April 20, 2024, 03:17:24 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: PRVO JEDITE PROTEINE  (Pročitano 7867 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: PRVO JEDITE PROTEINE
« Odgovor #15 poslato: Februar 05, 2019, 06:05:27 posle podne »
Ala si ti, zaglabao jbt život... Buraz i da je ti sve tako kako si ti sklopio, a jbg nije... Podsetiću te da nisu svi proteini u telu strukturni i da konzumacija proteina ima ulogu u sintetisanju i nekih drugih jako bitnih bioloških elemenata u funkcionisanju metabolizma... Sve u svemu dobar tekst, nema nedoumica...
« Poslednja izmena: Februar 05, 2019, 06:07:15 posle podne pirat »

Van mreže HGH

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 242
Odg: PRVO JEDITE PROTEINE
« Odgovor #16 poslato: Februar 05, 2019, 06:08:45 posle podne »
Sto tako Luka? Izvini, necu ti komentarisati vise..


P.S. Pogotovo pilece belo ima mnogo veci insulinski indeks od pogodi - masnih mesa, bataka, teletine...

@pirat
Brate, pricamo o jbenoj insulinskoj rezistenciji i ulozi UH i proteina u istoj? Ne znam.u tom kontekstu sta ja to rekoh lose?

Licno masti postujem i trebaju nam mnogo vise nego sto se veruje, cela poenta oko pisanja...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: PRVO JEDITE PROTEINE
« Odgovor #17 poslato: Februar 05, 2019, 06:15:25 posle podne »
Ma decko bre stani malo na loptu, udarila te euforija neka što je ok, ali šta si se uhvatio ovog teksta ko da je sveto pismo u pitanju, kontaktiraj Pedju na pm da ti da neki tekst da prevedes ako hoćeš ili uzmi neki sa t nationa, pa zalepi kao novu temu, samo proveri prvo sa Pedjom, iskoristi taj višak energije umesto da vadis dlake iz jajeta o ins rezistenciji... Nećemo da se prcimo ovde ko debili oko jednog informativnog teksta, aj poslušaj me.
Videćeš kada malo više tekstova iscitas i probaš pre svega na sebi nije to bas tako jednostavno. I to sad cu 5 minuta ovo pa ono...
« Poslednja izmena: Februar 05, 2019, 06:16:59 posle podne pirat »

Van mreže HGH

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 242
Odg: PRVO JEDITE PROTEINE
« Odgovor #18 poslato: Februar 05, 2019, 06:20:53 posle podne »
Ja nzm, ne ide meni ovo po forumima definitivno :D
Kud se i hvatam necega, a znam da se tako zavrsi.

Pirate, nema euforije, gledam drzavni posao, cekam meso da se ispece neko, zajebavam se... Nzm, moracu da stavljam smajlije u tekst ako se i uhvatim tastature

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: PRVO JEDITE PROTEINE
« Odgovor #19 poslato: Februar 05, 2019, 06:22:17 posle podne »
Ma prevedu neki tekst. Imaš bas na temu ins rezistencije koliko hoćeš...

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: PRVO JEDITE PROTEINE
« Odgovor #20 poslato: Februar 05, 2019, 06:30:16 posle podne »
Bolje da sam ja odigra partiju Dote umjesto sto sam ovaj text prevodio.
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: PRVO JEDITE PROTEINE
« Odgovor #21 poslato: Februar 05, 2019, 06:43:39 posle podne »
Bolje da sam ja odigra partiju Dote umjesto sto sam ovaj text prevodio.

Pozovi HGH da igrate zajedno hehehehe, Luciano pravi batica, samo cepaj tekstove!

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: PRVO JEDITE PROTEINE
« Odgovor #22 poslato: Februar 05, 2019, 06:47:21 posle podne »
A necemo to. Iovako lomim stvari po kuci kad igram Dotu. :D :D :D
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: PRVO JEDITE PROTEINE
« Odgovor #23 poslato: Februar 05, 2019, 06:55:03 posle podne »
Pa eto HGH ti znaci postedeo kucni inventar! Još treba da se zahvalis čoveku...

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: PRVO JEDITE PROTEINE
« Odgovor #24 poslato: Februar 05, 2019, 06:58:40 posle podne »
Xaxaxa. A nee. Nisam bas toliko ljut. Samo eto malo me izbacilo iz takta sto pogresno tumaci tekst i onda pise postove koji su medjusobno kontradiktorni iako mu iskusniji clanovi govore da nije to bas tako.

