Mart 28, 2024, 06:46:58 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Beta blokator i AAS  (Pročitano 6519 puta)

Van mreže Obilivion

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Beta blokator i AAS
« poslato: Februar 13, 2019, 05:01:19 posle podne »
Pozdrav ekipo,

Nov sam na forumu. Čitam neko vrijeme ovaj forum i vidim da ima stručnih ljudi iz ove oblasti pa bih volio da dobijem savjet vezano za moju situaciju.

Bavim se 5 godina brazilskom dziu dzicom, takmičar sam. Međutim u ovom sportu je doping veoma zastupljen pa kako bih ostvario bolje rezultate odlučio sam da pokušam da se pomognem i ja sa AAS. S obzirom da mi je takmičenje početkom juna planirao sam da za prvu kuru od prvog aprila uzmem testosteron propionat 8 nedelja 100mg svakih 3 dana. Znam da je ovo vrlo mala doza ali želim da za početak vidim kako će moje tijelo reagovati na isti. Takođe kardiolog mi je pripisao 40mg propranolola (beta blokator, 20mg ujutru - 20mg uveče) zbog neznatnog broja ekstrasistola pošto sam nosio holter 24h (oko 30 ventrikularnih ekstrasistola).

Interesuju me dvije stvari. Prva stvar da li ću propionatom uspjeti dobiti više snage i izdržljivosti uz adekvatnu ishranu i suplementaciju. Od suplementacije koristim whey protein, kreatin monohidrat 5mg prije i 5mg posle treninga, bcaa, glutamin i naravno vitamine i minerale. Druga stvar da li propionat smijem da koristim dok pijem propranolol?

PS. Da napomenem visok sam 182cm i težak 85kg i u dobroj sam formi.  ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Beta blokator i AAS
« Odgovor #1 poslato: Februar 13, 2019, 05:16:52 posle podne »
Pozdrav

pitanje
da li lekar zna da si aktivan sporotisa koji podleze doping kontrolama?
AKo zna
da li ti je dao upustva kako da postupis posto ti je ZABRANJENA supstanca prepisana kao lek- sto nije rpoblem, ali postoji procedura..

Van mreže HGH

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 242
Odg: Beta blokator i AAS
« Odgovor #2 poslato: Februar 13, 2019, 05:18:44 posle podne »
Propranolol zabranjena supstanca? Uh, zasto gene? Lek za smirenje i opustanje, za regulisanje nepravilnog rada srca, ne vidim smisla...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Beta blokator i AAS
« Odgovor #3 poslato: Februar 13, 2019, 05:20:41 posle podne »
Propranolol zabranjena supstanca? Uh, zasto gene? Lek za smirenje i opustanje, za regulisanje nepravilnog rada srca, ne vidim smisla...

druze sve i jedan BETABLOKATOR jer zabranjen
ne znam sta je tu cudno???
do pre nekoliko i na coffein si padao, a da ne pricam o necemu drugom..

cuj lek za opusttanje

pa i gandza opusta... ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Beta blokator i AAS
« Odgovor #4 poslato: Februar 13, 2019, 05:24:53 posle podne »
Bunolol, Oxprenolol, Carteolol, Pindolol, Carvedilol, Propranolol, Celiprolol, Sotalol; ... ;D ;D ;D ;D ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Beta blokator i AAS
« Odgovor #5 poslato: Februar 13, 2019, 05:28:20 posle podne »
 ;D ;D ;D

 *Bupropion, caffeine, nicotine, phenylephrine, phenylpropanolamine, pipradrol i synephrine. Ove supstance su uključene u monitoring program za 2017. godinu i ne smatraju se zabranjenim supstancama. ;D ;D

** Cathine: zabranjen kada je koncentracija u urinu veća od 5 mikrograma po mililitru.

*** Ephedrine i methylephedrine: zabranjeni kada je njihova koncentracija u urinu veća od 10 mikrograma po mililitru

**** Epinephrine (adrenaline): primenjen sa lokalnim anesteticima ili primenjen lokalno (npr. nazalno, ili u oftamologiji) nije zabranjen.

