Mart 28, 2024, 01:32:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Vezbanje sa povredom ramena  (Pročitano 2975 puta)

Van mreže migmig

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Vezbanje sa povredom ramena
« poslato: Decembar 13, 2018, 10:27:42 pre podne »
Povredio sam rotator desnog ramena,  ne bih da izostajem sa treninga, pa me zanima koje su vezbe sigurne u teretani, da li je resenje da potpuno ne koristim tu ruku na treninzima? :'(


Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: Vezbanje sa povredom ramena
« Odgovor #1 poslato: Decembar 13, 2018, 10:49:14 pre podne »
Radi vjezbe pri kojima te ne boli rame, dobro zagrijavaj rotatore... ukoliko je bol velika i ne postoji sansa da treniras ramena, prsa, potiske itd... nemoj. Ovo da treniras samo jednu stranu tijela je glupost. Prepolovi kilaze, posveti se tehnici taj period

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Vezbanje sa povredom ramena
« Odgovor #2 poslato: Decembar 13, 2018, 10:53:38 pre podne »
Zar ne rece ti prije 10 dana da ti je mnogo bolje i da je sve super?

U svakom slucaju, moraces da izostanes, a koliko dugo to ti niko ne moze reci. Radi vjezbe mobilnosti ramena i to je to. Nikakav trening sa tegovima ne dolazi u obzir. Ako si se povrijedio prije dan dva stavljaj hladne obloge  na to pa sjutra predji na zagrijavanje. Zagrijavaj taj dio 3 4 puta dnevno da vise krvi cirkulise tu, da bi se brze oporavilo osteceno tkivo.

Vjerovatno je samo upala tetive, to bi trebalo da prodje za nedelju dana dvije ako ne forsiras tu ruku. A opet ako ti se bas trenira mozes da ides na trening, pa kad pokidas tetivu onda ces bar 6 mjeseci bit invalid.
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Vezbanje sa povredom ramena
« Odgovor #3 poslato: Decembar 13, 2018, 10:58:04 pre podne »
Kako znas da si povredio? Jesi snimao?  To kada kazes rotator ramena je stvarno sirok pojam sta sve tu moze da bude... moj ti je savet da odmoris i ne radis nista dok bol skroz ne prestane... a ako se vrati , snimanje... ovo sve ostalo je gatanje sta ce dalje biti....

Van mreže migmig

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Vezbanje sa povredom ramena
« Odgovor #4 poslato: Decembar 13, 2018, 11:16:39 pre podne »
Kako znas da si povredio? Jesi snimao?  To kada kazes rotator ramena je stvarno sirok pojam sta sve tu moze da bude... moj ti je savet da odmoris i ne radis nista dok bol skroz ne prestane... a ako se vrati , snimanje... ovo sve ostalo je gatanje sta ce dalje biti....

Bio sam kod ortopeda, koji mi je rekao da je najverivatnije povreda rotatorne manzetne, da bi bio siguran da moram da idem na magnetetnu rezonancu, da mi savetuje da odmorim, ako bol ne prestane za 7 - 10 dana da idem na sniamnje.

Van mreže migmig

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Vezbanje sa povredom ramena
« Odgovor #5 poslato: Decembar 13, 2018, 11:24:19 pre podne »
Zar ne rece ti prije 10 dana da ti je mnogo bolje i da je sve super?

U svakom slucaju, moraces da izostanes, a koliko dugo to ti niko ne moze reci. Radi vjezbe mobilnosti ramena i to je to. Nikakav trening sa tegovima ne dolazi u obzir. Ako si se povrijedio prije dan dva stavljaj hladne obloge  na to pa sjutra predji na zagrijavanje. Zagrijavaj taj dio 3 4 puta dnevno da vise krvi cirkulise tu, da bi se brze oporavilo osteceno tkivo.

Vjerovatno je samo upala tetive, to bi trebalo da prodje za nedelju dana dvije ako ne forsiras tu ruku. A opet ako ti se bas trenira mozes da ides na trening, pa kad pokidas tetivu onda ces bar 6 mjeseci bit invalid.

Bilo je sve ok ,makar sa cucnjem,ovo mi se desilo dok sam radio grudi.Povredio sam se na bench pressu, pretpostavljam da nisam dovoljno zagrejao rame, pa da je na taj nacin doslo do povrede.

U svakom slucaju izgleda da mi preostaje da radim samo vezbe za noge i trbusanjke narednih par dana  :'(

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Vezbanje sa povredom ramena
« Odgovor #6 poslato: Decembar 13, 2018, 11:42:53 pre podne »
Kako znas da si povredio? Jesi snimao?  To kada kazes rotator ramena je stvarno sirok pojam sta sve tu moze da bude... moj ti je savet da odmoris i ne radis nista dok bol skroz ne prestane... a ako se vrati , snimanje... ovo sve ostalo je gatanje sta ce dalje biti....

Bio sam kod ortopeda, koji mi je rekao da je najverivatnije povreda rotatorne manzetne, da bi bio siguran da moram da idem na magnetetnu rezonancu, da mi savetuje da odmorim, ako bol ne prestane za 7 - 10 dana da idem na sniamnje.

pa eto... ja bih samo dodao da s ene ogranicavas na tih 7-10 dana... nego ako treba i duze , pa i kad se vratis treningu ako krene negde da zapinje... opet odmor... jer rame moze da bude pakao od zivota i najbolje je dok moze da ga saniras samo odmorom...