April 25, 2024, 11:27:18 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: UH rotacija i stagnacija  (Pročitano 14005 puta)

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: UH rotacija i stagnacija
« Odgovor #30 poslato: Februar 16, 2019, 10:56:08 pre podne »
nemoj nista na svoju ruku, uzmi pomoc makar za konsultaciju, sto pre to uradis manje ces lutati... ne mozes se voditi ovako savetima na kasicicu...

To svakako!

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: UH rotacija i stagnacija
« Odgovor #31 poslato: Februar 16, 2019, 10:59:53 pre podne »
Dany,

kakva je stolica? Mislim redovna, neredevna itd.
Ovo oko merenja secera ne rauzmem?
Ti svakkosevno meris secer i kakve bi to veze trebalo da ima sa ins rezistencijom?
Mislis da visok ILI NIZAK secer znaci nesto kada je ovaj pojam u ptianju koji nas intrsuje i njegov infuelnc na UH?

Redovno sve.

Sto se ins rez tice - nemam nikakvih simptoma iste - nemam umor i pospanost, nemam trip da moram da pojedem nesto slatko, (cak i nisam neki izraziti ljubitelj slatkisa), ne gojim se simptomaticno u predelu stomaka, sta vise - skladistim masti NAJVISE na bokovima i butinama - i sad na 90 kg imam izdefinisana ledja i ramena, stomak za moju tezinu cak i sa dosta manje sala, ali dupe i butine da prostis - mnogo vece nesrazmerno u odnosu na bistu.
Cak kad su mi radili OGTT pre pola god u bolnici zbog tog poremecaja jetre - sasvim je normalan rezultat dosao (ne mogu sada da se setim parametara, ali znam da su mi rekli da je izrazito normalan.)

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: UH rotacija i stagnacija
« Odgovor #32 poslato: Februar 16, 2019, 11:03:57 pre podne »
Da bi ljudi imali pojma o cemu pricam i kakav je gubitak kg do sada u pitanju:

https://imgur.com/mzUVKmp

https://imgur.com/JK1H7rk

https://imgur.com/lolooXY

Bem li ga, i nisam lose "uradila" posao sama sa 127 na 90...   :o

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: UH rotacija i stagnacija
« Odgovor #33 poslato: Februar 16, 2019, 11:15:06 pre podne »
Ma posao si uradila odlican, tu nema dileme.
A reci nam sta je sa treningom tj. kako treniras?

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: UH rotacija i stagnacija
« Odgovor #34 poslato: Februar 16, 2019, 11:21:39 pre podne »
Ma posao si uradila odlican, tu nema dileme.
A reci nam sta je sa treningom tj. kako treniras?

Prva tri meseca 3x nedeljno osnovne vezbe, tj vezbe snage = bench press, deadlist, veslanje u pretklonu, shoulder press slobodnim tegovima, cucanj i presa.

Naredna tri meseca 4 x nedeljno upper / lower split

Naredna tri meseca - push, pull, legs + 1 dan kardio

Zadnja dva meseca 4 day split - (grudi triceps, ledja biceps, ramena+ abs, i noge) i 2 dana kardio.

Grudi - triceps: Bench press sa bucicama, kosi bench, razvlacenje, sklekovi, triceps ekstenzija, skull crushers

Ledja biceps: Deadlift, veslanje u pretklonu, cable row, lat pull down, biceps pregib sipkom, hammer curl

Ramena + abs: shoulder press, arnold's press, dumbbell fly, zadnje rame na sajli, abs plank i na konstrukciji za propadanje podizanje nogu stojeci.

Noge: prednji cucanj, zadnji cucanj, hack squat, leg press, nozna ekstenzija, leg curl, stif legged deadlift.

Kardio: 15 min nesto jaceg tempa bajsa + 45 min trake, ili 15 min HIIT (30 sec trcanje, 1 min hodanje), + 30 min bajsa.

kardio radim danima nezavisno od split dana.


Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: UH rotacija i stagnacija
« Odgovor #35 poslato: Februar 16, 2019, 11:25:04 pre podne »
Pitao sam zato da bih video da li je moguce povecati potrosnju kroz trening a da ne diramo hranu neku nedelju...

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: UH rotacija i stagnacija
« Odgovor #36 poslato: Februar 16, 2019, 11:33:34 pre podne »
Pitao sam zato da bih video da li je moguce povecati potrosnju kroz trening a da ne diramo hranu neku nedelju...

