?

Mislis da JEDNA vrsta pokreta (bilo koja) moze promeniti bilo sta, kod dobro utreniranog tela? :D