Mart 28, 2024, 08:19:11 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Kombinacija treninga - Teretana / KickBox  (Pročitano 4623 puta)

Van mreže NextLevel

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Kombinacija treninga - Teretana / KickBox
« poslato: Decembar 14, 2018, 12:24:37 posle podne »
Pozdrav svima!

Vec neko vreme pratim forum i odlucio sam da probam i ja da pokupim neki savet! Tekst je malo opsirniji pa se zahvaljujem svakom ko odluci da ipak procita i da neki konstruktivan savet.

Nekoliko godina se vec bavim sportom ali preiodicno u smislu 2-3 meseca treniram pa 2-3 ne treniram i tako u krug. O hrani nikada nisam nesto posebno vodio racuna.
U Oktobru 2017 sam se ozbiljnije posvetio treninzima (KickBox), ocistio ishranu (u smislu da sam izbacio junk food, slatko, hleb, sokove itd, ali i dalje bez gledanja koliko jedem i kad).. posle nekog vremena dogurao sam do takmicenja u kategoriji do 80kg i potpuno propao!

Mogao sam da bijem u dzak i trcim, ali mi je misicna masa potpuno nestala a oko struka ostao tanji pojas masti..
Pre mesec dana sam pojacao ishranu i krenuo u teretanu:

PON: Grudi, Triceps, Noge
UTO: Ledja, Biceps, Trbusni
SRE: Pauza
CET: Grudi, Triceps, Ramena
PET: Ledja, Biceps, Trbusni

Od suplementacije uzumam samo UN ProStar Malina (kupljen u Supplement Store Bg), jednu mericu posle treninga.. Raspolozen sam da probam i neki drugi whey u tom cenovnom ranku. Zelim da ubacim i BCAA pored proteina, samo ne znam kada i koliko da ih uzimam. I da li se ta merica stavlja zajedno sa proteinima u sejker ili odvojeno ako uzimam oba posle treninga? I koje preporucujete..

Ono sto ja zelim jeste da probam kombinaciju Ponedeljak i Cetvrtak KickBox, a Utorak i Petak Teretana (FullBody workout). Sreda i vikend su pauza eventualno vikendom neka setnjica oko Ade (7km)

Imam 23 godine, visina 183.6, trenutna tezina 81kg, nemam puno masti, ima tu sta da se skida, ali ne toliko da bih morao da se fokusiram samo na to..

Cilj je da se osecam zdravo i jako (spremno), ne jurim ogroman biceps i 8% masti, ali ne bilo lose da se vidi taj famozni 6pack haha Na kraju krajeva, mislim da meni samo treba cista misicna masa.. (kao i svima :D)

Takodje, pozeljna kilaza je nekih 85 Kg.

Pozdrav!

Van mreže shonezmaj

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Odg: Kombinacija treninga - Teretana / KickBox
« Odgovor #1 poslato: Decembar 14, 2018, 01:43:22 posle podne »
Ukoliko si ti izbacio junk i ušao u sport to je super i mislim da se i sad osjećaš dobro. Tvoje tijelo se adaptiralo na ono čemu si se posvetio. Većina takvih sportova zahtijeva i dobru izdržljivost, koordinaciju, eksplozivnost tako da tijelo ne želi nepotrebni višak. Čak i mišići mogu da te ograniče u tom pogledu. Većina mma boraca izgleda smiješno sa aspekta bodibildinga, pogledaj Fedora recimo. Nisi ti propao uopšte  ;)
Ukoliko želiš nešto više od tog sporta fizički izgled mora da padne u drugi plan, a ako si rekreativac postoji mogućnost da kombinuješ to i dobar izgled uz dobar program ishrabne. Poz

Van mreže NextLevel

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Kombinacija treninga - Teretana / KickBox
« Odgovor #2 poslato: Decembar 14, 2018, 01:55:25 posle podne »
Da, ipak mislim da je kombinacija dobrog izgleda i spremnosti u mom slucaju bitnija.. Ne bih isao dalje od amaterskog nivoa.. :) Hvala!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Kombinacija treninga - Teretana / KickBox
« Odgovor #3 poslato: Decembar 14, 2018, 02:08:46 posle podne »
Bez hemije ne mozes i jedno i drugo istovremeno.  Pa cak i tada ako bi isao da nabacis prvo mesa pa posle da odrzavas, treba ce ti nesto vise suplementacije kako od proizvoda tako i deblje doze i jake ishrane naravno, dobro koncipirane..

