April 23, 2024, 01:36:40 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanje u vezi treninga  (Pročitano 5440 puta)

Van mreže rocky02

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Pitanje u vezi treninga
« poslato: Januar 02, 2019, 03:13:10 posle podne »
Pre svega, zelim svima srecnu Novu godinu :) .
Ovako.

Imam 16 godina i poceo sam bas ozbiljno da treniram jer se sad u februaru vracam na boks. Trenirao sam godinu dana i imao pauzu godinu dana zbog nekih privatnih razloga(selidba, mnogo racuna su imali moji da plate kad smo se doselili itd itd i jednostavno se nije imalo novca za clanarinu i ostalu potrebnu opremu).
To je sve reseno i evo sad mnogo treniram kako bih se vratio u formu do februara. Usput, trenirao sam tokom ove pauze. Isao sam malo u teretanu, malo bodyweight, tacnije street workout sto bi se reklo :D.
Da ne duzim dalje toliko. Postavicu pitanje samo u vezi ovog trenutnog plana treninga kojeg primenjujem.

Ponedeljak - Sreda - Petak

Prvo odradim zagrevanje. Svaku vezbicu po 15-30sec od glave do pete.
Posle zagrevanja radim 3 runde Shadow Boxinga(mislim da spada u kardio vezbu jer se umorim kao da trcim). Jedna runda traje 3 minuta, dakle ukupno 9 minuta.
Posle toga radim sledece vezbe:

100 sklekova (ako mogu radim 2 serije po 50 ponavljanja, a ako ne mogu radim 5 serija po 20 ponavljanja).
100 trbusnjaka (sit ups - 2 serije po 50 ponavljanja ili 5 serija po 20 ponavljanja).
100 cucnjeva (prison squat 2 serije po 50 ponavljanja uvek).
100 ledjnjaka (5 serija po 20 ponavljanja).

Posle ovih vezbi izadjem napolje i preskacem vijacu 5 minuta.
Za kraj uglavnom radim vezbe istezanja jer imam jos predpostavljam od rodjenja problem sa zakrivljenim lopaticama(winged scapula), a kasnije mi se javio problem sa onim "zakrivljenim ramenima" (rounded shoulders) i problem sa karlicom(anterior pelvic tilt). Posto sam spomenuo te probleme, zamolio bih vas da mi napisete, odnosno predlozite neke vezbe koje ce mi sigurno pomoci da resim sve te probleme jer mi je dosta neprijatno npr. kad sam na bazenu ili u svlacionici kad se presvlacim dok sam trenirao boks.
To je to sto se tice ovog plana treninga. Iznesite vasa misljenja i zanima me da li mogu ovaj trening da radim 5 dana nedeljno ili da se pridrzavam Pon - Sre - Pet.
Uskoro cu poceti s' sprintovima i dzogiranjem napolju jer mi je ostalo mesec dana da se vratim u dobru formu.

Pozdrav.


Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Pitanje u vezi treninga
« Odgovor #1 poslato: Januar 02, 2019, 04:38:10 posle podne »
Ako spavas na stomak to moze biti razlog za rounded shoulders.
Za pelvic tilt imas istezanja za hip flexore cini mi se, nisam siguran. Kucaj na youtube pa ces nac koji su. Tesko da ti mozemo rijecima objasniti kako se to radi.
Za lopaticu ne znam. To ce ti neko drugi odgovorit.

 :)
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Pitanje u vezi treninga
« Odgovor #2 poslato: Januar 02, 2019, 06:01:21 posle podne »
Ako se ne varam polozaj u boksu je takav zbog garda... radi face pullove, varijante plankova, pokrete u planku, core vezbe, mozes raditi i kao deo tr i kao poseban tr