April 23, 2024, 09:05:55 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: početnik........?  (Pročitano 9454 puta)

Van mreže stari profil

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 125
početnik........?
« poslato: Januar 16, 2006, 03:02:15 posle podne »
Već neko vrijeme idem u teretanu,tj.pocetnik, i treba mi pomoc u vezi izvodenja vezbi i kako da za kratko vreme dobijem sto vecu masu bez suplemenata. :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :idea:  :?:
I came, I sow, I hit him right!!!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: početnik........?
« Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2006, 03:26:52 posle podne »
imas ovde primere pocetnickih treninga.za pravilno izvodjenje vezbi bice malo teze da ti objasnimo preko poruka,zato je najbolje da u teretani nadjes instruktota tj.trenera koji ce ti to pokazati.i jos nesto,kazes da dobijes masu bez proteina????to je moj prijatelju NEMOGUCE!ipak pretpostavljam da si mislio na suplement whey protein u prahu.ovo ti je,kao sto smo napisali nekoliko puta,samo DODATAK ishrani,znaci glavno je da se hranis kako treba i da uzimas dnevno 3-4g proteina i nekih 5-6g(mozda i vise) ugljenih hidrata po kg tezine.dobar trening i odmor(san bar 8 sati) se podrazumevaju.nemoj imati lose misljenje o suplementima,oni su fantasticna podrska u napretku,pogotovi whey,glutamin,kreatin,dekstroza.zato navali :D :D :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: početnik........?
« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2006, 03:27:29 posle podne »
Citat: adis
Već neko vrijeme idem u teretanu,tj.pocetnik, i treba mi pomoc u vezi izvodenja vezbi i kako da za kratko vreme dobijem sto vecu masu pez proteina. :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :idea:  :?:


kako mislis bez proteina ??????
bez proteina uopste ili bez suplemenata ?

imas dva posta sa vezbama jedan je "VEZBE" a drugi je , nisam siguran , NAJBOLJE VEZBE ZA MASU  :wink:

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: početnik........?
« Odgovor #3 poslato: Januar 16, 2006, 03:29:35 posle podne »
Verujem da si hteo da kazes bez suplemenata . Jer bez proteina (mesa,jaja,...) tj  pravilne ishrane neces dobiti nista bez obzira kako i koliko vezbas . Moj savet ti je da pogledas malo teme koje se ticu pravilne ishrane  na ovom forumu, a sto se tice izbora i izvodjenja vezbi nadji neki trening (a ima ih nekoliko na forumu) i onda pitaj za izvodjenje neke vezbe koja te konkretno interesuje.
Pozdrav

Van mreže stari profil

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 125
Re: početnik........?
« Odgovor #4 poslato: Januar 16, 2006, 04:24:38 posle podne »
he momci sorry, greska je bila, tj nisam mislio opcenito na proteine nego na suplemente. ew ispravio sam post
I came, I sow, I hit him right!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: početnik........?
« Odgovor #5 poslato: Januar 16, 2006, 04:49:25 posle podne »
fda sada je ok...ali momci su ti skroz postenom i sikreno odgovrili...

ja licno smtram da ces moci na uradis neki pomak sa kvalitenom ishranom tj sa ishranom sa povecanim unosom proteina..ali..ali..kako ti se telo bude ravijalo vise ce proteina i trebati..i sta ce onda da se dogodi..jednostavno to vise neces moci financjski da pratis tj u vidu mesa,jaja ribe itd itd...e tu stupaju na scenu suplementi..razumes....

Van mreže Binais_Begovic

  • VIP
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 306
  • Team Milos
    • http://www.Binaisbegovic.com
Re: početnik........?
« Odgovor #6 poslato: Januar 17, 2006, 11:18:44 pre podne »
Jednu stvar koju sam primjetio kada sam bio proslo ljeto u Crnu Goru je to da mnogo ljudi kriju da upotrebljavaju suplemente (proteine itd)  :?  Imam drugara koji drzi teretanu u mom rodnom gradu i on mi prica da ponekad krijuci neki momci kupuju i mole ga da nikom ne kaze jer kada narastu nece da se prica kako su narasli od hemije  8O ...

Ja sam inace vlasnik jednog suplementa shopa ovdje u Svedskoj i jednu tvar sam primjetio, 80 % od musterija su obicni ljudi koje treniraju 2-5 puta sedmicno da bi se bolje osjecali itd, 10 % su oni koji su ozbiljni sa treningom i imaju nameru da se takmice ili fino izgledaju ostalih 10 % su osobe koje sa takmice u Bodybuilding, fitnessu ili nekom drugom sportu....
 Sada mi nekako ne ide u glavi zasto je koriscenje suplemenata jos uvijek tabu na nasim prostorima ??

