April 20, 2024, 12:23:16 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Moja rotacija  (Pročitano 6026 puta)

Van mreže demo0007

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Moja rotacija
« Odgovor #15 poslato: April 27, 2019, 05:01:35 posle podne »
Mali update :) pokusacu da budem koncizan koliko je to moguce, ima mng detalja

Prvo za uvod...
https://m.imgur.com/a/p4zrgMo
182cm 82kg 25god

150-100-50-150-100-50-0
Ta rotacija radjena neke 3-4 nedelje

Spustio sam na 77kg, evo slika, struk stomak ledja, skinulo je, zadovoljan sam, jer vidim napredak.
https://imgur.com/a/evppTyW

Sad sam malo promenio, po temi koja je sticky -1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU

Poceo u ponedeljak 15.04.2019

Pon uto sre
Na prazan stomak dzoging trenutno 10ak min, toliko mogu
1. 4 jaja + salata + c,b vit
2. Trening +pwm 2merice wheya
3. 150g belog + 60g pirinca + salata
4. 150g belog + salata
5. Tunjevina + saka orasastih

Znaci tri dana srednji intenz kardio, 50g UH u obroku posle treninga
A protein 2g/kg, 150-160

Cetv petak
Dodajem na 100-120g UH oko 30,40 u dorucku sa ovsenim
U obroku posle treninga 50ak
I eventualno u jos jednom obroku do negde 18,19h ostatak...
Za ova druga dva skuvam pirinac pa podelim, veća količina posle treninga, ostatak u tom sledecem i posle 1,2 obroka sto ostanu protein i masti

Ovde idem UH 100-120g a protein 1.5g/kg odnosno 115g

I sub nedelja UH 3g/kg 210-230 a protein 1g/kg znaci 77g

Ovde mi treba pomoc za raspored proteina, u sustini 45g ce ici iz wheya posle treninga i ostaje 30-40g da unesem iz hrane, znaci po 20npr u dva obroka, jel to ok za dorucak, pa u obroku posle rucka, ili da dorucak bude samo UH a te proteine same u obrocima pred spavanje?

znam da sve pisem od do, ali tim danima kada koristim racunam u gram i sve merim, ne setam toliko, nego sad pisem okvirno, da ne mislite da je toliko labavo.

UH bi isli
Dorucak ovsene 75g (50g uh)
150g pirinca to je 120h UH podelim u dva obroka
I jedan obrok krompir npr u rerni sa nalo maslinovog premazem
200-250g
Protein 2 merice wheya posle treninga, i jedan obrok tunjevina pred spavanje i mozda jaja dorucak?

Na toj temi je pominjano da se ne opterecuju ljudi sa brojanjem masti, trudim se da ne unesem puno, ide maslinovo u svaku salatu, al sam se malo opustio pa samo malo sipnem, al kapiram ni kafenu kasicicu...nesto sam istripovao da mozda preterujem sa mastima, jer po nekad uzmem u toku dana malo lesnika bukvalno 4,5 gricnem ili oraha, i onda budem u fazonu preteracu sa mastima, ostavi to...a non stop gladan, kao provaljen :D pa se uhvatim za to .. jbg
Eventualno jaja przim na maslinovom, al videcu kuvana da nastavim...a maslinovo da ponovo merim kao na pocetku uz pomoc sprica u ml ili bar na kasiku, da imam uvid u kolicinu

Napravio sam pomak, krenuo sam u teretanu prosle nedelje i poceo sam polako, ovakva je zamisao, neiskusan i nemam ko ce da mi prica, pa sam tako oformio...jos uvek gadjam tezine, pa prvi treninzi nisu bili nesto vau jaki, jer u strahu da ne preteram negde, sam prvo poceo sa slabim tezinama pa kad vidim da mi lete ruke onda dodam, al opet sitno...za pocetak.

Pon: grudi +triceps
Odradio zgibove, sklekove kao zagrevanje pa onda
1. Benc (tu sam prvo uzeo sipku i sa po 10 kg sa obe str, znaci 40kg :D i lagano mi bilo, dodao jo s2x 5kg pa 2x2.5
Zamisao mi je bila 12,10,10,8 ponavljanja ali sam u tom prvom video da je haos lako, pa sam dodao, pa nisam samo 4 serije vec 6,7 npr al kad sam zavrsavao to od 8 je bilo ok, osetio sam tezinu

2. Kosi potisak na masini, 52kg 12,10,10,8   to sam okej osetio
3. ravno letenje bucice msm da su tegovi od 12.5kg po 5, nista specijalno, al sam pazio na pokret, i malo da se naviknem pa opet da ne preterujem
(jer sam pre toga seo za pec dec ali nesto me levo rame zeza unazad neko vreme pri sirokim zgibovima npr pa sam ga tu osetio i odmah sam presao na drugu vezbu, odnosno to ravno letenje bucicama i tu je sve bilo ok..)
4. i na kraju propadanja

1. uski benc 50kg
2. potisak sa cela EZ (ne secam se kilaze msm 30kg plus sipka) i nije bilo tesko
3. sajla 32 kg sa kanapom stojeci za triceps
4. msm da sam opet propadanja al ispravljen da vise gadja triceps

Uto ledja biceps
 Zgibovi prednji zadnji zagrevanje
 Lat kao pull up sirina ramena nathvat
 veslanje masina gde je i pec dec samo sednes okrenut ka naslonu pa ravno vuces, nema onog klasicnog
 Testera bucica
 Siroki lat

 sprava sa klupicom 5*8
 bucica hamer 4*10
 bucica sedeci sa rotacijom 3*12

za ledja gore serije 12,10,10,8, da ne gomilam vec puno teksta sa opisom kilaza, okvirno gore cisto zbog nekog okvira sa snagom gde sam..

