April 26, 2024, 01:40:54 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Prelazak na cistu ishranu.  (Pročitano 2913 puta)

Van mreže Alehandros

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Prelazak na cistu ishranu.
« poslato: Decembar 04, 2018, 12:56:15 posle podne »
Dobar dan svima.

O sebi - imam 27 godina, 185 visina, 105kg telesne mase. Bavio sam se u mladjim danima rukometom, sto mi je znacajno odrzavalo metabolizam. Po dolasku na faks, sve se to promenilo. Sada mi se stvorilo vise vremena, i zeleo bih da promenim svoje telo. Dilemu imam sledecu - posto bi ovo bio prelaz sa junka na cistu dijetu, zapoceo bih tako sto bih recimo isao sa 1,5g proteina po kilogramu telesne mase, 2.5g uh i 0.7g masti. Kada bi to prestalo da daje rezultate, isao bih na rotacije, pa na lowcarb.

Ishrana bi izgledala ovako:
Obrok 1 - 5 jaja + 2x omega 3 (oko 30g proteina, 30g masti)
Obrok 2 - 200g piletine + 150g pirinca + salata (45g proteina, 120g UH(nisam racunao iz salate))
Obrok 3 - isto kao obrok 2
Obrok 4- 200g ella + 50g oraha ( 26g proteina, 32g masti)

Broj obroka sam odredio za 4, ali moze se ubaciti i 5. obrok, prema vasim sugestijama.
Svaka sugestija i misljenje je pozeljno. Hvala unapred :).

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Prelazak na cistu ishranu.
« Odgovor #1 poslato: Decembar 04, 2018, 01:10:14 posle podne »
Dobar dan svima.

O sebi - imam 27 godina, 185 visina, 105kg telesne mase. Bavio sam se u mladjim danima rukometom, sto mi je znacajno odrzavalo metabolizam. Po dolasku na faks, sve se to promenilo. Sada mi se stvorilo vise vremena, i zeleo bih da promenim svoje telo. Dilemu imam sledecu - posto bi ovo bio prelaz sa junka na cistu dijetu, zapoceo bih tako sto bih recimo isao sa 1,5g proteina po kilogramu telesne mase, 2.5g uh i 0.7g masti. Kada bi to prestalo da daje rezultate, isao bih na rotacije, pa na lowcarb.

Ishrana bi izgledala ovako:
Obrok 1 - 5 jaja + 2x omega 3 (oko 30g proteina, 30g masti)
Obrok 2 - 200g piletine + 150g pirinca + salata (45g proteina, 120g UH(nisam racunao iz salate))
Obrok 3 - isto kao obrok 2
Obrok 4- 200g ella + 50g oraha ( 26g proteina, 32g masti)

Broj obroka sam odredio za 4, ali moze se ubaciti i 5. obrok, prema vasim sugestijama.
Svaka sugestija i misljenje je pozeljno. Hvala unapred :).

Ne vidim zasto da ne
samo je stvar u "glavi" koliko ces ovako radikalan rez da podneses
ne u smislu nedovoljno hrane, vec sa junka na clean

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Prelazak na cistu ishranu.
« Odgovor #2 poslato: Decembar 04, 2018, 01:22:42 posle podne »
kako stojis sa supsima? nek pwm bi bio pozeljan da imas...

Van mreže Alehandros

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Prelazak na cistu ishranu.
« Odgovor #3 poslato: Decembar 04, 2018, 01:28:21 posle podne »
@Pedja Petrovic
Hvala vam na izdvojenom vremenu Pedja. Dakle, sustinski bi bilo okej da se drzim ovog recepta dokle god daje rezultate?

@Pirat - Hvala vam na izdvojenom vremenu Pirate. Za sada nemam finansijskih mogucnosti, ali u planu je da kupim whey oko NG. A i okusao sam se u giveawayu Ogistre, tako da nadamo se :) ;).

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Prelazak na cistu ishranu.
« Odgovor #4 poslato: Decembar 04, 2018, 02:14:41 posle podne »
@Pedja Petrovic
Hvala vam na izdvojenom vremenu Pedja. Dakle, sustinski bi bilo okej da se drzim ovog recepta dokle god daje rezultate?

@Pirat - Hvala vam na izdvojenom vremenu Pirate. Za sada nemam finansijskih mogucnosti, ali u planu je da kupim whey oko NG. A i okusao sam se u giveawayu Ogistre, tako da nadamo se :) ;).

Nema na cemu da hvalis.
Nije stvar u tome da se drzzis, posto ce tj posto BI,i u neku ruku LOSIJI rezim doneo neke rezultate kada predjes sa SMECA na CLEAN - o tome rezu govorim
Naravno da ce ovo da ti donese rezultate i naravno da treba da se drzis plana koji si zacrtao, posto je porpilicno korektan
ali..

kada nakon ultra brzog gubitka viska kg, vracanje forme ako glava bude ok i izdrzis rezim, nemoj da se razocaras kada dodje do stagnacije i da skaces onda sa dijete na dijetu.