Bem li ga, ako i gresim, nekako mi se cini da ne gresim puno... Nisam ono, skinula kg eto samo radi kg a izgledam gore nego ikad. Dobila sam dosta misicne mase, sve je mnogo bolje upakovano, cvrstina je tu, snaga je tu svakako... Primera radi - mrtvo dizanje mi je radna serija 120 kg (6-8 pon), Cucanj mi je slabiji, ali je to zbog operacije kolena koju sam imala davnijih dana - 80 kg (4-5 pon), 50 kg 8-10 pon, Bench press - radne serije sa bucicam od 17.5 kg - 12 pon, Shoulder press bucicama od 15 kg, Leg press - 200 kg 12 pon, veslanje u pretklonu 50 kg 12 pon...

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: UH rotacija i stagnacija
« Odgovor #37 poslato: Februar 16, 2019, 11:55:56 pre podne »
Ma stoji to sve. Kao sto sam napisao napravila si odlican posao ali pitanje je sta dalje..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: UH rotacija i stagnacija
« Odgovor #38 poslato: Februar 17, 2019, 07:19:09 pre podne »
Hmm
malo je problem kada ti na pitanje, dajes odgovor (sto je ok) i onda dodatno jos dajes analizu

Citat
Sto se ins rez tice - nemam nikakvih simptoma iste - nemam umor i pospanost, nemam trip da moram da pojedem nesto slatko,

zasto bi ti morala da imas neke od ovih znakova npr i zasto bi ovi znakovi morali da budu bas ti koji ce upozroti na problem??? Zasto mislis da su ovo KRAJNJI pozivi na uzbnu dok i minimalno odstupanje moze da pravi  ovo:

Citat
ne gojim se simptomaticno u predelu stomaka, sta vise - skladistim masti NAJVISE na bokovima i butinama -

 :o

zaista ne kapiram zasto bi ovo kod tebe bili pokazatelji da je nesto OK odnosno da nesto nije ok????

Danny,
ovde je problem ocigledno metabolicka taraba koju si zakaucala jer si sa VISEEEEE nego prekomernom tezinom krenula sa i za tvoje telo NEADEKVATNOM dijetom.

Onda
Citat
Bem li ga, ako i gresim, nekako mi se cini da ne gresim puno

kako a imas evidetentan problem?

da rezimiram.

ono sto bih ja uradio je

1 oproavak CNS
2 opravak stope bazalnog metabolzima
3 pojacati OBAVEZNO inuslinsku osetljivost.

Kroz 1 bih radio 3 treninga ned MAX sa osnovnim vezbama ( bench, mrtvo, cucanj kroz 5 serija svaku vezbu sa max rep 3 pon - tako 2 ned - staticko ISTEZANJE posle tregnina u trajanju do 20 min OBAVEZNO

Kroz 2 bih otisao na keto dijetu 3 ned sa visokom unosom masti i sa unosom proteina od ne vise 1.3 gr po kg tel tezine. Masti na 2 gr ( puter, maslinvo, omega - po 10 kom na dan)

kroz 3 bih unosio uz whey posle treninga 7-8 gr cimeta
pred obrok 1 bih uzimao 2 caps insulomina
pred zanjji obrok bih uzimao 1 caps inuslomina

pred spavanje bh uzima
20 gr glutamina sa 3 caps ZMA

3 gr C vitamina
5000 iu D vitamina (kroz dan rasporedjeno naravno)

ali to sam ja..;

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: UH rotacija i stagnacija
« Odgovor #39 poslato: Februar 17, 2019, 07:57:19 pre podne »
ovo je stvarno odlican plan, trebalo bi poslusati :)

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: UH rotacija i stagnacija
« Odgovor #40 poslato: Februar 17, 2019, 02:09:24 posle podne »
Hmm
malo je problem kada ti na pitanje, dajes odgovor (sto je ok) i onda dodatno jos dajes analizu

Citat
Sto se ins rez tice - nemam nikakvih simptoma iste - nemam umor i pospanost, nemam trip da moram da pojedem nesto slatko,

zasto bi ti morala da imas neke od ovih znakova npr i zasto bi ovi znakovi morali da budu bas ti koji ce upozroti na problem??? Zasto mislis da su ovo KRAJNJI pozivi na uzbnu dok i minimalno odstupanje moze da pravi  ovo:

Citat
ne gojim se simptomaticno u predelu stomaka, sta vise - skladistim masti NAJVISE na bokovima i butinama -

 :o

zaista ne kapiram zasto bi ovo kod tebe bili pokazatelji da je nesto OK odnosno da nesto nije ok????

Danny,
ovde je problem ocigledno metabolicka taraba koju si zakaucala jer si sa VISEEEEE nego prekomernom tezinom krenula sa i za tvoje telo NEADEKVATNOM dijetom.

Onda
Citat
Bem li ga, ako i gresim, nekako mi se cini da ne gresim puno

kako a imas evidetentan problem?

da rezimiram.

ono sto bih ja uradio je

1 oproavak CNS
2 opravak stope bazalnog metabolzima
3 pojacati OBAVEZNO inuslinsku osetljivost.