Sreda je bila pauza

Cetvrtak - noge
Trcao 10 min pre i 10 min posle treninga

cucanj 12,10,10,8 samo sto sam ovo odradio sa sipka + 10,10 i dodao posle jos 2.5 2.5 ali tu mi nije bilo tesko ali zbog prethodno pomenute povrede, radio sam dok se osecam sigurno pazeci na pokret, jer nisam radio mesecima

onda sam radio iskorak sa bucicama u obe ruke 12,10,10,8 to me je vec pogodilo
zatim prednji zadnji sut po 4 serije isto 12,10,10,8 i to je fino gorelo posebno prednji sut
i onda list 4* do otkaza bez tezine, posto je list haos zaostao...i njega cu msm od sad raditi na pocetku treninga nogu ako sam dobro nekad citajuci shvatio, prvo partija koja je zaostala

Petak teretana zatvorena pa

kruzni trening kod kuce Zgibovi po 4 serije siroki nathvat po 10, uski nathvat po 10, siroki iza ledja po 5 (zbog ramena stedeo, uski podhvat po 8,9  pauze po 1,5 min - 2 posle kad sam radio chin ups
zatim propadanja 4 serije po 25 pa sklekove 4* 25 (otprilike tako nesto je islo)
i to je bilo to juce...

Subota hteo rame i stomak u teretani ali da ne upalim rame pa i to sto malo boli levo, reko da ga odmorim, pa

stomak plankovi lednjaci kod kuce

Nedelja pauza

Sto se treninga tice, snalazim se tek i pokusavam da uskladim sta mi kako odgovara, moze savet za broj vezbi po misicu, ili mozda za serije...ali ne zamerite, nemam bolju ideju.
I tezine kapiram da cu dugo da istrazujem, jer gledam da se ne povredim.

I jos jedan dodatak u odnosu na pre, osim teretane, stize u ponedeljak Whey + BCAA + maltodeks

tako da ce ici pre treninga Bcaa 10g ?
pwm whey 2 merice + 10g bcaa + 30g maltodeks ?
Jel ovako ok? 
dane kad ne treniram whey dorucak na gladan stomak mozda u nekim danima zavisno od dana i obroka i to je to

Pucajte al nemojte jako :D
Izvinjavam se na gomili nabacanih informacija, ali stalno citam kako ljudi pisu procitaj pa sklopi svoje pa pitaj, i samo pitajte kad nije jasno,
potrudio sam se da razumem i proucim maksimalno i dosao sam do ovog pa mi dalje treba pomoc :)
HVALA PUNO!
« Poslednja izmena: April 27, 2019, 05:11:59 posle podne demo0007 »

Van mreže demo0007

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Moja rotacija
« Odgovor #16 poslato: April 30, 2019, 11:39:19 posle podne »
☹️ 80 pregleda nijedan odgovor, jesam nesto veliko pogresio?
Neko neko misljenje? Savet?

Update..kilaza je 76kg 28.04.

Van mreže lilihop

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 132
Odg: Moja rotacija
« Odgovor #17 poslato: Maj 01, 2019, 12:22:22 pre podne »
Da ja nesto napisem kad vec niko nije :)...necu zalaziti u neka pitanja,ostavljam iskusnijim clanovima

Probaj sa tom  dijetom pa vidi kako ide,za vikend kad je 1 gram po kg proteina,ja bih izbacio Whey potpuno i dodao mesa ili jaja.Posle treninga ne moras 2 mjerice Wheya,dosta jedna,pa dodas mesa ili jaja u obrok posle treninga...Bcaa je odlicno prije i posle treninga po 10 grama
Nabacio si sala prilicno na tu masu na koju si bio,a sad si vec nekolka mjeseca u deficitu ako se ne varam,probaj tu dijetu mjesec dana pa vidi.Ja bih onda dizao UH,neki suficit lagani jedan period da dodas nesto misica pa onda opet dijeta

Edit:Tek sad vidim da si tek prosle nedelje poceo u teretanu,to je prava stvar,posveti se tegovima malo,najbitnije pokret,izvodjenje,kilaza ti je nebitna sad...ne moras puno kardia sad forsirat,ni zgibova,ni sklekova
« Poslednja izmena: Maj 01, 2019, 12:29:52 pre podne lilihop »

Na mreži Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Moja rotacija
« Odgovor #18 poslato: Maj 01, 2019, 07:51:17 pre podne »
Napisi lepo plan ishrane, ovo je sve konfuzno i batali te kilometarske postove... Ko će još da čita gomilu nebitnih informacija. Znaci visina, težina, plan ishrane, trening ko trening samo nemoj odmah mnogo pucati kardio na početku definicije i to je to.

