April 20, 2024, 10:30:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetnik - plan ishrane - saveti  (Pročitano 2291 puta)

Van mreže Detelina3

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Pocetnik - plan ishrane - saveti
« poslato: Januar 30, 2019, 04:42:19 pre podne »
Pre svega srdačan pozdrav svima na ovom forumu :) Ja ću da budem veoma kratak da ne bih kojim slučajem se raspisao i nekome vreme oduzimao bez potrebe na čitanje i ostalo.
Čitao sam forum jedan čitav dana, mnogo toga sam saznao jer se praktično sa većinom stvari i prvi put susrećem u životu i zaista sve pohvale za članke, članove i celokupnu namenu ovog foruma!

Konkretno:
1. Krenuo sam pre par dana sa teretanom, početnik sam totalni i idem polako. Plan treninga nemam sad ništa specijalno ali trudim se da radim za početak osnovne vežbe naravno.
2. Ektomorf sam - visina negde između 195-198cm a težina oko 90-91kg. Želeo bih da dobijem još bar nekih desetak kilograma po mogućstvu što čistije mase - to mi je prvi cilj za početak. Građa mi je atletska ali polagano prelazi u salo tj. masne naslage iz razloga što sam se u relativno kratkom periodu naglo udebljao nekih 7-9kg. Sastavio sam sebi neki plan ishrane kog nameravam da se pridržavam pa me zanima i vaše mišljenje jer ste vi za ovo stručnjaci što se za mene ne može reći naravno :)

3. Zbog fakulteta i posla do pre par dana sam bukvalno legao u krevet evo u ova doba u koja pišem upravo sada - razlog posao/fax - jer radim preko interneta i moram da se kotiram po američkom vremenu, a još kad se sastavi učenje onda se dobije to da moram baš da utonem duboko u noć. Ali menjam ovih dana postepeno, tek sam krenuo i računam da ću do kraja sledeće sedmice da svedem leganje u krevet na max 1:30 posle ponoći. Ovo večeras je izuzetak zbog ispita danas koji mi je ujedno i poslednji u ovom ispitnom roku.

Sad ću da predstavim neki moj plan ishrane pa mi vi shodno mojoj kilaži/visini, tipu metabolizma itd. dajte neke savete  -  svaki savet je dobrodošao jer se ja u ovo zaista ne razumem a želeo bih da steknem potrebna znanja:
1 obrok: 150gr ovsenih + merica gejnera( Biotech - Hyper Mass: 65% ugljenih hidrata, 26% proteina i 5% kreatina)
TRENING
2 obrok: merica gejnera posle treninga + 5g kreatin(znam da i u gejneru ima malo kreatina ali sam uzeo i posebno)
3 obrok: PWM - 150gr piletina + 150gr pirinča
4 obrok: 150gr piletine + 150gr pirinča
5 obrok: Konzerva tunjevine + kikiriki/bademi/orasi(planiram i Ella sir da ubacim)
6 obrok:  Šejk: merica gejnera + 5g kreatin

Do sada sam cepao junk hranu non stop, na dan sam znao da jedem i po 4 mars čokoladice, čipsevi, pizze i ostala hrana iz fast food-ova. Zaista sam veliki ljubitelj slatkiša i njih će mi biti veoma teško da se odreknem ali šta ću, nameravam da istrajem u postavljenom cilju po cenu svega tako da - što se mora, nije teško.

Hvala svima koji su imali strpljenja da pročitaju ovaj post(trudio sam se da ne dužim previše kao što sam prethodno i rekao ali mislim da nisam uspeo u nameri :D ) i nadam se ponekom i odgovoru od stručnjaka.

Pozdrav!


« Poslednja izmena: Januar 30, 2019, 04:44:49 pre podne Detelina3 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pocetnik - plan ishrane - saveti
« Odgovor #1 poslato: Januar 30, 2019, 05:20:48 pre podne »
Pozdrav
pa porpilicno los i koncept i pristup celokupnoj prici
Ali, ono sto je glavno, je to - iz kog razloga ti nisu tamo gde si kupio taj preparat (koji je sve samo ne nesto sto tebi treba, kako po potrebi tako i po kvalitetu) nisi lepo izneo svoj prolbem, te na osnovu toga ti oni preporuce nesto ili moguce nista - za pocetak npr...
Ili a prefolimisem
kako si TI znao, a kazes da si pocetnik itd, da ti bas to treba itd itd itd

Van mreže Detelina3

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Pocetnik - plan ishrane - saveti
« Odgovor #2 poslato: Januar 30, 2019, 12:51:44 posle podne »
Pre svega ja jesam početnik što se tiče same teretane tj. treninga i načina ishrane tj. plana ishrane za trening. Nikada se ranije nisam susretao sa ovime jer me teretana nije interesovala pre pa je i razumljivo zašto.
 