***** Pseudoephedrine: zabranjen kada koncentracija u urinu prelazi 150 mikrograma po mililitru.

Van mreže Obilivion

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Beta blokator i AAS
« Odgovor #6 poslato: Februar 13, 2019, 05:38:49 posle podne »
Pozdrav

pitanje
da li lekar zna da si aktivan sporotisa koji podleze doping kontrolama?
AKo zna
da li ti je dao upustva kako da postupis posto ti je ZABRANJENA supstanca prepisana kao lek- sto nije rpoblem, ali postoji procedura..

Zna da sam takmičar ali na regionalnim takmičenjima za bjj nema doping kontrola. Ako budem nastupao na neka evropska jača onda da, ali otom potom. Da napomenem radio sam test opterećenja i UZ srca i sve je u najboljem redu.

Van mreže Obilivion

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Beta blokator i AAS
« Odgovor #7 poslato: Februar 13, 2019, 05:43:33 posle podne »
Propranolol zabranjena supstanca? Uh, zasto gene? Lek za smirenje i opustanje, za regulisanje nepravilnog rada srca, ne vidim smisla...

Zato što propranolol smanjuje potrebu srca za kiseonikom i time srce trpi manji napor pri većim opterećenjima. Vjerovatno nije drastično ali ipak postoji razlika. Tako mi je makar ljekar objasnio  :)

Van mreže HGH

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 242
Odg: Beta blokator i AAS
« Odgovor #8 poslato: Februar 13, 2019, 06:59:36 posle podne »
Propranolol zabranjena supstanca? Uh, zasto gene? Lek za smirenje i opustanje, za regulisanje nepravilnog rada srca, ne vidim smisla...

druze sve i jedan BETABLOKATOR jer zabranjen
ne znam sta je tu cudno???
do pre nekoliko i na coffein si padao, a da ne pricam o necemu drugom..

cuj lek za opusttanje

pa i gandza opusta... ;D
Eno ga u apoteci 180 dinara. Ja uzimao god dana, i to 4x40 dnevno jbt...

Ma ni pomisljao nisam da su to bitne doze i da moze da bude zabranjen..
« Poslednja izmena: Februar 13, 2019, 07:47:15 posle podne HGH »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Beta blokator i AAS
« Odgovor #9 poslato: Februar 13, 2019, 07:19:32 posle podne »
Sve što si nabrojao je zabranjeno, beta blokatori isto, osim ako nemaš lekarski recept za njega, onda nije.Nego on se ne prepisuje ako ti imaš malo ekstra sistoli... Koliko si imao na testu opterećenja? Na holteru?
Mislim da ti nisi za aas...  Ne bih da te plašim ali  pri velikim naporima te ventrikularne ekstrasistole mogu da predju u nešto drugo i da zakovrnes na licu mesta... Nema tu profi sport i lekovi za cuku, jedno isključuje drugo...  Gledaj ti to da potražis još nečije mišljenje...
« Poslednja izmena: Februar 13, 2019, 07:31:56 posle podne pirat »

Van mreže Obilivion

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Beta blokator i AAS
« Odgovor #10 poslato: Februar 13, 2019, 07:46:32 posle podne »
Sve što si nabrojao je zabranjeno, beta blokatori isto, osim ako nemaš lekarski recept za njega, onda nije.Nego on se ne prepisuje ako ti imaš malo ekstra sistoli... Koliko si imao na testu opterećenja? Na holteru?
Mislim da ti nisi za aas...  Ne bih da te plašim ali  pri velikim naporima te ventrikularne ekstrasistole mogu da predju u nešto drugo i da zakovrnes na licu mesta... Nema tu profi sport i lekovi za cuku, jedno isključuje drugo...  Gledaj ti to da potražis još nečije mišljenje...