Eto ja sam cak i za njegovu sugestiju bio otvoren pri pocetku a on nije otvoren za sugestije moderatora nego slijepo brani svoje teorije. Al sve je ok. Nismo bas do lomnjave dosli. :D
Meni Vidi Visi

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PRVO JEDITE PROTEINE
« Odgovor #25 poslato: Februar 06, 2019, 05:46:26 pre podne »
Polako ljudi
vi i jedni i drugi sustinski pricate isto, ali nikako da sklopite.
Evo samo jedan primer ili dva, gde sam siguran da ce onda stvari biti jasne

Covek od nastanka je bio lovac.Nije poznavao nista, cilj je bio da se PREZIVI.
Preziveti se moglo samo ako ubije nekog mamuta da ima hrane za celu zimu.NIje bilo inuslinske ni proteinske rezistencije, nije bilo nicega
Mozda glup i banlan primer, neprimeren sadanjsim uclvoima zivota, ali se nasa celija NIJE menjala u genetskom godu i na molekluarnom niovu xxxxx god i nazad. To sto je mi KVARIMO ne znaci da je ISPRAVNO.

Ili da uzmemo primer eskima.
Cak i ne poznaju ni jedan oblik UH. Nemaju problema sa insulinoko ili PROTENISKOM rezistencijom

Ok
kongitivni skog ljudskog roda je taj koji jeste, i naravno da se ni ja ne zelim kupati u lavoru ili reci sa lososi(mada bi bilo mozda bolje da smo ostali na tom niovu, ali druga tema) i svakako da stvarnost trazi uoptrebu ovoga sto mi radimo (pogresno ili ne- jbg sad)..

Van mreže amsi

  • Član
  • *
  • Poruke: 38
Odg: PRVO JEDITE PROTEINE
« Odgovor #26 poslato: Februar 06, 2019, 08:16:04 posle podne »
Bilo je insulinske rezistencije i ona je u takvom nacinu zivota bila prednost, a ne nedostatak kao sto je danas kada se jede vise obroka u danu. A da li se oko toga znalo i da li su ljudi vodili racuna o tome - naravno da nisu :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PRVO JEDITE PROTEINE
« Odgovor #27 poslato: Februar 07, 2019, 05:30:15 pre podne »
Bilo je insulinske rezistencije i ona je u takvom nacinu zivota bila prednost, a ne nedostatak kao sto je danas kada se jede vise obroka u danu. A da li se oko toga znalo i da li su ljudi vodili racuna o tome - naravno da nisu :D

naravno i govorim u kontekstu da se TELO prilagodjava, isto kao i sto ga mi UNISTAVAMO
nigde nisam ni napisao da nije bilo ins rezistencije itd itd itd- nisi ti to nesto kako treba  ;)
« Poslednja izmena: Februar 07, 2019, 05:59:51 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: PRVO JEDITE PROTEINE
« Odgovor #28 poslato: Februar 07, 2019, 06:34:01 pre podne »
Bila je, ali su ljudi vodili drugačiji stil života, prelazili velike kilometraze na nogama, borili se sa zverima, lovili...gladovali, pa se ciklus gonjenja i mrsavljenja stalno smenjivao... Nije nikako bio stacionaran način života, opet to zavisi dosta i podneblja o kojem govorimo, temperatura, čime su se hranili, nije isto evropski čovek  i Afrikanac itd, ali svejedno kako je danas uglavnom život čoveka vezan za računar i kola, bespotrebno je vuci insulinski stomak... Iz mnogo razloga

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PRVO JEDITE PROTEINE
« Odgovor #29 poslato: Februar 07, 2019, 09:07:25 pre podne »
Bila je, ali su ljudi vodili drugačiji stil života, prelazili velike kilometraze na nogama, borili se sa zverima, lovili...gladovali, pa se ciklus gonjenja i mrsavljenja stalno smenjivao... Nije nikako bio stacionaran način života, opet to zavisi dosta i podneblja o kojem govorimo, temperatura, čime su se hranili, nije isto evropski čovek  i Afrikanac itd, ali svejedno kako je danas uglavnom život čoveka vezan za računar i kola, bespotrebno je vuci insulinski stomak... Iz mnogo razloga

ma da ne ulazimo sada u to da se jelo JEDNOM na dan ili jednom u TRI dana i slicno- klima, podneblje bla bla bla- nebitni podaci (mislim nebitni za ovo o cemu mi..)...ali je cinjenica da je bilo tako .....
ono sto je najvaznije
da su ljudi svesni problema INSULINSKE REZISTENCIJE...tj, kako vidim..sve vis i vise..