Izvini Adisi ovo je malo offtopic ali posto si ti napomenu da ne koristis proteinske suplemente malo me to cudi jer ja cisto sumnjam da bi ti napravio bolje rezultate da si koristio proteine u oblku praha...

Jedina prednost je da je lakse popiti jedan drink posle treninga nego prziti jaja ili spremati piletinu i kao drugo jeftinije je...Ovdje kosta 1 kg proteina oko 20 € a jedan kg piletine 5 €. Na 100 gr piletine je otprilike 20 grama proteina onda izracunajte sta se bolje isplati...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: početnik........?
« Odgovor #7 poslato: Januar 17, 2006, 11:29:52 pre podne »
binais to si poptuno u pravu....ti na srecu ne zivis ovde i neznas kakve se stvari sve dogadjaju....nemozes ni da zamislis...

ljudi su jojs uvek..skoro...na niovu od onih vremena kada se sve smatralo otrovom..naravno mislim an proteini...tada su sve komisje tvrdile...pa jes ti lud..jel oces da ostanes mali od proteina..jel hoces da nemas dece od proteina......jel hoces da umres od proteina itd..na zalost.....ako je i danas..u malo manjoj meri...ali tako...

nama ne teba evropa....mis mo seljacine koje treba ograditi u zicu.....ma bodljikavu zicu da nas drugi gldaju kao majmune u zoo vrtu...e za to smo mi.....

jebem ti zemlju u kojoj ti doktor kaze da ces oboleti od raka ako uzimas kreatin.....a za druge preparate necu ni da pominjem  ...jer ni ne znaju sta je recimo BCAA...ili ne daj boze glutamin....

sramota

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: početnik........?
« Odgovor #8 poslato: Januar 17, 2006, 11:36:45 pre podne »
Citat: pedjos
binais to si poptuno u pravu....ti na srecu ne zivis ovde i neznas kakve se stvari sve dogadjaju....nemozes ni da zamislis...

ljudi su jojs uvek..skoro...na niovu od onih vremena kada se sve smatralo otrovom..naravno mislim an proteini...tada su sve komisje tvrdile...pa jes ti lud..jel oces da ostanes mali od proteina..jel hoces da nemas dece od proteina......jel hoces da umres od proteina itd..na zalost.....ako je i danas..u malo manjoj meri...ali tako...

nama ne teba evropa....mis mo seljacine koje treba ograditi u zicu.....ma bodljikavu zicu da nas drugi gldaju kao majmune u zoo vrtu...e za to smo mi.....

jebem ti zemlju u kojoj ti doktor kaze da ces oboleti od raka ako uzimas kreatin.....a za druge preparate necu ni da pominjem  ...jer ni ne znaju sta je recimo BCAA...ili ne daj boze glutamin....

sramota


 :lol:  :lol: smesno,ali je ovo surova istina  :evil:  :evil:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Binais_Begovic

  • VIP
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 306
  • Team Milos
    • http://www.Binaisbegovic.com
Re: početnik........?
« Odgovor #9 poslato: Januar 17, 2006, 11:46:28 pre podne »
Mi koji smo upuceni ili na bilo koji nacin ukoracili u svet ovog sporta (bez obzira dali smo takmicari ili ne) mozemo da budemo dobri ambasadori i da pokusamo da objasnimo ljudima o cemu se radi...

Verovali ili ne ja sam nagovorio mog starog da koristi suplemente, on koji je bio pravo ANTI ANTI ovog sporta ali sam mu ja otvorio oci i sada ima drukci pogled na sve ovo..

Sto znaci ako sam mogao ubijediti mog starog da promjeni pogled na ovaj sport i suplemente onda mozemo svi nesto uraditi da se nas narod bar na neki nacin oslobodi tog straha i uvidi pozitivne stvari.

Sada ako uporedimo jednog zapadnjaka koji ima 60 godina i jednog covek sa nasih prostora koji imaju isti posao i isti standard zivota sigurno se zapadnjak izgledati 10 god mladi! Zasto? Zato sto je on svestan ishrane, suplementa, treninga itd, znaci zivi isti zivotni stil kao jedan bodibilder mada na nizem nivou...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: početnik........?
« Odgovor #10 poslato: Januar 17, 2006, 11:53:19 pre podne »
e bas tako..bas tako......ali na zalost ti nemozs naseg coveka da odvojis od misljenja.....NEMA PTICE DO PRASICE...i tacak...samo masno i slano i operi....uffff..mene izludjuju takvi debili