Znam da je zabranjeno, ali mi ne podliježemo doping kontroli. Propranolol mi je pripisan, nisam dobio recept ali ga uzimam u apoteci bez recepta bez problema. Kardiolog mi je  rekao da ispod 100 ekstrasistola oni smatraju zanemarivim brojem ali s obzirom da mi smeta i osjećam svaki preskok uzimam pola ujutru, pola uveče. Pretpostavljam da misliš na ventrikularnu tahikardiju? Potražiću još neko mišljenje ali sam pročitao na još nekim mjestima da je 30 veoma mali broj za 24h. Interesuje me da li propranolol može da se kombinuje sa propionatom ili nekim drugim testosteronom?

Van mreže Obilivion

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Beta blokator i AAS
« Odgovor #11 poslato: Februar 13, 2019, 07:47:51 posle podne »
PS. na testu opterećenja sam imao 198

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Beta blokator i AAS
« Odgovor #12 poslato: Februar 13, 2019, 08:21:12 posle podne »
PS. na testu opterećenja sam imao 198

To nije dobro jbt, nikako... obavezno kod nekog boljeg kardiologa, i zaboravi na aas, definitivno će ti pogoršati situaciju. Zaboravi na uopšte treninge dok ne vidiš razlog i ako treba neka terapija... Mozda si fasovao neki virus ili nešto što je napalo miokard, pa treba da posvetis pažnju samo oporavku i imunitetu, traži titar na coxaki virus. Do tada zaboravi napor, da ne ispadne krepao petlic... Sva ona sranja što vidiš iznenadne smrti na terenu je prelezane na nogama miokardne upale pa izmene na srcu itd...

Van mreže Obilivion

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Beta blokator i AAS
« Odgovor #13 poslato: Februar 13, 2019, 08:24:13 posle podne »
PS. na testu opterećenja sam imao 198

To nije dobro jbt, nikako... obavezno kod nekog boljeg kardiologa, i zaboravi na aas, definitivno će ti pogoršati situaciju. Zaboravi na uopšte treninge dok ne vidiš razlog i ako treba neka terapija... Mozda si fasovao neki virus ili nešto što je napalo miokard, pa treba da posvetis pažnju samo oporavku i imunitetu, traži titar na coxaki virus. Do tada zaboravi napor, da ne ispadne krepao petlic... Sva ona sranja što vidiš iznenadne smrti na terenu je prelezane na nogama miokardne upale pa izmene na srcu itd...

Hvala na savjetu, potražiću svakako. A zašto misliš da je loše? Kardiolog mi je rekao da je odličan rezultat na testu opterećenja jer samo zdravo srce može da postigne takvu srčanu frekvenciju?

Van mreže Obilivion

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Beta blokator i AAS
« Odgovor #14 poslato: Februar 13, 2019, 08:29:01 posle podne »
Kopiram tekst za test opterećenja:

Normalan odgovor na opterećenje je progresivni porast sistolnog krvnog pritiska sve do pik-a kojim se smatraju vrednosti od 160 do 200 mmHg, sa većim vrednostima u skali za starije pacijente koji imaju slabije prilagodljiv vaskularni sistem. Kao grupa, ljudi crne rase imaju više vrednosti sistolnog pritiska kao odgovor na opterećenje u odnosu na ljude bele rase. Kod zdravih osoba dijastolni pritisak se ne menja značajnije tokom opterećenja. Neadekvatna reakcija na opterećenje je kada sistolni pritisak ne poraste iznad 120 mmHg  ili kad se registruje pad sistolnog pritiska više od 15 mmHg na 15 sekundi ili ispod vrednosti pritiska u mirovanju. Ovakva reakcija može biti povezana sa ishemijskom bolesti srca, ali I sa drugim stanjima kao što su-kardiomiopatija, aritmije, vazovagalna reakcija, hipovolemija, uzimanje antihipertenziva. Retko, kod mladih pacijenata moguća je pojava vazovagalne sinkope u ranoj fazi odmora zajedno sa sinusnom bradikardijom tj. usporenim srčanim radom.  Hipertenzivna reakcija tokom testa opterećenja je povezana sa značajnijom koronarnom bolešću kao I većim defektima u perfuziji miokarda (srčanog mišića).