Što se tiče suplementacije tu mi nije teško bilo da skontam kako i šta ide prvenstveno jer imam i drugare koji koriste neke preparate pa sam u ovo imao uvid. Čitajući razne forume sam nekako stekao dojam da za ektomorfe gejner nije loša opcija ali izgleda da sam pogrešio :/
Dvoumio sam se da li da uzmem gejner ili čisti protein za početak i prevaga je otišla na gejner iz razloga što sam mislio da će mi dobro doći UH pored proteina jer često ne mogu baš da jedem u stanu zbog obaveza, i da mi ovo dođe kao neka zamena za obrok i čisto da ga popijem za prvih mesec dana u kojima ću malo ući u rutinu što se same teretane i ishrane tiče.

A sad zato sam ovde i postavio post, izneo mišljenje i upravo zbog ovih stvari i tražim konstruktivne predloge kako da napravim odgovarajući plan ishrane za sebe koji podrazumeva lean masu. Meni trenutno nije problem da za mesec dana ako već želim, dobijem 2-3kg jedući junk (da baš preteran sam junk hranom tj. da se tovim pa da se lepi za mene) ali kako sam rekao već - hoću da se zdravo hranim i da dobijam zdravu masu što kao ektomorf mi nije baš lako bez junk hrane i slatkiša a iskren da budem nisam nikada ni probao pa da mogu odgovorno da tvrdim. 

Sad mi nije jasno šta tačno treba da promenim ovde? Da li je gejner ok za prvih mesec dana treninga ili treba odmah da nabavim protein? Da li su mi navedena 4 obroka pored 2 obroka sa gejnerom dovoljna?

« Poslednja izmena: Januar 30, 2019, 12:53:40 posle podne Detelina3 »

Van mreže g0xy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 754
  • Go hard or go home
Odg: Pocetnik - plan ishrane - saveti
« Odgovor #3 poslato: Januar 30, 2019, 01:49:22 posle podne »
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php

Evo je,brdo znanja i tema koje treba da proučiš i dobićeš odgovore na svoja pitanja.
Nerealno je da ti neko daje odgovore,a ne znaš osnove o ishrani i saplementaciji.

Van mreže Direktor_svemira

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 104
Odg: Pocetnik - plan ishrane - saveti
« Odgovor #4 poslato: Januar 30, 2019, 02:58:53 posle podne »
@Detelina3

Bez da rušim sneška, ali  10 kg čistih mišića nije »cilj za početak« već ambiciozan petogodišnji plan  :) :) :)

“Have more than you show, speak less than you know.”   William Shakespeare

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pocetnik - plan ishrane - saveti
« Odgovor #5 poslato: Januar 30, 2019, 03:30:44 posle podne »
@Detelina3

Bez da rušim sneška, ali  10 kg čistih mišića nije »cilj za početak« već ambiciozan petogodišnji plan  :) :) :)




Uzimajući u obzir da imam 22 a ne 82 godine, mislim da je ipak za početak :)
Plus, ja nigde nisam naveo da mislim da ću to postići kroz par meseci, ne znam zašto izvlačiš iz konteksta...


Opet ponavljam, ako zaista neko nema neki savet u vezi plana ishrane ili čak i treninga, nemojte da komentarišete. Cimanje vidim nije da napišete neki ovakav komentar kao prethodna dva ali zato jeste cimanje da se da konstruktivan predlog.

Evo konstruktivan predlog ili mozda retoricko pitanje

zasto ne odes tamo gde si kupio to sto si mislio, i onda lepo pitas, odnosno kazes sve ovo sto si elaborirao ovde i jednostavno odgovor je njihova pre svega obaveza, ako nista drugo, onda moralna..