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: početnik........?
« Odgovor #11 poslato: Januar 17, 2006, 11:59:08 pre podne »
Apsolutno si u pravu,ljudi su kod nas totalno zatvoreni da saznaju nesto novo,tako je i sa suplementima.Ja pokusavam da objasnim ljudima kako to nije hemija ,da je to jednostavno dodatak hrani,nekad mi uspe nekad i ne,ali u principu imam dosta drugova koji su se na moj predlog odlucili za suplementaciju i jako su zadovoljni.dosta je bitna jos jedna stvar-ZNANJE o svemu ovome,jer gledam po teretanama ima ljudi koji su naculi ponesto o suplementaciji,a ovamo daju savete i sakom i kapom,i onda ljudi koji slusaju 100 razlicitih predloga ostaju zbunjeni.ipak,mislim da je situacija u npr. teretani u koju sam ja isao mnogo bolja sad nego pre godinu ili dve :D :D :D medjutim,najveci problem predstavljaju tzv. sveznajuci doktori kao sto je Pedja vec rekao,kad bi oni shvatili i prihvatili stvarnost,mnogo toga bi se promenilo na bolje
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: početnik........?
« Odgovor #12 poslato: Januar 17, 2006, 12:00:54 posle podne »
Vidi Binais , problem je u tome sto ti ovde imas ogroman broj ljudi koji su ne pismeni , a da ne govorimo o necem drugom ( moj drugar ima dedu koji se plasi televizora :)) I tu nastaje veliki problem , jer ti ljudi ne znaju osnovne stvari .A odlika primitivnih ljudi je da se plase onoga o cemu nemaju pojma. Gomila likova misli da ce umreti od wheya , ali zato bez problema pije , pusi kljuka se antibioticima cim im malo curi nos itd. Meni su ljudi prebacivali da preterujem sa vitaminom C kad uzimam 1g dnevno. A najgore od svega je ovo sto je Pedja napisao da pojedini doktori , ljudi koji bi morali da budu obrazovani po ovom pitanju , prave tabu oko toga jer jednostavno ne znaju o cemu se radi .Tako da dok se ovde nesto ozbiljno ne promeni , mislim da ces  ljude, koje ces prosvetliti po tom pitanju, brojati na prste

Van mreže Binais_Begovic

  • VIP
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 306
  • Team Milos
    • http://www.Binaisbegovic.com
Re: početnik........?
« Odgovor #13 poslato: Januar 17, 2006, 12:07:41 posle podne »
Citat: gaudi
Vidi Binais , problem je u tome sto ti ovde imas ogroman broj ljudi koji su ne pismeni , a da ne govorimo o necem drugom ( moj drugar ima dedu koji se plasi televizora :)) I tu nastaje veliki problem , jer ti ljudi ne znaju osnovne stvari .A odlika primitivnih ljudi je da se plase onoga o cemu nemaju pojma. Gomila likova misli da ce umreti od wheya , ali zato bez problema pije , pusi kljuka se antibioticima cim im malo curi nos itd. Meni su ljudi prebacivali da preterujem sa vitaminom C kad uzimam 1g dnevno. A najgore od svega je ovo sto je Pedja napisao da pojedini doktori , ljudi koji bi morali da budu obrazovani po ovom pitanju , prave tabu oko toga jer jednostavno ne znaju o cemu se radi .Tako da dok se ovde nesto ozbiljno ne promeni , mislim da ces  ljude, koje ces prosvetliti po tom pitanju, brojati na prste


Slazem se Gaudi, mislim da nije vrijedno pokusati promijeniti stariju generaciju vec da pokusamo nesto uraditi sa mladim ljudima, sa onim na koje svet ostaje. Ljudi koji su preko 50 godina (pogotovo kod nas) nece iz principa da se promjeni iako zna da nije u pravu.

Znaci novija generacija je uglavnom pismena i sada imamo moguznost da komuniciramo sa cjelim svijetom putem interneta tako da ce takozvanih "doktora" biti manje i manje svremenom i nadamo se da ce doci do velike promene narednih 10 godina :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: početnik........?
« Odgovor #14 poslato: Januar 17, 2006, 12:36:49 posle podne »
MA NEMOZEMO MI DA PROMENIMO NI MLADJU GENERACIJU JER IH UCE DEBILI....O TOME SE RADI..

GLE MENE JE NA JEDNOM SEMINARU DEVOJKA KOJA STUDIRA MEDICINU PITALA..DALI SAM JA NORMALAN I JEL JA ZNAM DA CU UNSITI BUBREGE OD TOLIKOG UNOSA PROTEINA...rec je bila od dnevnom unosu proteina kod body buildera i kod rekreativaca koji zele da samnje telesnu tezinu...

JA JE PITAM ODAKLE JOJ TA NFORMACIJA O OTME...A ONA MENI PUNA SBE..PA JA STUDIRAM MED FAX I VALJDA SE PODRAZUMEVA DA SAM TO NACUILA NA PREDAVNJIMA...

over and out