Van mreže demo0007

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Moja rotacija
« Odgovor #19 poslato: Maj 04, 2019, 01:40:17 pre podne »
182cm 76kg

Ponedeljak, utorak, sreda
B 2g/kg
UH 50g

1. 4 jaja + salata + c,b vit
2. 10g bcaa pre treninga.
     Trening
     Pwm 1.5 merica wheya+10g bcaa+15g maltodeks
3. 150g belog + 60g pirinca + salata
4. 150g belog + salata
5. Tunjevina + saka orasastih

Cetvrtak, petak
B 1.5g/kg
Uh 100g-120g

1. 4 jaja + ovsene 60g + c,b vit
2. 10g bcaa pre treninga.
     Trening
     Pwm 1.5merica wheya+10g bcaa+15g maltodeks
3. 100g belog + 60g pirinca + salata
4. 100g belog + 100g krompira + salata
5.  saka orasastih (ovo nznm sta cu sa tim?) Mozda tunjevina

Subota, nedelja
B 1g/kg
UH 200-220g

1. 4 jaja + 75 ovsenih
2. 100g belog + 100g pirinca + salata
3. 100g belog + 100g pirinca + salata
4. Tunjevina + saka orasastih

Evo ovako...i koristim maslinovo ulje za salate, i eventualno jaja na maslinovom...al gledacu da kuvam.
I dodacu omega 3 samo da dokupim...uz svaki obrok po jednu
« Poslednja izmena: Maj 04, 2019, 01:41:58 pre podne demo0007 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moja rotacija
« Odgovor #20 poslato: Maj 04, 2019, 05:54:44 pre podne »
Citat
pwm whey 2 merice + 10g bcaa + 30g maltodeks ? /quote]

koji whey, koji bcaa....?

Van mreže demo0007

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Moja rotacija
« Odgovor #21 poslato: Maj 04, 2019, 09:51:24 pre podne »
The basic 100%whey 22g prot po merici, i bcaa od the nutrition

Van mreže demo0007

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Moja rotacija
« Odgovor #22 poslato: Maj 06, 2019, 08:00:54 posle podne »

Krenuo sam po ovom osmisljenom, pa se nadam da ce neko korigovati usput, da primenim na vreme :)
Danas trening grudi sise i zadovoljan sam kako sam pogodio..idemo dalje :)

182cm 76kg

Ponedeljak, utorak, sreda
B 2g/kg
UH 50g

1. 4 jaja + salata + c,b vit
2. 10g bcaa pre treninga.
     Trening
     Pwm 1.5 merica wheya+10g bcaa+15g maltodeks
3. 150g belog + 60g pirinca + salata
4. 150g belog + salata
5. Tunjevina + saka orasastih

Cetvrtak, petak
B 1.5g/kg
Uh 100g-120g

1. 4 jaja + ovsene 60g + c,b vit
2. 10g bcaa pre treninga.
     Trening
     Pwm 1.5merica wheya+10g bcaa+15g maltodeks
3. 100g belog + 60g pirinca + salata
4. 100g belog + 100g krompira + salata
5.  saka orasastih (ovo nznm sta cu sa tim?) Mozda tunjevina

Subota, nedelja
B 1g/kg
UH 200-220g

1. 4 jaja + 75 ovsenih
2. 100g belog + 100g pirinca + salata
3. 100g belog + 100g pirinca + salata
4. Tunjevina + saka orasastih

Evo ovako...i koristim maslinovo ulje za salate, i eventualno jaja na maslinovom...al gledacu da kuvam.
I dodacu omega 3 samo da dokupim...uz svaki obrok po jednu
« Poslednja izmena: Maj 06, 2019, 08:55:23 posle podne demo0007 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moja rotacija
« Odgovor #23 poslato: Maj 07, 2019, 05:44:31 pre podne »
Gledajuci generalno li po pravilima kako se kaze, to je uradjeno osmisljeno i studizono i tu nema sta.
Jedino ne znam koliko je tebi pametno na tu kilazu raditi rotacije sa dodatno skidanje kg, ali svakako ti najbolje znas kako izlgedas, % BF itd.

Treninge svakako bi trebalo da menjas s vremena na vreme, ali to ovisi od napredovanja i gledaj ogledalo, a ne vagu itd..

Van mreže demo0007

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Moja rotacija
« Odgovor #24 poslato: Maj 08, 2019, 12:27:36 pre podne »
Hvalaa! Puno mi znaci da sam ipak uspeo da sklopim dobro.
A što se tice bf, znam da bi valjalo da dodajem misic, ali sad sam prvi put lepo krenuo sa teretanom, i unazad dugo sve radim neke dijete pa dodajem pa skidam, a manje vise samo salo vrtim, al dobro, i na tom putu sam nesto naucio...tako da bih sad da skinem jos malo jer nisam zadovoljan.
Necu jos dugo, 2 nedelje i onda cu videti kako to izgleda pa cu postepeno dizati UH