Van mreže NextLevel

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Kombinacija treninga - Teretana / KickBox
« Odgovor #4 poslato: Decembar 14, 2018, 02:13:53 posle podne »
U tom slucaju cu dati sebi jos par meseci ovog tempa, pa od aprila kad i svi za leto da udarim po cemu stignem.. do tada cu se edukovati vise na temu suplementacije pa cemo da vidimo :D Hvala!

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Kombinacija treninga - Teretana / KickBox
« Odgovor #5 poslato: Decembar 14, 2018, 04:34:36 posle podne »
Radio sam karate, mma, box, brazilsku jiu jitsu i jos ponesto od toga skoro 4 godine. Pa aj da ne precerujem ali cini mi se sto sam spremniji bio (u smislu da nekom slomim nos ili ga ugusim) to sam gore izgledao. Kao sto ti oni kazu bez hemije nema i jedno i drugo.
Ako mislis na ove danasnje UFC borce moracu da te razocaram, ali svi su oni na hormonu rasta, turinabolu, testosteronu itd. Ne znam koliko pratis taj sport ali vidjeces da USADA svako malo uhvati nekog da koristi nedozvoljena sredstva.
A sto se prirode tice, isto ko sto ti momci kazu gore. Tijelo se adaptira na uslove koje mu ti postavljas. U tvom slucaju odsrtanjuje visak. Visak nekad mogu bit i misici.
U udarackom sportu to budu uglavnom grudi i ramena jer ti u vecini slucajeva samo smetaju za udarce. A i mali visak masti je cak i neophodan za borilacki sport jer ti nisi bilder koji se pokazuje za binu i bitno je samo da izgleda dobro iako se osjeca ko govno u tom momentu i jedva ceka da se najede posle takmicenja.
U svakom slucaju moras da odlucis sta ti je vaznije. Da se bijes ili da izgledas dobro. Ako si neodlucan u oba aspekta ces bit ni tu ni tamo.

Sto se splita tice, licno ne volim noge da radim ni sa cim. Nogice se rade same. Mmmm. :D
Meni Vidi Visi

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Kombinacija treninga - Teretana / KickBox
« Odgovor #6 poslato: Decembar 15, 2018, 02:36:16 posle podne »
Iz aspekta borilackog sporta,zaboravi na velike noge,velika ramena.

Mozes da imas "i jedno i drugo" ali na nekih 70 i kusur kila sa malim bf da guras oboje - moze.
Svaki kilogram preko placace kondicija jer sto vise misica to brze pojedu kiseonik,sve ispod te kilaze placace izgled.

Ovo naravno govorim u neopisivo dobrim uslovima,gde je ishrana ispostovana do zadnjeg grama,trening apsolutno precizno isplaniran,i naravno suplementacija i HEMIJA do poslednjeg molekula precizno proracunati i usmereni u tom pravcu.

Naravno ne mora sve tako da bude zavisi sta ti od sebe zelis,ali moraces opasno da iskrvaris buljsona da bi postigao to sto si namerio!

Srecno!

Van mreže NextLevel

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Kombinacija treninga - Teretana / KickBox
« Odgovor #7 poslato: Decembar 17, 2018, 09:40:09 pre podne »
Hvala.. a inace kombinacija 2xteretana 2xkickbox kako vam izgleda? Ima li smisla?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Kombinacija treninga - Teretana / KickBox
« Odgovor #8 poslato: Decembar 17, 2018, 09:53:46 pre podne »
zavisi sta radis u teretani... imas cini mi se i dalje nedefinisan cilj

Van mreže NextLevel

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Kombinacija treninga - Teretana / KickBox
« Odgovor #9 poslato: Decembar 18, 2018, 09:26:33 pre podne »
Tezim ka izgledu naseg borca Bojana Dzepine.. Mozda ne u toj meri, ali tako nesto.. Trenutno sam jako daleko od toga, ali zaista mislim da imam dobre predispozicije.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Kombinacija treninga - Teretana / KickBox
« Odgovor #10 poslato: Decembar 18, 2018, 09:31:55 pre podne »
pa to ti je bas to sto smo ti pricali...

Van mreže NextLevel

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Kombinacija treninga - Teretana / KickBox
« Odgovor #11 poslato: Decembar 18, 2018, 11:42:32 pre podne »
Hvala na odgovorima!