Kroz 1 bih radio 3 treninga ned MAX sa osnovnim vezbama ( bench, mrtvo, cucanj kroz 5 serija svaku vezbu sa max rep 3 pon - tako 2 ned - staticko ISTEZANJE posle tregnina u trajanju do 20 min OBAVEZNO

Kroz 2 bih otisao na keto dijetu 3 ned sa visokom unosom masti i sa unosom proteina od ne vise 1.3 gr po kg tel tezine. Masti na 2 gr ( puter, maslinvo, omega - po 10 kom na dan)

kroz 3 bih unosio uz whey posle treninga 7-8 gr cimeta
pred obrok 1 bih uzimao 2 caps insulomina
pred zanjji obrok bih uzimao 1 caps inuslomina

pred spavanje bh uzima
20 gr glutamina sa 3 caps ZMA

3 gr C vitamina
5000 iu D vitamina (kroz dan rasporedjeno naravno)

ali to sam ja..;

Objasnjeno u tancine! Da je bolje ne bi valjalo! Krecemo od ove nedelje, neizmerno hvala! :)

Jos jedno pitanjce samo oko suplementacije na ovakvoj keto i ovakvom programu: Da li je pozeljno uzimati The beast kao pre - workout i Ai Burn Hardcore ili ne?
« Poslednja izmena: Februar 17, 2019, 02:21:09 posle podne Dannie1981 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: UH rotacija i stagnacija
« Odgovor #41 poslato: Februar 17, 2019, 03:47:56 posle podne »
Beast ne
na keto nemoj da uzimas stvari koje mogu da iritiraju pankreas
preporuka bi bila

1 caps ai burn (prvih 10 dana) posle po 2
5-7 gr citurlin malat
5-7 gr beta alanin

ovo su stvari koje ne drnadju ins i sigurna si da je opcija zatovrena da nece doci do toga, pumpa obezbedjna, mentalni fokus dobar, kolcina coffeina vise nego adekvatna

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: UH rotacija i stagnacija
« Odgovor #42 poslato: Februar 17, 2019, 04:02:21 posle podne »
Beast ne
na keto nemoj da uzimas stvari koje mogu da iritiraju pankreas
preporuka bi bila

1 caps ai burn (prvih 10 dana) posle po 2
5-7 gr citurlin malat
5-7 gr beta alanin

ovo su stvari koje ne drnadju ins i sigurna si da je opcija zatovrena da nece doci do toga, pumpa obezbedjna, mentalni fokus dobar, kolcina coffeina vise nego adekvatna

Ai Burn 2 odjednom posle ili rasporedjene u toku dana, tipa ujutru pred trening, pa posle tamo uz treci obrok?

E da, a BCAA, da ili ne?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: UH rotacija i stagnacija
« Odgovor #43 poslato: Februar 17, 2019, 04:10:36 posle podne »
Beast ne
na keto nemoj da uzimas stvari koje mogu da iritiraju pankreas
preporuka bi bila

1 caps ai burn (prvih 10 dana) posle po 2
5-7 gr citurlin malat
5-7 gr beta alanin

ovo su stvari koje ne drnadju ins i sigurna si da je opcija zatovrena da nece doci do toga, pumpa obezbedjna, mentalni fokus dobar, kolcina coffeina vise nego adekvatna

Ai Burn 2 odjednom posle ili rasporedjene u toku dana, tipa ujutru pred trening, pa posle tamo uz treci obrok?

E da, a BCAA, da ili ne?

batali za sada BCAA
2 caps pred trening skupa sa onim sto sam ti rekao

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: UH rotacija i stagnacija
« Odgovor #44 poslato: Februar 17, 2019, 04:15:04 posle podne »
Beast ne
na keto nemoj da uzimas stvari koje mogu da iritiraju pankreas
preporuka bi bila

1 caps ai burn (prvih 10 dana) posle po 2
5-7 gr citurlin malat
5-7 gr beta alanin

ovo su stvari koje ne drnadju ins i sigurna si da je opcija zatovrena da nece doci do toga, pumpa obezbedjna, mentalni fokus dobar, kolcina coffeina vise nego adekvatna

Ai Burn 2 odjednom posle ili rasporedjene u toku dana, tipa ujutru pred trening, pa posle tamo uz treci obrok?

E da, a BCAA, da ili ne?

batali za sada BCAA
2 caps pred trening skupa sa onim sto sam ti rekao

Sve dogovor, narucila upravo iz Ogistre jos D3 i Vit C (malo ovo sto imam za tri nedelje sa ovim dozama hehehe), i 2 kutije Insulomin. :)

Neizmerno ti mnogo hvala na ovom detaljnom odgovoru i predlogu! :)