DAJ DIJETAMA SANSU DA RADE.....

Van mreže Alehandros

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Prelazak na cistu ishranu.
« Odgovor #5 poslato: Decembar 04, 2018, 02:45:52 posle podne »
Razumem vas u potpunosti. Za ono sto ja zelim znam da treba dosta i vremena, ne samo odricanja i rada, stoga ne ocekujem neke rezultate tipa "lubenica dijeta -10kg za 3 nedelje", vec da kroz recimo nekoliko meseci, pa i pola godine, se stanje promeni. Ovo je ocigledno jedini pravi i ispravan put kako se metabolizam ne bi unistio, jer ja zelim da vidim samo napredak, a za sve nedoumice cu se ovim putem konsultovati sa vama i ostalim clanovima foruma.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Prelazak na cistu ishranu.
« Odgovor #6 poslato: Decembar 04, 2018, 02:55:44 posle podne »
Razumem vas u potpunosti. Za ono sto ja zelim znam da treba dosta i vremena, ne samo odricanja i rada, stoga ne ocekujem neke rezultate tipa "lubenica dijeta -10kg za 3 nedelje", vec da kroz recimo nekoliko meseci, pa i pola godine, se stanje promeni. Ovo je ocigledno jedini pravi i ispravan put kako se metabolizam ne bi unistio, jer ja zelim da vidim samo napredak, a za sve nedoumice cu se ovim putem konsultovati sa vama i ostalim clanovima foruma.

samo napred

Van mreže Alehandros

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Prelazak na cistu ishranu.
« Odgovor #7 poslato: Februar 02, 2019, 05:16:39 posle podne »
Posle drzanja dijete koju sam naveo skoro mesec dana, spustio sam se na 97kg. Stagniram vec 12 dana na kilazi, pa se pitam da li je vreme da se predje na rotacije? Ogledalo pokazuje fin napredak, ali me buni kilaza koja stoji.
Imao bih nekoliko pitanja oko rotacija UH. Zaista ne zurim nigde, ali volim da budem spreman, i oruzan znanjem i odgovorima koji me zanimaju, kako bih znao sta primeniti kada je vreme za to.

1 - Da li bi rotacija 220-150-100-50-200-120-50 imala smisla?
2 - Da li je savet da se UH podele na vise obroka (tipa ovsene koje su kompleksan UH ujutru, pirinac uz piletinu)?
3 - Broj obroka da bude 4 i dalje ili da uguram i peti?
4 - Nabavio sam suplementaciju u vidu Amino wheya i BCAA, tako da cu i njih poceti koristiti (savet za koriscenje BCAA -5g pre, 10g u sejku PWM?)
5 - Kakav je stav po pitanju koriscenja mlevenog lana kao dodatnog izvora masti, pored naravno oraha?

Svaka sugestija je vise nego dobrodosla.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Prelazak na cistu ishranu.
« Odgovor #8 poslato: Februar 03, 2019, 07:31:03 pre podne »
Posle drzanja dijete koju sam naveo skoro mesec dana, spustio sam se na 97kg. Stagniram vec 12 dana na kilazi, pa se pitam da li je vreme da se predje na rotacije? Ogledalo pokazuje fin napredak, ali me buni kilaza koja stoji.
Imao bih nekoliko pitanja oko rotacija UH. Zaista ne zurim nigde, ali volim da budem spreman, i oruzan znanjem i odgovorima koji me zanimaju, kako bih znao sta primeniti kada je vreme za to.

1 - Da li bi rotacija 220-150-100-50-200-120-50 imala smisla?
2 - Da li je savet da se UH podele na vise obroka (tipa ovsene koje su kompleksan UH ujutru, pirinac uz piletinu)?
3 - Broj obroka da bude 4 i dalje ili da uguram i peti?
4 - Nabavio sam suplementaciju u vidu Amino wheya i BCAA, tako da cu i njih poceti koristiti (savet za koriscenje BCAA -5g pre, 10g u sejku PWM?)
5 - Kakav je stav po pitanju koriscenja mlevenog lana kao dodatnog izvora masti, pored naravno oraha?

Svaka sugestija je vise nego dobrodosla.

Pa nema smisla da posle dijete koju si naveo u prvom postu ides na diejtu koja ovako na oko ima mnogo vise makrosa a samim tim cal nego prva? Ta rotacija UH svakako je poprilicno mnogo UH ....

Van mreže Alehandros

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Prelazak na cistu ishranu.
« Odgovor #9 poslato: Februar 03, 2019, 10:52:32 pre podne »
Razumeo generale. Da li bi recimo sledeca bila bolja? 100-75-150-75-100-50-150?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Prelazak na cistu ishranu.
« Odgovor #10 poslato: Februar 03, 2019, 01:35:30 posle podne »
Razumeo generale. Da li bi recimo sledeca bila bolja? 100-75-150-75-100-50-150?

svakako...